Прикладна математика

8.113.00.01 Прикладна математика
Кваліфікація: Магістр прикладної математики за спеціалізацією прикладна математика
Рік вступу: 2019
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 роки
Інститут: Інститут прикладної математики та фундаментальних наук
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Другий (магістерський) рівень, сьомий рівень НРК, другий цикл РК ЄПВО
Галузь знань: Математика та статистика
Особливі умови вступу: Немає
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання освітньо-професійної програми та захист кваліфікаційної роботи
Характеристика освітньої програми: Освітньо-професійна програма базується на загальновідомих положеннях та результатах наукових досліджень в області «Прикладна математика» та зфокусована на умінні будувати та досліджувати складні математичні моделі (в тому числі і спеціалізовані) під час професійної діяльності, умінні розробляти та використовувати сучасні обчислювальні методи для дослідження таких моделей, а також створення та використання сучасних програмних продуктів, які використовують для збору та обробки інформації, в тому числі при наявності невизначеностей.
Набуті компетентності: 1. Принципів, математичного апарату та методів аналітичного дослідження реальних систем та процесів, їх формального опису та побудови математичних та програмних моделей, методів статистичного моделювання та прогнозування; 2. Сучасних технологій проектування та методів розробки програмного забезпечення та прикладних програм для різних предметних галузей; 3. Теорії баз даних; 4. Теорії, технологій створення та адміністрування комп’ютерних мереж; 5. Інтернет-технологій та методів адміністрування Інтернет-серверів, розробки та підтримки інформаційного вузла Інтернет, інтерактивних WEB-сторінок; 6. математичних та програмних засад і методів комп’ютерної графіки та мультимедійних технологій.
1. Побудова ефективних математичних моделей реальних процесів та систем у вигляді систем інтегро-диференціальних рівнянь, обчислювальних алгоритмів для розрахункових задач; 2. Аналітичне дослідження математичних моделей на предмет існування та єдиності їх розв’язку; 3. Вміння вибирати раціональні та ефективні алгоритми вирішення математичних задач оптимізації та оптимального керування; 4. Вміння проектувати інформаційні потоки для комп’ютерних інформаційних систем; 5. Вміння проектувати програмне забезпечення та прикладні програми для різних предметних галузей; 6. Вміння проектувати локальні мережі та їх програмне наповнення; 7. Вміння проектувати інформаційні ресурси Інтернету; 8. Вміння проектувати інформаційні системи, бази даних та системи керування ними.
1. Здатність використовувати та застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін для формалізації задачі, розроблення математичної моделі процесу і розв’язання якісних та кількісних задач; 2. Здатність розробляти об’єктно-орієнтовані моделі предметних галузей за допомогою мов об’єктно-орієнтованого моделювання; 3. Використовуючи сучасні технології програмування, вміти розробляти програмні комплекси для ЕОМ на базі мов програмування високого рівня, які реалізують обрані алгоритми вирішення прикладних проблем; 4. Володіння Інтернет-технологіями і методами адміністрування Інтернет-серверів, розробки та підтримки інформаційного вузла Інтернет, інтерактивних WEB-сторінок; 5. Здатність до проектування інформаційних систем, баз даних та систем керування ними; 6. Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних; 7. Ефективно працювати як індивідуально, так і у складі команди; 8. Здатність використовувати сучасні мультимедійні технології унаочнення результатів досліджень.
Академічна мобільність: Немає, проте мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС
Керівник освітньої програми, контактна особа: Професор, д.ф.-м. н. Костробій Петро Петрович, тел. +38 (067) 679-21-86, ел. пошта: Petro.Kostrobi@gmail.com
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня