Обчислювальна техніка та програмування
Спеціальність: Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
Код дисципліни: 6.175.00.O.014
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Обчислювальна математика та програмування
Лектор: Старший викладач
Ментинський Сергій Мирославович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: У результаті вивчення дисципліни студенти повинні:
- мати уявлення про архітектуру, програмне та інтелектуальне забезпечення сучасних комп’ютерних та інформаційних систем;
- мати уявлення про теоретичні основи інформатики, призначення і функціювання інформаційних систем та головних інформаційних технологій загальноінженерного і конкретнофахового призначення;
- розрізняти поняття інформації, даних, типів даних, структур даних;
- мати поняття про інформаційне моделювання і його різновид – математичне моделювання;
- вміти досліджувати моделі навчального, пізнавального і фахового призначення, зокрема, будувати і досліджувати інформаційні моделі конкретних об’єктів з різних сферах будівництва та цивільної інженерії,;
- мати поняття про об’єктно-орієнтоване моделювання та проектування;
- володіти компетенціями і вміннями, необхідними для роботи з інформаційними технологіями офісного призначення для опрацювання ділової текстової документації, виконання обчислень в електронних таблицях, створення і ведення баз даних, створення презентацій, виконання інженерних графічних побудов, пошуку відомостей в інтернеті тощо;
- мати поняття про алгоритм, алгоритмічні конструкції, види алгоритмів, програму, принцип декомпозиції задач та алгоритмів як методологічний принцип пізнання, про принципи структурного проектування алгоритмів і програм як метод дослідження і пізнання;
- вміти розробляти алгоритми, програми і проекти розв’язування типових навчальних задач, що випливають з розгляду моделей навчального, пізнавального та фахового призначення з використанням мови програмування С/С++.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити:
Інформатика (базовий шкільний курс),
Елементарна математика
Кореквізити:
Вища математика,
Алгоримізація і програмування
Короткий зміст навчальної програми: Поняття інформації та даних, сучасні операційні системи комп’ютерів, програмне забезпечення комп’ютерів і робочого місця економіста, менеджера та офісного працівника: текстові редактори, електронні таблиці, бази даних, презентації; технології інформаційного моделювання і проектування, методи і засоби опрацювання і візуалізації даних; основи програмування мовою С/С++.
Методи та критерії оцінювання: Виконання лабораторних і домашніх робіт (40 балів),підсумкова контрольна робота – 60 балів, здача диференційованого заліку.
Рекомендована література: 1. Грицунов О.В. Інформаційні системи та технології. Навчальний посібник. Харків, 2010р., 222 с.
2. Клименко О. Ф., Шарапов О. Д., Головко Н. Р. Інформатика та комп’ютерна техніка.- К.: КНЕУ, 2005.- 534 с.
3. Рзаєв Д. О., Шарапов О. Д., Ігнатенко В. М., Дибкова Л. М. Інформатика та комп’ютерна техніка: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц.- К.: КНЕУ, 2002.- 486 с.
4. Кучерява Т.О., Сільченко М.В., Шабаліна І.В. Інформатика та комп’ютерна техніка: активізація навчання. Практикум для індивідуальної роботи студентів. - К.: КНЕУ, 2006.- 448 с.
5. Глинський Я.М. Інформатика. Практикум з інформаційних технологій. Навч. посібник – Тернопіль: Підручники і посібники, 2014 – 304 с.
6. Електронна таблиця. Створення і редагування таблиці. Абсолютна та відносна адресації. Використання формул. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи № 3 для студентів спеціальності 105 – «Прикладна фізика та наноматеріали» для першого (бакалаврського) рівня освіти / Укл.: Ментинський С.М., Угрин С.З., 2016. — 16с.
7. Основи програмування на С/С++. Конспект лекцій з курсу «Основи інформатики і програмування, частина 2» спеціальності 105 – «Прикладна фізика та наноматеріали» для першого (бакалаврського) рівня освіти/ Укл.: Ментинський С.М., 2016. – 140 с
8. Глинський Я.М., Ряжська В.А. Інтернет. Комп’ютерні мережі, HTML і телекомунікації. – Львів:СПД Глинський, 2009р., 240с.
9. П. Каленюк, І. Клюйник, І. Кравець, Л. Гнатів, Л.Демків, І. Подун Основи програмування в середовищі С. Лекції та завдання до лабораторних робіт. Львів 2007 р., 98 с.
10. Р.Й. Петрович, О.В. Тумашова Основи програмування мовою Сі..-Львів, “Львівська політехніка”, 2005