Ливарні технології
6.G10.00.03 Ливарні технології
Кваліфікація: Бакалавр з ливарних технологій
Рік вступу: 2025
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки
Інститут: Інститут механічної інженерії та транспорту
Кількість кредитів: 240 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Шостий рівень НРК (перший цикл РК ЄПВО, шостий рівень ЄРК)
Галузь знань: Інженерія, виробництво та будівництво
Особливі умови вступу: -
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання навчальної програми та випускної кваліфікаційної роботи
Характеристика освітньої програми: Узагальненим об’єктом діяльності бакалавра з металургії є ливарні сплави, їх склад, структура та властивості, технологічні процеси, що забезпечують необхідні показники якості ливарних матеріалів та виробів з них.
Студенти отримують необхідні знання з соціально-економічних та професійних навчальних дисциплін в обсязі, достатньому для здійснення виробничих функцій в галузі металургії.
Програмні результати навчання: Знання:
1. Концептуальні знання і розуміння фундаментальних наук, які лежать в основі ливарного виробництва, на рівні, необхідному для досягнення інших результатів освітньої програми.
2. Знання і розуміння інженерних наук, які лежать в основі спеціалізації, на рівні, необхідному для досягнення інших результатів програми, у тому числі достатня обізнаність в їх останніх досягненнях.
3. Передові знання в галузі металургії й, зокрема, комп'ютерно-інтегрованих технологій художнього та ювелірного литва.
4. Розуміння важливості нетехнічних обмежень, пов’язаних із суспільством, здоров’ям і безпекою, охороною навколишнього середовища, економікою, промисловістю.
5. Розуміння особливостей матеріалів, які застосовуються, обладнання та інструментів, інженерних технологій і процесів, а також їх обмежень у ливарному виробництві.
6. Розуміння широкого міждисциплінарного контексту металургії.
7. Розуміння питань впровадження ресурсозберігаючих технологій, які дозволяють акумулювати ресурси, спрямовані на досягнення цілей в усіх напрямках діяльності металургійного підприємства.
8. Розуміння кращих світових практик і стандартів діяльності та навички застосовувати їх у металургійній галузі України.
9. Знати основи запобігання корупції, суспільної та академічної доброчесності на рівні, необхідному для формування нетерпимості до корупції та проявів недоброчесної поведінки серед здобувачів освіти та вміти застосовувати їх в професійній діяльності».
Уміння:
1. Вміння виявляти, формулювати і вирішувати типові та складні й непередбачувані інженерні завдання і проблеми ливарного виробництва, що включає збирання та інтерпретацію інформації (даних), вибір і використання відповідних обладнання, інструментів та методів, застосування інноваційних підходів та спеціалізованого програмного забезпечення.
2. Вміння обирати і застосовувати придатні типові методи досліджень (аналітичні, розрахункові, моделювання, експериментальні); правильно інтерпретувати результати таких досліджень та робити висновки.
3. Вміння здійснювати пошук літератури, консультуватися і критично використовувати наукові бази даних та інші відповідні джерела інформації з метою детального вивчення і дослідження інженерних питань ливарного виробництва.
4. Вміння розробляти, проектувати та моделювати ливарні процеси і системи, які задовольняють встановлені вимоги, передбачаючи обізнаність про нетехнічні (суспільство, здоров'я і безпека, навколишнє середовище, економіка) аспекти, обирати і застосовувати адекватні методології проектування, у тому числі інструментами автоматизованого проектування.
5. Вміння обирати і використовувати системи управління і організації ливарного виробництва в сфері художнього та ювелірного литва.
6. Вміння поєднувати теорію і практику для вирішення інженерних завдань ливарного виробництва.
7. Вміння демонструвати розуміння проблем здоров'я, безпеки і правових питань та відповідних обов’язків у сфері ливарного виробництва, соціальних та екологічних наслідків технічних рішень, відповідальності та обов’язків щодо дотримання кодексу професійної етики і норм інженерної практики.
8. Вміння застосовувати стандарти інженерної діяльності у сфері ливарного виробництва.
9. Вміння ефективно формувати комунікаційну стратегію і спілкуватися державною та іноземною мовами з питань інформації, ідей, проблем та рішень, що стосуються ливарного виробництва, з інженерним співтовариством і суспільством загалом.
10. Готовність до подальшого навчання з високим рівнем автономності.
11. Вміння брати на себе відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
12. Готовність відповідати за професійний розвиток окремих осіб та/або груп осіб.
13. Вміння впроваджувати автоматизовані інструменти управління в усіх напрямках діяльності.
14. Вміння перетворювати нові ідеї в бізнес-проекти та успішно їх презентувати аудиторії.
15. Вміння застосовувати концепції бережливого виробництва та загальні принципи зниження виробничих витрат у металургії.
16. Навички прийняття рішень в нестандартних ситуаціях, зокрема, рішень, спрямованих на усунення або запобігання виникненню несприятливого (кризового, аварійного) стану металургійного обладнання.
Академічна мобільність: Нема, проте мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС
Практика/стажування: Навчальна практика за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи на провідних підприємствах
Керівник освітньої програми, контактна особа: Керівник освітньої програми – асистент кафедри МІМ Тепла Тетяна Леонідівна, контактна особа – доц. кафедри МІМ Тепла Тетяна Леонідівна
Професійні профілі випускників: Професійна діяльність бакалаврів за осітньою програмою "Ливарні технології" зі спеціальності «Металургія» визначається використанням набутих знань та умінь в галузі сучасного ливарного виробництва, новітніх технологій оброблення матеріалів та виробів, створення нових та вдосконалення відомих технологічних процесів, забезпечення відновлення та ремонту виробів, здійснення маркетингової діяльності, виконання функцій керівників та організаторів виробництва.
Сферою діяльності бакалаврів з металургії є науково-дослідні установи, підприємства машинобудівної, приладобудівної, автомобільної, аерокосмічної, медичної, ювелірної та художньої промисловості, а також навчальні заклади різних рівнів акредитації. Вони здатні здійснювати професійну діяльність на посадах: інженера-ливарника, інженера-технолога, інженера-лаборанта, інспектора з контролю якості продукції, інженера-інспектора, інспектора-приймальника та ін.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття другого (магістерського) рівня
Інші особливості програми: Програма реалізовується українською та англійською мовами.
Програма викладання адаптована до європейських програм згідно Болонського процесу на основі виконання міжнародного проекту TEMPUS MMATENG.
Протягом навчання студенти мають можливість взяти участь в академічній мобільності за міжнародною програмою ERASMUS+ KA1 у Бельгії, Франції та Польщі.