Розумний транспорт і логістика для міст (освітньо-наукова програма)

3.275.03.04 Розумний транспорт і логістика для міст (освітньо-наукова програма)
Кваліфікація: магістр з транспортних технологій (за видами)
Рік вступу: 2021
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1 рік 9 місяців
Інститут: Інститут механічної інженерії та транспорту
Кількість кредитів: 120 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Транспорт
Особливі умови вступу: Визначаються у Правилах прийому на навчання у кожному поточному році вступу
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Виконання навчального плану
Характеристика освітньої програми: Освітньо-наукова програма базується на результатах сучасних знань з розумного транспорту і логістики в містах, міського пасажирського транспорту, моделювання транспортних потоків, управління дорожнім рухом, моделювання вантажних перевезень, управління транспортними потоками в центрі міст, впливу людини і середовища на безпеку та стабільність міської логістики, а також ефективності транспортних систем міст, що поглиблює фаховий світогляд і забезпечує підґрунтя, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра.
Набуті компетентності: - удосконалення підходів і методів щодо дослідження і управління функціонування транспортних систем; - обґрунтування доцільності заходів щодо удосконалення транспортних технологій із використанням моделювання транспортних процесів. Виконувати оцінку ефективності обраних заходів; - обґрунтовувати доцільність застосування сучасних технологій транспортно-експедиторського обслуговування; - удосконалювати підходи і методи щодо проведення комерційного, технічного, соціального, екологічного, інституційного, фінансового і економічного аналізу при розробці інноваційних і інвестиційних проектів; - аналізувати і обґрунтовувати застосовування сучасних методик, мати здатність проводити аналіз і розрахунок економічних показників діяльності ланцюга поставок і логістичних центрів. Використовувати інформаційні ресурси для проведення моделювання ланцюгів поставок; - розробляти заходи щодо управління вантажними перевезеннями із використанням моделювання процесів перевезень вантажів за видами транспорту; - розробляти заходи щодо управління пасажирськими перевезеннями із використанням моделювання процесів перевезень вантажів за видами транспорту; - аналізувати і обґрунтовувати доцільність застосування наукових рекомендацій і сучасних методів управління рухом транспортних засобів; - володіти навичками щодо дослідження теоретичних і експериментальних моделей управління надійністю та ефективністю транспортних технологій за видами транспорту; - обґрунтовувати доцільність застосування сучасних методів навігації в транспортних технологіях за видами транспорту.
- аналізувати та розробляти методи дослідження транспортних процесів; - моделювати матеріальні та транспортні потоки; - знаходити оптимальні рішення застосування розумного транспорту і логістики в містах; - оцінювати ефективність транспортних систем міст; - аналізувати та моделювати транспортні потоки в центрі міст; - оцінювати та прогнозувати параметри матеріальних та людських потоків; - оцінювати існуючі та розробити прогресивні методи управління дорожнім рухом; - прогнозувати та проектувати системи розумного транспорту в містах; - прогнозувати розвиток ринку транспортних послуг; - оцінювати вплив людини і середовища на безпеку та стабільність міської логістики.
- уміння спілкуватися, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов; - уміння вести роз’яснювальну та просвітницьку роботу серед різних груп та верств населення з метою використання розумного транспорту і логістики для міст; - уміння описувати результати наукових досліджень розумного транспорту та логістики в публікаціях у вітчизняних та закордонних спеціалізованих виданнях.
Академічна мобільність: Між Національним університетом «Львівська політехніка» та іншими університетами
Практика/стажування: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи
Керівник освітньої програми, контактна особа: кандидат технічних наук, доцент кафедри транспортних технологій Ковалишин Володимир Володимирович
Професійні профілі випускників: Випускник здатний виконувати професійну роботу за такими угрупуваннями професій (відповідно до ДК 003: 2010): - керівники підприємств, установ та організацій; - керівники малих підприємств без апарату управління; - викладачі; - інші професіонали; - інші фахівці.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Програма реалізовується українською мовою та частково англійською мовою. Університет-партнери програми: 1. Universita degli Studi di Roma Tor Vergata 2. Universita degli Studi di Roma “La Sapienza” 3. Hochschule Wismar, University of Applied Science: Technology, Business and Design 4. Silesian University of Technology 5. Грузинський технічний університет, м. Тбілісі 6. Батумська державна морська академія 7. Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова 8. Національний транспортний університет 9. Житомирський державний технологічний університет 10. Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України