Вибрані питання теоретичної геодезії

Спеціальність: Геодезія та землеустрій
Код дисципліни: 8.193.00.M.25
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Вища геодезія та астрономія
Лектор: доцент, канд. фіз.-мат. н. Янків-Вітковська Любов Миколаївна
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: • Здатність продемонструвати глибинні знання вітчизняного і зарубіжного наукового доробку з теоретичної геодезії для застосування в прикладних задачах у різних областях геодезії; • Здатність продемонструвати знання новітніх технологій для розуміння сучасної концепції референцних систем координат глобального та локального масштабів і проблематики геодинамічних процесів в геодезії; • Здатність інтегрувати та застосовувати одержані знання з курсу для формулювання та обґрунтування нових теоретичних положень і практичних рекомендацій у конкретній області дослідження; • Обирати і застосовувати методологію та інструментарій теоретичних досліджень при здійсненні емпіричних досліджень у сфері геодезії та землеустрою.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Вища геодезія. Теоретична геодезія. Активні ГНСС мережі. Створення локальних геодезичних мереж.
Короткий зміст навчальної програми: Програма курсу «Вибрані питання теоретичної геодезії» призначена для аспірантів, що претендують на здобуття вченого ступеня «Доктор філософії» за спеціальністю «Геодезія та землеустрій". При складанні програми враховувались вимоги до освітньо-наукової програми спеціальності «Геодезія та землеустрій», основні положення, передбачені урядовими документами, сучасними вимогами до наукової і професійної діяльності, знання та застосування нормативно-правового законодавства при виконанні професійної діяльності. Курс вивчає теоретичні основи комплексного вивчення сучасних геодезичних референцних системи координат на основі використання технологій космічної геодезії. Основними завданнями, які розглядаються в курсі є ознайомлення аспірантів із сучасною концепцією референцних систем координат глобального та локального масштабів, а також проблематикою геодинамічних процесів в геодезії.
Методи та критерії оцінювання: • Робота на лабораторних заняттях, усне опитування, виконання індивідуальних завдань (40%). • Підсумковий контроль (контрольний захід, залік): письмово-усна форма (60%).
Рекомендована література: 1. Савчук С.Г. Вища геодезія. Житомир: ЖДТУ, 2005. -315 с. 2. Марченко О.М. Референцні системи в геодезії: навч. посібник/О.М.Марченко, К.Р.Третяк, Н.П.Ярема. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. -216 с. 3. Машимов М.М. Теоретическая геодезия. М. Недра, 1991.