Видавництво та поліграфія
9.G20.00.00 Видавництво та поліграфія
Кваліфікація: Ступінь – доктор філософії
Кваліфікація – доктор філософії з видавництва та поліграфії
Рік вступу: 2025
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки
Інститут: Відділ докторантури та аспірантури
Кількість кредитів: 43
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Восьмий рівень НРК (третій цикл РК ЄПВО, восьмий рівень ЄРК)
Галузь знань: Інженерія, виробництво та будівництво
Особливі умови вступу: Успішне складання ЄВВ з "Методології наукових досліджень" та ЄВІ з іноземної мови
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Оцінювання рівня теоретичної фахової підготовки визначається складанням іспитів та заліків за спеціальністю згідно навчального плану підготовки докторів філософії
Характеристика освітньої програми: Цілі ОНП: набуття здатності розв’язувати комплексні проблеми професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері видавництва та поліграфії, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики
Теоретичний зміст предметної галузі:
поняття, концепції, принципи: видавничого опрацювання різних видів інформації; розроблення та реалізації технологічних процесів та їх складників; проектування та організації виробництва; створення та удосконалення виробів та технологій видавництва та поліграфії.
Програмні результати навчання: РН 1. Мати передові концептуальні та методологічні знання у сфері видавництва та поліграфії та на межі предметних галузей, а також дослідницькі навички, достатні для проведення наукових і прикладних досліджень на рівні останніх світових досягнень, отримання нових знань та/або здійснення інновацій.
РН 2. Знати наявні, виявляти нові, виокремлювати перспективні науково-практичні проблеми видавництва та поліграфії, визначати і враховувати їх міжгалузевий та глобальний контексти, визначати методи і засоби розв’язання вказаних проблем, аналізувати та оцінювати стан і перспективи розвитку технологій у сфері видавництва та поліграфії.
РН 3. Формулювати і перевіряти гіпотези; використовувати для обґрунтування висновків належні докази, зокрема, результати теоретичного аналізу, експериментальних досліджень і математичного та/або комп’ютерного моделювання, наявну науково-технічну інформацію.
РН 4. Планувати і виконувати експериментальні та/або теоретичні дослідження з видавництва та поліграфії та дотичних міждисциплінарних напрямів з використанням сучасних інструментів і технологій пошуку, оброблення та аналізу інформації та дотриманням норм академічної і професійної етики, критично аналізувати результати власних досліджень і результати інших дослідників у контексті усього комплексу сучасних знань щодо досліджуваної проблеми, стану і перспектив розвитку технологій у сфері видавництва та поліграфії.
РН 5. Вільно презентувати та обговорювати з фахівцями і нефахівцями результати досліджень, наукові та прикладні проблеми видавництва та поліграфії державною та іноземними мовами, оприлюднювати результати досліджень у наукових публікаціях у провідних міжнародних наукових виданнях.
РН 6. Розробляти, досліджувати, удосконалювати концептуальні, математичні і комп’ютерні моделі процесів і систем, ефективно використовувати їх для отримання нових знань та/або створення інноваційних продуктів у сфері видавництва та поліграфії та інших напрямів.
РН 7. Розробляти та реалізовувати наукові та/або інноваційні інженерні проєкти, які дають змогу переосмислити наявне та створити нове цілісне знання та/або професійну практику і розв’язувати значущі наукові та технологічні проблеми видавництва та поліграфії з врахуванням соціальних, економічних, екологічних та правових аспектів.
РН 8 Організовувати і здійснювати освітній процес у сфері видавництва та поліграфії, його наукове, навчально-методичне та нормативне забезпечення, розробляти і викладати спеціальні навчальні дисципліни у закладах вищої освіти.
РН 9. Використовувати інноваційну діяльність у цифровому інформаційному середовищі видавничої та поліграфічної галузі; управляти процесами використання інформаційних систем для контролю виробництва та забезпечення якості процесів та виробів видавництва та поліграфії.
РН 10. Знати та розуміти структуру та функції загальнонаукової філософської концепції
наукового світогляду, ролі науки, її впливу на суспільні процеси та розвиток сучасної цивілізації; розуміти необхідність постійного особистісного та професійного саморозвитку та вдосконалення підходів під час наукової, дослідницької, викладацької та інноваційної діяльності.
РН 11. Викладати складні теоретичні й емпіричні моделі в доступній для розуміння ідей формі при оприлюдненні результатів власних досліджень, в т.ч при написанні публікацій та дисертаційної роботи, доводити та аргументовано відстоювати результати власних досліджень в контексті нових знань; розробляти ефективну
структури організації навчального процесу для забезпечення помноження
і цілісності знань у педагогічній практиці.Освітньо-наукова ґрунтується на фундаментальних засадах математики, термодинаміки і механіки, системного аналізу, теорії фізико-хімічних явищ, які мають місце у видавничо-поліграфічному та пакувальному виробництві.
Зміст кожної складової ОНП орієнтується на сучасні наукові дослідження поліграфічних технологій, устаткування та матеріалів, які використовують видавництва та поліграфія.
Спрямована на розроблення наукових і методологічних основ проектування, створення, дослідження
та вдосконалення друкованих, електронних мультимедійних та
інтерактивних видань, паковань, образотворчих інформаційних виробів, видавничих систем, інструментально-
технічних засобів, технологічних процесів, матеріалів і технічного та технологічного забезпечення опрацювання, підготовки до виробництва та виробництва видавничо-поліграфічної та пакувальної продукції.
Академічна мобільність: У рамках програми ЄС Еразмус+ на основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та навчальними закладами країн-партнерів.
Практика/стажування: Педагогічна практика
Керівник освітньої програми, контактна особа: Гавенко С.Ф., д.т.н., проф.
Професійні профілі випускників: Випускник аспірантури може займати посади в наукових організаціях та закладах вищої освіти, на підприємствах, в інститутах академічного, технологічного та інформаційного сектору, наукові посади в державних установах, посади викладача в закладах передвищої та вищої освіти.
2149.1 – науковий співробітник (галузь інженерної справи);
2149.1 – технолог-дослідник (видавничо-поліграфічне виробництво), 1222.1 – головні фахівці – керівники та технічні керівники виробничих підрозділів у промисловості;
1237.2 – завідувач лабораторії (науково-дослідної підготовки виробництва); 2310.2 – викладач вищого навчального закладу
Інші особливості програми: ОНП передбачає системну підготовку фахівців – науковців поліграфічного профілю, формуючи в них компетентності та результати навчання для технологій додрукарських, друкарсько-обробних, оздоблювальних процесів, створення інтерактивних друкованих видань та паковань, електронних видань; мультимедійних продуктів, технологій маркування та захисту від підробки. Перелік компонент освітньої програми узгоджується із переліком освітніх компонент програм відповідної спеціальності у закладах вищої освіти Європи, Америки та Азії.