Інформаційно-комунікаційний менеджмент
Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.01.E.045
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Менеджмент організацій
Лектор: д.е.н., проф. Карий Олег Ігорович,
д.е.н., доц. Новаківський І.І..
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Загальні компетентності:
1. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
2. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
Фахові компетентності:
1. Здатність працювати в команді та налагоджувати міжособистісну взаємодію при вирішенні професійних завдань.
2. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління.
3. Поглиблені знання з методів і моделей вирішення управлінських завдань в операційній діяльності організацій.
Результати навчання: Результати навчання:
1. Демонструвати навички аналізу ситуації та здійснення комунікації у різних сферах діяльності організації.
2. Спілкуватись в усній та письмовій формі державною та іноземною мовами.
3. Уміння встановлювати та підтримувати взаємовідносини із зовнішнім середовищем, аналізувати кон'юнктуру ринку туристично-рекреаційних інноваційних продуктів, приймати оптимальні управлінські рішення у сфері туристично-рекреаційної діяльності, забезпечувати їх документальний супровід та ефективну реалізацію на усіх рівнях управління.
4. Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності.
5. Здатність ефективно формувати комунікаційну стратегію.
Mетоди навчання і викладання:
- лекційні та лабораторні заняття: інформаційно-рецептивний метод; репродуктивний метод; евристичний метод; метод проблемного викладу. - самостійна робота: репродуктивний метод.
Методи оцінювання досягнення результатів навчання:
- під час поточного контролю: вибіркове усне опитування; інтерпретація результатів виконаних лабораторних робіт, тести, оцінка активності, внесених пропозицій, оригінальних рішень тощо;
- екзамен – письмове опитування, тестовий контроль.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити: Контролінг; Прийняття управлінських рішень;
Кореквізити: Управління інноваційною діяльністю;
Постреквізити: Управління бізнесом.
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна охоплює теоретичні основи і прикладні аспекти інформаційно-комунікаційного менеджменту та охоплює такі питання: сучасний стан і тенденції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій; сутність інформаційно-комунікаційних систем та їхнє значення в управлінні сучасними організаціями; методологія розроблення інформаційно-комунікаційних систем, визначення їхньої якості та ефективності; формування інформаційно-комунікаційної структури в організації; розвиток і запровадження в організації систем підтримки прийняття рішень; використання технологій штучного інтелекту в управлінні організаціями; стратегічна й оперативна спрямованість інформаційно-комунікаційних технологій у бізнесі; застосування електронної комерції у практичній діяльності організації; підтримання безпеки інформаційних систем й надійності операцій в електронному просторі.
Опис: Інформаційне суспільство та економіка. Інформаційно-комунікаційні технології. Формування комунікаційного середовища в аудиторії. Інформаційна система менеджменту та її структура. Функціональна структура інформаційної системи у промисловому підприємстві. Розвиток інформаційних систем менеджменту. Маркетингові інформаційні системи. Логістичні інформаційні системи. Корпоративні інформаційні системи. Життєві цикли розвитку інформаційної системи. Системи штучного інтелекту. Організування електронного бізнесу в Інтернеті.Безпека інформаційно-комунікаційних систем.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль: індивідуальні завдання, аналітичні звіти за результатами лабораторних занять, усне опитування, тестування (40%);
- підсумковий контроль (60%, контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма.
Критерії оцінювання результатів навчання: Основними критеріями, що характеризують рівень компетентності студента при оцінювання результатів поточного та підсумкового контролів, є такі:
- виконання всіх видів навчальної роботи, передбачених робочою програмою з дисципліни;
- глибина і характер знань навчального матеріалу за змістом навчальної дисципліни, що міститься в основних та додаткових рекомендованих фахових джерелах;
- вміння аналізувати явища, що вивчаються, у їх взаємозв’язку і розвитку;
- характер відповідей на поставлені питання (чіткість, лаконічність, логічність, послідовність тощо);
- вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач;
- вміння аналізувати достовірність одержаних результатів.
Сума балів, які здобувач освіти може отримати за один семестр з навчальної дисципліни, складається з балів, нарахованих йому за засвоєння змістових модулів, в межах лекційних і практичних занять, виконання індивідуальної і самостійної роботи та під час всіх видів контролю.
Застосовувана методика розподілу та нарахування балів регламентована і відповідає Положенню про організацію та проведення поточного і семестрового контролю результатів навчання здобувачів освіти Національного університету «Львівська політехніка».
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Рекомендована література:
1. Аверкина М.Ф. Інформаційний менеджмент: навчальний посібник / Аверкина М.Ф. — Луцьк: АКВА ПРІНТ, 2018. — 168 с.
2. Новаківський І.І., Грибик І.І., Смолінська Н.В. Інформаційні системи в менеджменті: адаптивний підхід. Підручник.– -К: Вид-вничий дім «Кондор» 2019. – 440 с.
3. Новаківський І.І., Карий І.О., Леськів М.Р. Інформаційно-комунікаційний менеджмент в організаціях: навч. посібник. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2018. – 222 с.
4. Новаківський І.І., Грибик І.І., Федак Т.В. Інформаційні системи в менеджменті: системний підхід. Навчальний посібник– Львів: Вид-во «Національний університет «Львівська політехніка»», 2010. – 202 с.
Навчально-методичне забезпечення:
Навчально-методичний комплекс у ВНС НУ «ЛП» «Інформаційно-комунікаційний менеджмент» [03194]. URL: https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=7639
Інформаційні ресурси
1. Інтернет-портал для управлінців. URL : http://www. management.com.ua.
