Екологія

9.E2.00.00 Екологія
Кваліфікація: Доктор філософії з екології
Рік вступу: 2025
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4
Інститут: Відділ докторантури та аспірантури
Кількість кредитів: 43
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Восьмий рівень НРК (третій цикл РК ЄПВО, восьмий рівень ЄРК)
Галузь знань: Природничі науки, математика та статистика
Особливі умови вступу: Прийом до аспірантури здійснюється на конкурсній основі за відповідними джерелами фінансування.
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Підготовлена дисертація, що відповідає вимогам Наказу МОН України № 40 від 12.01.2017 р. (обсяг вказано в ОНП) Завершена у Львівські політехніці ОНП, що підтверджено академдовідкою та відгуком наукового керівника; Наявність ? 3 публікацій, які розкривають зміст дисертації, до таких публікацій зараховуються: статті у наукових фахових виданнях України; статті у періодичних наукових виданнях, проіндексованих у базах даних Web of Science Core Collection та/або Scopus; ? 1 одного патенту на винахід; одноосібні монографії (одноосібні розділи у колективних монографіях), що рекомендовані до друку Вченою радою закладів та пройшли рецензування. 1 публікація в 1 номері, 1 односібна монографія/стання у виданні (Q1—Q3) = 2 статті, > 2 авторів=0,5 фахової української публікації.
Характеристика освітньої програми: Галузь знань Е Природничі науки, математика та статистика, спеціальність Е2 Екологія Освітньо-наукова програма ґрунтується на фундаментальних постулатах екології та результатах сучасних наукових досліджень. Спрямована на розвиток теоретико-методологічної та методико-прикладної бази екології з акцентуалізацією новітніх тенденцій розвитку екології, що поглиблює фаховий науковий світогляд і забезпечує підґрунтя для проведення наукових досліджень та подальшої професійно-наукової діяльності. Набуття необхідних дослідницьких навиків для наукової кар’єри, викладання спеціальних дисциплін в області екології та охорони навколишнього середовища, а також комерціалізації результатів дослідницької діяльності та трансферу технологій. Ключові слова: екологія, довкілля, охорона навколишнього середовища, збалансоване природокористування, природоохоронна діяльність, сталий розвиток.
Програмні результати навчання: РН01. Глибоко розуміти концептуальні принципи та методологію природничих наук, формулювати і перевіряти гіпотези, використовувати для обґрунтування висновків належні докази, зокрема, результати теоретичного аналізу, експериментальних досліджень і математичного та/або комп’ютерного моделювання з метою розв’язання значущих наукових та науково-прикладних проблем екології. РН02. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з екології, охорони довкілля та оптимізації природокористування з використанням сучасних інструментів, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми. РНОЗ. Вільно презентувати та обговорювати державною та іноземною мовами з дотриманням норм академічної етики результати досліджень, наукові та прикладні проблеми з екології, охорони довкілля та оптимізації природокористування, кваліфіковано відображати результати досліджень у наукових публікаціях у провідних вітчизняних та міжнародних наукових виданнях. РН04. Розробляти і викладати спеціальні навчальні дисципліни, дотичні до предметної області екології у закладах вищої освіти. РН05. Розробляти та реалізовувати наукові та/або інноваційні інженерні проекти, які дають можливість переосмислити наявне та створити нове цілісне знання та/або професійну практику з врахуванням соціальних, етичних, економічних, екологічних та правових аспектів. РН06. Застосовувати сучасні інструменти та технології пошуку оброблення й аналізу інформації з проблем екології та дотичних питань, зокрема, статистичні методи аналізу даних великого обсягу та/або складної структури, спеціалізовані бази даних та інформаційні системи. РН07. Мати сучасні концептуальні знання та високий методологічний рівень у сфері екології та на межі предметних галузей, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні останніх світових досягнень.
Академічна мобільність: У рамках програми ЄС Еразмус+ на основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та навчальними закладами країн-партнерів
Практика/стажування: На основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та технічними університетами України. У рамках програми ЄС Еразмус+ на основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та навчальними закладами країн-партнерів
Керівник освітньої програми, контактна особа: Сабадаш віра Василівна
Професійні профілі випускників: https://lpnu.ua/rada-phd/36 https://lpnu.ua/rada-phd/38 https://lpnu.ua/rada-phd/df-35052038 https://lpnu.ua/rada-phd/df-35052023 https://lpnu.ua/rada-phd/df-35052004
Інші особливості програми: Освітньо-наукова програма охоплює широке коло сучасних інноваційних векторів розвитку теорії і практики в сфері екології, що формує актуалізовану теоретико-прикладну базу для проведення наукових досліджень.