Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
9.029.00.00 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа
Кваліфікація: Доктор філософії з інформаційної, бібліотечної та архівної справи
Рік вступу: 2023
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки
Інститут: Відділ докторантури та аспірантури
Кількість кредитів: 43 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Восьмий рівень НРК (третій цикл РК ЄПВО, восьмий рівень ЄРК)
Галузь знань: Культура і мистецтво
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Характеристика освітньої програми: Програма зосереджується на сучасних досягненнях теорії інформаційної, бібліотечної та архівної справи, новітніх технологіях теоретичних та емпіричних досліджень, методиках наукової та викладацької діяльності, на формуванні спроможності до проведення наукового пошуку і виконання конкурентоспроможного власного наукового дослідження.
Програмні результати навчання: Зн1. Створювати передові концептуальні та методологічні знання, планувати і виконувати наукові та прикладні дослідження, реалізовувати інновації з інформаційної, бібліотечної та архівної справи і на межі галузей знань, а також формувати дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні сучасних світових досягнень з відповідного напряму.
Зн2. Висувати і перевіряти гіпотези, необхідні для обґрунтування висновків докази, зокрема, результати теоретичного аналізу, емпіричних досліджень та моделювання, наявні статистичні дані, використовувати передові концептуальні та методологічні напрацювання для отримання нових знань та/або здійснення інновацій.
Зн3. Розробляти та досліджувати моделі інформаційних та документних систем, ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або створення інноваційних продуктів в інформаційній, бібліотечній та архівній справі.
Зн4. Планувати і виконувати емпіричні та теоретичні дослідження з інформаційної, бібліотечної та архівної справи й дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів та методик.
Зн5. Планувати і виконувати конкурентоспроможні, креативні наукові дослідження з інформаційних та соціокомунікаційних технологій в контексті методології цифрової гуманістики.
Ум1. Розробляти і реалізовувати проєкти із вдосконалення процесів створення, розповсюдження, аналітико-синтетичної обробки, акумуляції, зберігання та організації використання документованої інформації.
Ум2. Застосовувати сучасні інструменти і технології пошуку, оброблення та аналізу інформації, зокрема, статистичні методи аналізу даних великого обсягу та/або складної структури, технології роботи з відкритими даними, бази даних та інформаційні системи.
Ум3. Розробляти та реалізовувати проєкти, включаючи власні дослідження, що дають можливість переосмислити наявне та створити нове цілісне знання та/або професійну практику щодо розв’язання важливих проблем в інформаційній, бібліотечній та архівній справі з дотриманням норм академічної та професійної етики і врахуванням соціальних, економічних та правових аспектів.
Ум4. Розробляти і викладати в закладах вищої освіти дисципліни з інформаційної, бібліотечної та архівної справи.
Ум5. Розробляти та реалізовувати наукові проєкти з інформаційних та соціокомунікаційних технологій в контексті теорії і практики цифрової гуманістики.
Ком1. Вільно презентувати й обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми інформаційної, бібліотечної та архівної справи державною й іноземною мовами, кваліфіковано відображати результати досліджень у наукових публікаціях у фахових наукових виданнях.
Ком2. Використовувати українську та іноземну мови у професійній діяльності та дослідженнях.
АВ1. Демонструвати авторитетність, інноваційність, високий ступінь самостійності, академічної та професійної доброчесності, відданість розвитку нових ідей або процесів у контекстах професійної та наукової діяльності.
АВ2. Здатність до безперервного саморозвитку та самовдосконалення