Управління експортно-імпортною та митною діяльністю
8.073.00.06 Управління експортно-імпортною та митною діяльністю
Кваліфікація: Магістр з менеджменту
Рік вступу: 2024
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 роки
Інститут: Інститут економіки і менеджменту
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Управління та адміністрування
Особливі умови вступу: немає
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання навчальної програми, складання кваліфікаційного екзамену, проходження практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи та захист магістерської кваліфікаційної роботи
Характеристика освітньої програми: Освітньо-професійна програма ґрунтується на фундаментальних постулатах і результатах сучасних теоретико-прикладних досліджень у сфері менеджменту загалом і управління експортно-імпортною та митною діяльністю зокрема. Спрямована на розвиток загальних та спеціальних компетентностей з акцентуалізацією уваги на новітніх тенденціях розвитку менеджменту загалом і управління експортно-імпортною та митною діяльністю зокрема у контексті трансформаційних змін і впливів на національному та міжнародному рівнях.
Програма сфокусована на формування професійних знань і практичних навичок комплексного розв’язання завдань щодо ефективного функціонування та гармонійного розвитку суб’єктів підприємницької діяльності із поглибленою спеціальною підготовкою у сфері управління експортно-імпортною та митною діяльністю; на формування у здобувачів вищої освіти вмінь, знань та навичок управління трансформаційними змінами в умовах європейського та євроатлантичного інтегрування українського бізнесу та післявоєнного відновлення економіки України.
Освітньо-професійна програма враховує особливості функціонування суб’єктів експортно-імпортної та митної діяльності в Україні, їхні актуальні потреби та вимоги до фахівців з управління експортно-імпортною та митною діяльністю.
Загалом у межах освітньо-професійної програми є дві професійних лінії:
Лінія 1. Митне оформлення експортно-імпортних операцій.
Особливістю лінії є її спрямованість на загальні аспекти управління митним оформленням експортно-імпортних операцій, що охоплюють документально-інформаційне забезпечення митного оформлення експортно-імпортних операцій, визначення митної вартості, тарифну класифікацію та походження товарів.
Лінія 2. Управління експортно-імпортними операціями.
Лінія спрямована на проблематику управління експортно-імпортними операціями. Лінією охоплено такі аспекти, як тарифне і нетарифне регулювання експортно-імпортних операцій, логістичне забезпечення та інструменти підтримки експортно-імпортної діяльності
Програмні результати навчання: - Критично осмислювати, вибирати та використовувати необхідний науковий, методичний і аналітичний інструментарій для управління в непередбачуваних умовах.
- Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення.
- Проектувати ефективні системи управління організаціями.
- Обґрунтовувати та управляти проектами, генерувати підприємницькі ідеї.
- Планувати діяльність організації в стратегічному та тактичному розрізах.
- Мати навички прийняття, обґрунтування та забезпечення реалізації управлінських рішень в непередбачуваних умовах, враховуючи вимоги чинного законодавства, етичні міркування та соціальну відповідальність.
- Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті.
- Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією.
- Вміти спілкуватись в професійних і наукових колах державною та іноземною мовами.
- Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач.
- Забезпечувати особистий професійний розвиток та планування власного часу.
-. Вміти делегувати повноваження та керівництво організацією (підрозділом).
- Вміти планувати і здійснювати інформаційне, методичне, матеріальне, фінансове та кадрове забезпечення організації (підрозділу).
- Формувати та здійснювати управління експортно-імпортною та митною діяльністю, демонструвати крос-культурні комунікаційні навички, оптимізовувати митне оформлення експортно-імпортних операцій на основі передового вітчизняного та міжнародного досвіду.
- Забезпечувати визначення митної вартості, походження товарів, проводити їх тарифну класифікацію та митне оформлення.
- Забезпечувати підтримання і логістичний супровід експортно-імпортної діяльності на засадах впровадження широкого спектру сучасних управлінських інструментів.
Академічна мобільність: Немає, проте мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС
Практика/стажування: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи
Керівник освітньої програми, контактна особа: Керівник освітньої програми – Мельник Ольга Григорівна, моб. тел.: 0677917251, e-mail: olia_melnyk@ukr.net Контактна особа – Адамів Марта Євгенівна, моб. тел.: 0676996514, e-mail: marta_adamiv@i.ua
Професійні профілі випускників: Випускник здатний виконувати професійну роботу за такими угрупуваннями професій (відповідно до ДК 003: 2010):
- керівники підприємств, установ та організацій;
- керівники малих підприємств без апарату управління;
- менеджери (управителі) підприємств, установ, організацій та їх підрозділів;
- викладачі;
- інші професіонали;
- інші фахівці.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Програма реалізовується українською мовою та частково англійською мовою