2. Бібліотека ВР України http://www.rada.kiev.ua/LIBRARY/index.htm
3. Національна парламентська бібліотека України http://nplu.kiev.ua/
4. Електронна бібліотека України http://www.lib.com.ua/
5. Державний комітет статистики України – www.ukrstat.gov.ua.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).
Інформаційно-комунікаційний менеджмент (курсовий проєкт)
Спеціальність: Менеджмент
Код дисципліни: 6.073.01.E.049
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Менеджмент організацій
Лектор: д.е.н., доц. Новаківський Ігор Іванович.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Загальні компетентності:
1. Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово.
2. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
3. Здатність до адаптації та дії в новій ситуації.
4. Цінування та повага різноманітності та мультикультурності.
5. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів).
Фахові компетентності:
1. Здатність обирати та використовувати сучасний інструментарій менеджменту.
2. Здатність працювати в команді та налагоджувати міжособистісну взаємодію при вирішенні професійних завдань.
3. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління.
4. Уміння приймати та реалізовувати управлінські рішення у фінансово-господарській діяльності організації
Результати навчання: Програмні результати навчання:
1. Виявляти навички пошуку, збирання та аналізу інформації, розрахунку показників для обґрунтування управлінських рішень.
2. Демонструвати навички аналізу ситуації та здійснення комунікації у різних сферах діяльності організації.
3. Спілкуватись в усній та письмовій формі державною та іноземною мовами.
4. Уміння встановлювати та підтримувати взаємовідносини із зовнішнім середовищем, аналізувати кон'юнктуру ринку туристично-рекреаційних інноваційних продуктів, приймати оптимальні управлінські рішення у сфері туристично-рекреаційної діяльності, забезпечувати їх документальний супровід та ефективну реалізацію на усіх рівнях управління.
5. Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності.
6. Здатність ефективно формувати комунікаційну стратегію.
Методи навчання і викладання:
Консультації - інформаційно-рецептивний метод, евристичний метод, метод проблемного викладу, самостійна робота – репродуктивний метод, дослідницький метод.
Методи оцінювання рівня досягнення результатів навчання:
Методи оцінювання знань: захист курсового проекту.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити: Операційний менеджмент (КР), Інформаційно-комунікаційний менеджмент.
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна спрямована на формування системи спеціальних теоретико-методологічних знань та практичних навичок у сфері інформаційного менеджменту з метою удосконалення інформаційної системи менеджменту на підприємстві.
Опис: Розділ 1. Характеристика використовуваних інформаційних технологій на підприємстві.
Розділ 2. Розроблення заходів щодо удосконалення інформаційної системи менеджменту в підприємстві за рахунок сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
Розділ 3. Оцінювання ефекту від удосконалення інформаційної системи менеджменту.
Методи та критерії оцінювання: – підсумковий контроль – захист курсового проекту.
Усний захист курсового проекту – 70 балів.
Оформлення і зміст курсового проекту – 30 балів.
Критерії оцінювання результатів навчання: Оцінка «відмінно» (88-100 балів) відповідає всебічному системному і глибокому знанню програмного матеріалу; засвоєнню інформації з лекційного курсу, основної і додаткової літератури; чіткому володінню понятійним апаратом, методами та інструментарієм, передбаченими програмою; вмінню безпомилково використовувати їх для вирішення як типових, так і нетипових проблемних ситуацій;
Оцінка «добре» (71-87 балів) відповідає знанню основного програмного матеріалу; засвоєнню інформації з лекційного курсу; володінню основним понятійним апаратом, методами та інструментарієм, передбаченими програмою; вмінню безпомилково використовувати їх для вирішення як типових ситуацій, допускаючи окремі помилки;
Оцінка «задовільно» (50-70 балів) відповідає незнанню основного програмного матеріалу; володінню окремими поняттями, методами та інструментарієм, допускаючи при їх використанні суттєві помилки.
Оцінка «незадовільно» (0-49 балів) передбачає, що студент не розуміє суті поставлених питань та не знає основних понять курсу.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Рекомендована література:
1. Аверкина М.Ф. Інформаційний менеджмент: навчальний посібник / Аверкина М.Ф. — Луцьк: АКВА ПРІНТ, 2018. — 168 с.
2. Новаківський І.І., Грибик І.І., Смолінська Н.В. Інформаційні системи в менеджменті: адаптивний підхід. Підручник.– -К: Вид-вничий дім «Кондор» 2019. – 440 с.
3. Новаківський І.І., Карий І.О., Леськів М.Р. Інформаційно-комунікаційний менеджмент в організаціях: навч. посібник. – Львів : Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2018. – 222 с.
4. Новаківський І.І., Грибик І.І., Федак Т.В. Інформаційні системи в менеджменті: системний підхід. Навчальний посібник– Львів: Вид-во «Національний університет «Львівська політехніка»», 2010. – 202 с.
Навчально-методичне забезпечення:
Навчально-методичний комплекс у ВНС НУ «ЛП» «Інформаційно-комунікаційний менеджмент» [03194]. URL: https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=7639
Інформаційні ресурси
1. Інтернет-портал для управлінців. URL : http://www. management.com.ua.
2. Бібліотека ВР України http://www.rada.kiev.ua/LIBRARY/index.htm
3. Національна парламентська бібліотека України http://nplu.kiev.ua/
4. Електронна бібліотека України http://www.lib.com.ua/
5. Державний комітет статистики України – www.ukrstat.gov.ua.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).