Монтажно - транспортні роботи при спорудженні трубопроводів
Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.02.E.067
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: асистент. к.т.н. Войтович Андрій
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі у професійній діяльності, пов’язаній з нафтогазовою галузю (ІНТ).
Здатність працювати в команді (ЗК7).
Здатність здійснювати безпечну діяльність (ЗК8).
Здатність до проектування та експлуатації складових систем і технологій підприємств нафтогазової галузі (ФК8).
Здатність аналізувати режими експлуатації нафтогазового об’єкта, здійснювати оптимальний вибір технологічного обладнання, виконувати оптимізацію режиму експлуатації за певними критеріями, у тому числі за умов невизначеності (ФК10).
Здатність експлуатувати і обслуговувати технологічне обладнання, яке використовується при будівництві, ремонті, реконструкції та відновлення нафтових і газових об’єктів, трубопровідного транспорту (ФКП2.2).
Здатність та готовність брати участь у реалізації ремонтно-відновлювальних робіт, відпрацюванні нових технологічних режимів при будівництві, ремонті, реконструкції та відновленні нафтових і газових трубопровідних систем та комплексів (ФКП2.8).
Результати навчання: Обирати ефективні засоби контролю та автоматизації технологічних процесів у нафтогазовій галузі з урахуванням цілей та наявних обмежень (РН15).
Знання методів оперативного контролю за технічним станом технологічного обладнання, що використовується при будівництві, ремонті, реконструкції та відновлення устаткування і елементів трубопровідного комплексу (ФРН2.5)
Уміння спілкуватися, включно усну та письмову комунікацію, українською мовою та однією з іноземних мов (англійською, німецькою, французькою) (КОМ1);
Здатність використання різноманітних методів, зокрема, нафтогазових технологій та інженерії для спілкування на професійному та соціальному рівні (КОМ2).
Навички вербального та письмового презентування практичних розробок в напрямку нафтогазових технологій та інженерії (КОМ3).
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни:
- Спорудження магістральних трубопроводів
- Основи нафтогазової справи
- Контроль якості нафтогазових об’єктів
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретич-них та практичних знань із відновлення деталей машин нафтогазового ком-плексу; знайомиться з основними технологіями проведення ремонту; вивчає матеріали які застосовуються для відновлення деталей машин нафтогазового комплексу; отримує вміння практично втілювати отримані теоретичні знання при виборі техніки та технології зварювання сталей при ремонті деталей ма-шин нафтогазового комплексу..
Опис: Транспортування труб
Розвантажувальні роботи
Види строп та їх розрахунок
Транспортування відсипу
Кріпильні елементи
Методи та критерії оцінювання: Діагностика знань у студентів відбувається за такими методами:
1. Захист практичних робіт проводиться у усній формі шляхом опитування теоретичного матеріалу за темою роботи та методикою проведення обчис-лень.
2. Проведення поточного експрес – контролю засобами віртуального навча-льного середовища або тестами, усним опитуванням, оцінкою активності та внесених пропозицій.
3. Захист лабораторних робіт в усній формі шляхом опитування теоретично-го матеріалу за темою роботи та методикою її виконання.
Критерії оцінювання результатів навчання: Захист практичних робіт (40 балів);
Поточний експрес – контроль (60 балів).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Шиян Т. П. Транспортні роботи при будівництві трубопроводів: конспект лекцій. – Івано-Франківськ: Факел, 2008.
Шиян Т. П. Транспортні роботи при будівництві трубопроводів: практикум. – Івано-Франківськ: Факел, 2010
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).