Типові технологічні об'єкти і процеси

Спеціальність: Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка
Код дисципліни: 6.175.04.E.118
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Інформаційно-вимірювальних технологій
Лектор: Байцар Роман Іванович
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Результати навчання: - знати основні засади технології приладобудування; терміни та визначення загальної організації виробництва; технологічні інновації, системи стандартів і нормативні документи з підготовки виробництва; значення нових матеріалів їх класифікацію, основні вимоги і контроль якості; -знати основні та допоміжні матеріали, їх властивості, маркування і застосування; документальне оформлення технологічного процесу; процеси виготовлення алюмооксидної кераміки та її металізації; стадії формування якості виробів з полімерних матеріалів; -володіти технологією одержання напівпровідникових матеріалів, у том у числі монокристалів (віскерів) методом ХТР; підходом до розроблення, впровадженням та поліпшення технологічних процесів очистки матеріалів; знати вимоги до технологічності матеріалів та виробів; -володіти технологічними процесами механічної обробки, холодного і гарячого штампування і його застосування для з’єднання деталей ; процесами пресування полімерних матеріалів, зварювання пластмас; технологічними процесами виготовлення виробів з металічних порошків; -знати технологічні особливості процесів мікроелектронної технології; процесів електрофізичної та електрохімічної обробки матеріалів; процесів виготовлення чутливих елементів сенсорів, вакуумтермічних технологій, процесів вакуумування, способів покращення стабільності і якості матеріалів і виробів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Переквізити: - сертифікація продукції, послуг та персоналу; - методи та засоби випробувань і контролю.
Короткий зміст навчальної програми: Короткий зміст: Типові технологічні об’єкти і процеси є навчальною дисципліною, що знайомить з основними тенденціями в технології конструкційних матеріалів і виробів, організацією виробничих і технологічних процесів в умовах ринкової економіки сучасною формою реалізації технологічних інновацій, що забезпечує досягнення високого технічного рівня і якості продукції. Підготовка здобувачів освіти за цим курсом ведеться шляхом визначення стратегічних напрямів, методів і механізмів їх реалізації у науково-виробничій сфері з використанням досягнень науки, впровадженні ресурсозберігаючих, екологічно чистих технологій та нових конструкційних матеріалів. Науково-технічний рівень виробництва повинен відповідати вимогам міжнародних та європейських стандартів. Здобувач освіти освоює основні поняття та положення з технології виготовлення деталей та складання з цих деталей готових виробів; загальні властивості конструкційних матеріалів; сучасні методи проектування технологічних процесів виготовлення продукції і забезпечення її технологічності; конструкторську і технологічну підготовку виробництва за системами стандартів; технологічні процеси виробництва продукції високої якості.
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання Усне опитування, поточний контроль (30 %); підсумковий контроль – іспит (письмово-усна форма
Рекомендована література: Література Базова 1. Закон України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні», 2003 р. 2. Закон України «Про загальнодержавну програму адаптації законодавства України до ЄС», 2004 р. 3. Указ президента України «Про заходи з підвищення якості вітчизняної продукції», 2001 р. 4. ДСТУ 2925-94 Якість продукції. Оцінювання якості. Терміни та визначення. К.: Держстандарт України, - 1995 р. – 24 с. 5. ДСТУ ISO 9001: 2015. Система управління якістю. Вимоги. Допоміжна 6. Денисович С.А. Материаловедение и научно-технический прогресс. К.: Наукова думка, 1991. 7. Гаврилов А.Н. Основы технологии приборостроения. М.: ВШ, 1976. 8. Байцар Р.І., Варшава С.С. Напівпровідникові мікросенсори. Л.: ЛвЦНТЕІ, 2001. 9. Р.І, Байцар, С.С.Варшава , Ю.Ю.Радченко. Ємнісні сенсори. Л.: ЛвЦНТЕІ, 2002. 10. Справочник технолога-приборостроителя в 2-х томах под ред. Сыроватченко Л.В. М.: Машиностроение, 1980. 11. Величко О.Г., Должанський А.М., Віткін Л.М. та ін. Інноваційна діяльність у сферах техніки, технології, технічного регулювання і забезпечення якості. Дніпропетровськ: «Свідлер А.Л.», 2010. 12. Руденко П.О., Романенко В.П. Системи технології. Конспект лекцій. Чернігів, 2002. 13. Глудкин О.П., Черняев В.Н. Анализ и контроль технологических поцессов производства РЭА. – М.: Радио и связь, 1963. 14. Доманцевич Н.І., Полікарпов І.С., Яцишин Б.П. Завстосування стандартів ISO для забезпечення якості виробів та послуг в Україні // Вісн. Львів. Комерц. Академії, 1999, №3. 15. Гаєва Л.І. Типові технологічні процеси і об’єкти виробництв. Лабораторний практикум/Л.І.Гаєва, Я.М.Дем’янчук. Івано-Франківськ.: ІФНТУНГ, 2007. 16. Марчук В.І. Технологія приладобудування: навч. посібник/В.І.Марчук, В.Ю.Заблоцький. – Луцьк: РВВ ЛНТУ, 2015. – 216 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).