Пожежна безпека

6.K8.00.00 Пожежна безпека
Кваліфікація: Бакалавр з Пожежної безпеки
Рік вступу: 2025
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки
Інститут: Інститут будівництва та інженерних систем
Кількість кредитів: 240 кердитів ЕКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Шостий рівень НРК (перший цикл РК ЄПВО, шостий рівень ЄРК)
Галузь знань: Безпека та оборона
Особливі умови вступу: немає
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Викладання та навчання: лекції, лабораторні роботи, практичні заняття, самостійна робота на основі підручників, навчальних посібників та конспектів лекцій, консультації із викладачами, підготовка бакалаврської роботи. Оцінювання: письмові та усні екзамени, лабораторні звіти, усні презентації, поточний контроль, захист бакалаврської роботи. Вимоги до кваліфікаційної роботи: кваліфікаційна робота має передбачати розв’язання складного спеціалізованого за-вдання або практичної проблеми, що характеризується комплексністю та невизначеністю умов, в сфері цивільної безпеки із застосуванням теорій та методів проведення моніторингу, запобігання виникненню пожеж, оцінювання їх можливих наслідків та їх ліквідування. У кваліфікаційній роботі не може бути академічного плагіату, фальсифікації та списування. Кваліфікаційна робота має бути оприлюднена на офіційних ресурсах НУ «Львівська політехніка».
Характеристика освітньої програми: Орієнтація освітньої програми: набуті компетентності спрямовуються на створення і підтримання здорових та безпечних умов життя і діяльності людини, забезпечення безпеки людини як у повсякденних умовах побуту та виробництва так і за надзвичайних ситуацій, мінімізацію впливу пожеж на навколишнє середовище, збереження життя і здоров'я людини за рахунок використання сучасних технічних засобів, методів контролю та прогнозування. Основний фокус освітньої програми: спеціальна освіта та професійна підготовка в області забезпечення пожежної безпеки об'єктів промислового та цивільного будівництва. Ключові слова: пожежна безпека, пожежа, будівля, споруда. Особливості та відмінності: особливістю програми є інтенсивніша підготовка фахівців з профілактики протипожежного стану об'єктів будівництва на стадії проектування, будівництва та експлуатації будівель та інженерних споруд. Програма має два вибіркові блоки: 0100 «Пожежна безпека» та 0200 «Цивільний захист».
Програмні результати навчання: Блок 0100 «Пожежна безпека» ПРС101. Вміти використовувати спеціалізовано-професійні знання в галузі пожежної безпеки і типові рішення для забезпечення її відповідності нормативним документам. ПРС102. Демонструвати знання принципів і методів, методик що дозволяють проектувати та реалізовувати заходи з пожежної безпеки. ПРС103. Забезпечувати пожежну безпеку будівель та інженерних споруд різної архітектурної та технічної складності із використанням сучасних енергоефективних конструкційних матеріалів, технологій, систем. ПРС104. Застосовувати при проектуванні організаційно-технологічних рішень з забезпечення пожежної безпеки будівель та споруд базу сучасних технологій і вміти впроваджувати їх у практичну діяльність. ПРС105. Впроваджувати ефективні методи управління комплексними проектами з забезпечення пожежної безпеки з усвідомленням відповідальності за прийняті рішення та забезпеченням якості робіт. ПРС106. Прогнозувати та вміти оцінювати економічну доцільність різних заходів з забезпечення пожежної безпеки. Блок 0200 «Цивільний захист» ПРС201. Демонструвати знання та розуміння основ з забезпечення цивільного захисту. ПРС202. Приймати обґрунтовані рішення щодо реалізації заходів з цивільного захисту та його функціонування. ПРС203. Вміти використовувати системні методи, математичні моделі та інформаційні технології, включно з методами розрахункового обґрунтування, при вирішенні задач з цивільного захисту. ПРС204. Виконувати економічний аналіз при розробці заходів з цивільного захисту. ПРС205. Володіти знаннями чинних нормативних документів з забезпечення цивільного захисту, а також інших нормативних актів України, які стосуються цивільного захисту.
Академічна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та технічними університетами України.
Керівник освітньої програми, контактна особа: Гаврилко Олександр Андрійович
Професійні профілі випускників: Відповідно до здобутої освітньої кваліфікації бакалавр здатний виконувати професійні роботи за професіями, зазначеними у ДК 003:2010 Національний класифікатор України. Класифікатор професій, а саме: „Диспетчер пожежного зв'язку", код КП 3119; "Черговий оперативний (загону, центрального командно диспетчерського пункту, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту та ін.)", код КП 3119; „Інструктор з протипожежної профілактики", код КП 3151; „Інспектор державний з пожежного нагляду", код КП 3439 інспектор державний з нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки; "Інструктор газодимозахисної служби", код КП 3439; „Фахівець з пожежної безпеки", код КП 3439; „Фахівець оперативно-рятувальної служби цивільного захисту", код КП 3439
Доступ до подальшого навчання: Здобуття другого (магістерського) рівня
Інші особливості програми: Програмні компетентності: Інтегральна компетентність (ІНТ). Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та проблеми, які характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, під час практичної діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів моніторингу та прогнозування, запобігання виникненню пожеж та їх гасіння. Загальні компетентності (ЗК). ЗК01. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні; ЗК02. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань про природу і суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя. ЗК03. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. ЗК04. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово. ЗК05. Здатність спілкуватися іноземною мовою. ЗК06. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел. ЗК07. Навички міжособистісної взаємодії. ЗК08. Здатність працювати як в команді, так і автономно. ЗК09. Навички здійснення безпечної діяльності. ЗК10. Прагнення до збереження навколишнього середовища. ЗК11. Здатність ухвалювати рішення та діяти, дотримуючись принципу неприпустимості корупції та будь-яких інших проявів недоброчесності.