Прикладне матеріалознавство
6.G8.00.03 Прикладне матеріалознавство
Кваліфікація: Бакалавр з матеріалознавства
Рік вступу: 2025
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки
Інститут: Інститут механічної інженерії та транспорту
Кількість кредитів: 240 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Шостий рівень НРК (перший цикл РК ЄПВО, шостий рівень ЄРК)
Галузь знань: Інженерія, виробництво та будівництво
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання навчальної програми та захист кваліфікаційної роботи
Характеристика освітньої програми: Узагальненим об’єктом діяльності бакалавра з матеріалознавства є металеві, неметалеві, композиційні, порошкові матеріали та наноматеріали, їх склад, структура та властивості; методи їх дослідження; виготовлення з них виробів різного призначення; технологічні процеси, які забезпечують необхідні показники якості матеріалів та виробів з них.
Студенти отримують необхідні знання та вміння:
- з теоретичних основ матеріалознавства;
- експериментальних методів та методик дослідження структури, фізичних, механічних, функціональних та технологічних властивостей матеріалів;
- технологій виготовлення виробів з використання комп’ютерного програмного забезпечення для раціонального виробу матеріалів та технологічних процесів;
- визначення механічних, фізичних та технологічних властивостей матеріалів, дослідження їх структури;
- проведення експертизних досліджень, метрологічної оцінки та сертифікації матеріалів.
Програмні результати навчання: ПР1. Володіти логікою та методологію наукового пізнання.
ПР2. Знати та вміти використовувати знання фундаментальних наук, що лежать в основі відповідної спеціалізації матеріалознавства, на рівні, необхідному для досягнення Інших результатів освітньої програми.
ПР3. Володіти засобами сучасних інформаційних та комунікаційних технологій та професійної діяльності.
ПР4. Передавати свої знання, рішення і підґрунтя їх прийняття фахівцям і неспеціалістам в ясній і однозначній формі.
ПР5. Визначати екологічно небезпечні та шкідливі фактори професійної діяльності шляхом попереднього аналізу та корегувати зміст діяльності з метою попередження негативного впливу на навколишнє середовище.
ПР6. Дотримуватися вимог галузевих нормативних документів.
ПР7. Володіти навичками, які дозволяють продовжувати вчитися і оволодівати сучасними знаннями
ПР8. Уміти застосувати свої знання для вирішення проблем в новому або незнайомому середовищі.
ПР9. Уміти експериментувати та аналізувати дані.
ПР10. Уміти поєднувати теорію і практику для розв’язування завдань матеріалознавства.
ПР11. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами з професійних питань як усно, так і письмово.
ПР12. Знати інженерні дисципліни, що лежать в основі спеціальності, на рівні, необхідному для досягнення Інших результатів програми, в тому числі мати певну обізнаність в їх останніх досягненнях.
ПР13. Розуміти будову металевих, неметалевих, композиційних та функціональних матеріалів та обирати оптимальні методи модифікації їх властивостей. Кваліфіковано вибирати матеріали для виробів різного призначення
ПР14. Використовувати у професійній діяльності експериментальні методи дослідження структурних, фізико-механічних, електрофізичних, магнітних, оптичних і технологічних властивостей матеріалів.
ПР15. Знати та застосовувати у професійній діяльності принципи проектування нових матеріалів.
ПР16. Знати і використовувати методи фізичного і математичного моделювання при створенні нових та удосконаленні Існуючих матеріалів, технологій їх виготовлення.
ПР17. Здійснювати технологічне забезпечення виготовлення матеріалів та виробів з них.
ПР18. Виявляти, формулювати і вирішувати матеріалознавчі завдання відповідно до спеціальності; розуміти важливість нетехнічних (суспільство, здоров'я і безпека, охорона навколишнього середовища, економіка, промисловість) обмежень.
ПР19. Обирати і застосовувати придатні типові методи досліджень (аналітичні, розрахункові, моделювання, експериментальні); правильно інтерпретувати результати таких досліджень та робити висновки.
ПР20. Знаходити потрібну інформацію у літературі, консультуватися і використовувати наукові бази даних та Інші відповідні джерела Інформації з метою детального вивчення і дослідження інженерних питань відповідно до спеціалізації.
ПР21. Описувати послідовність підготовки виробів та обчислювати економічну ефективність виробництва матеріалів та виробів з них.
ПР22. Використовувати базові методи аналізу речовин, матеріалів та відповідних процесів з коректною інтерпретацією результатів.
ПР23. Володіти методами забезпечення та контролю якості матеріалів.
ПР24. Знання технічних характеристик, умов роботи, застосування виробничого обладнання для обробки матеріалів та контрольно-вимірювальних приладів
ПР25. Знання основних груп матеріалів та здатність обґрунтовано здійснювати їх вибір для конкретного використання
ПР26. Знання основних технологій виготовлення, оброблення, випробування матеріалів та умов їх застосування
ПР27. Знання принципів, методів та нормативної бази стандартизації, сертифікації й акредитації матеріалів та виробів з них.
ПР28. Знати основи запобігання корупції, суспільної та академічної доброчесності на рівні, необхідному для формування нетерпимості до корупції та проявів недоброчесної поведінки серед здобувачів освіти та вміти застосовувати їх в професійній діяльності
Академічна мобільність: Протягом навчання студенти мають можливість взяти участь в академічній мобільності за міжнародною програмою ERASMUS+ KA1
Практика/стажування: Навчальна практика за темою бакалаврської кваліфікаційної роботи на провідних підприємствах
Керівник освітньої програми, контактна особа: Керівник освітньої програми – доц. кафедри МІМ Богун Лідія Ігорівна, pmom.dept@lpnu.ua контактна особа – доц. кафедри МІМ доц. кафедри МІМ Богун Лідія Ігорівна pmom.dept@lpnu.ua
Професійні профілі випускників: Професійна діяльність бакалаврів за освітньо-професійним напрямом «Матеріалознавство» визначається використанням набутих знань та умінь в галузі сучасного матеріалознавства, новітніх технологій оброблення матеріалів та виробів, забезпечення відновлення та ремонту виробів, здійснення маркетингової діяльності, виконання функцій керівників та організаторів виробництва.
Сферою діяльності бакалаврів з матеріалознавства є науково-дослідні установи, підприємства машинобудівної, приладобудівної, автомобільної, аерокосмічної, легкої промисловості, металургії, енергетики, будівництва, а також навчальні заклади різних рівнів акредитації, інженера-технолога, інженера-лаборанта, інспектора з контролю якості продукції, інженера-інспектора, інспектора-приймальника та ін.
Фахівець з матеріалознавства здійснює вибір матеріалів та технологічних процесів для виготовлення виробів відповідно до умов експлуатації та вимог сучасного дизайну; технологічні процеси оброблення виробів відповідно до потреб різних галузей промисловості; визначає властивості матеріалів, досліджує їх структуру з використанням сучасних методів, оцінює якість та проводить експертизні дослідження причин руйнування виробів та конструкцій; розробляє технології відновлення, утилізації та вторинної переробки матеріалів; надає послуги із сертифікації металопродукції.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття другого (магістерського) рівня
Інші особливості програми: Програма реалізовується українською мовою.
Програма викладання адаптована до європейських програм згідно Болонського процесу на основі виконання міжнародного проекту TEMPUS MMATENG.
Протягом навчання студенти мають можливість взяти участь в академічній мобільності за міжнародною програмою ERASMUS+ KA1