Вища математика, частина 1
Спеціальність: Науки про Землю
Код дисципліни: 6.103.00.O.002
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Картографія та геопросторове моделювання
Лектор: к.ф.-м.н., доцент Бридун Андрій Михайлович
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей:
загальних:
• ЗК 4 Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
• ЗК 8 Здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
фахових:
• ФК 2 Здатність застосовувати базові знання фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні Землі та її геосфер.
• ФК 4 Здатність застосовувати кількісні методи при дослідженні геосфер.
Результати навчання: • ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.
• ПР04. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області наук про Землю.
• ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер.
• ПР12. Знати і застосовувати теорії, парадигми, концепції та принципи в науках про Землю відповідно до спеціалізації.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Геодезія і топографія
• Інформатика та програмування геозадач
• Математичне опрацювання та аналіз геоданих
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна “Вища математика” включає та передбачає вивчення основних принципів та інструментарію математичного апарату таких основних розділів математики, як лінійна алгебра та аналітична геометрія, диференціальне та інтегральне числення функцій однієї і декількох змінних, теорія числових та функціональних рядів, основи теорії звичайних диференціальних рівнянь, що використовуються в галузі архітектура та будівництво.
Опис: Лінійна алгебра та аналітична геометрія
Тема 1. Елементи лінійної алгебри
Тема 2. Аналітична геометрія на площині та в просторі
Функції однієї змінної. Застосування похідних функцій однієї змінної
Тема 3. Функції однієї змінної
Тема 4. Похідна функції однієї змінної та її диференціал
Тема 5. Застосування похідних функцій однієї змінної
Методи та критерії оцінювання: Усне, індивідуальне, комбіноване і фронтальне опитування на практичних заняттях; перевірка проміжних письмових робіт; оцінка активності, внесених пропозицій, оригінальних рішень, уточнень і визначень; захист домашніх завдань; підсумкова тестова перевірка.
Критерії оцінювання результатів навчання: • Робота на практичних заняттях, усне, комбіноване та фронтальне опитування, контрольні роботи (30%).
• Підсумковий контроль (іспит): письмово-усна форма (70%).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Вища математика. Частина 1: метод. поради та завдання до контрольної роботи для студентів заочного відділення усіх спеціальностей базового напрямку 080101 “Геодезія, картографія та землеустрій” / уклад.: М.В. Прохоренко, М.М. Фис, А.М. Бридун, М.І. Юрків. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. – 20c.
2. Елементи лінійної алгебри: метод. вказівки до вивчення дисципліни “Вища математика” для студентів базового напрямку 80101 “Геодезія, картографія та землеустрій” / уклад.: М.І. Юрків, М.М. Фис, А.М. Бридун, М.В. Прохоренко. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. – 28c.
3. Лінійна алгебра та аналітична геометрія: метод. вказівки і завдання до розрахунково-графічної роботи з дисципліни “Вища математика” для студентів базового напряму 80101 “Геодезія, картографія та землеустрій“ / уклад.: М.І. Юрків, М.М. Фис, А.М. Бридун, М.В. Прохоренко. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014. – 48c.
4. Лінійна алгебра та аналітична геометрія / Ю. К. Рудавський, П. П. Костробій, Ф. П. Луник, Д. В. Уханська – Л.: Бескид Біт, 2002. - 262с.
5. Шкіль М.І. Вища математика / М.І. Шкіль, Т.В. Колесник. – К. Вища школа, 1986.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).