Кваліфікаційний екзамен
Спеціальність: Правознавство
Код дисципліни: 7.081.01.O.061
Кількість кредитів: 1.50
Кафедра: Адміністративне та інформаційне право
Лектор: Лесько Н.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: РН1. Оцінювати природу та характер суспільних процесів і явищ, і виявляти розуміння меж та механізмів їх правового регулювання.
РН3. Проводити збір, інтегрований аналіз та узагальнення матеріалів з різних джерел, включаючи наукову та професійну літературу, бази даних, цифрові, статистичні, тестові та інші, та перевіряти їх на достовірність, використовуючи сучасні методи дослідження/
РН6. Обґрунтовано формулювати свою правову позицію, вміти опонувати, оцінювати докази та наводити переконливі аргументи.
РН7. Дискутувати зі складних правових проблем, пропонувати і обґрунтовувати варіанти їх розв’язання.
РН11. Використовувати передові знання і методики у процесі правотворення та правозастосування інститутів публічного та приватного права і кримінальної юстиції.
РН15. Мати практичні навички розв’язання проблем, пов’язаних з реалізацією процесуальних функцій суб’єктів правозастосування.
РН17. Інтегрувати необхідні знання та розв’язувати складні задачі правозастосування у різних сферах професійної діяльності.
Зн2 Критичне осмислення проблем у галузі та на межі галузі знань
Ум3 Здатність розв’язувати проблеми у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності
К1 Зрозуміле недвозначне донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються
АВ2 Відповідальність за внесок до професійних знань і практики та/або оцінювання результатів діяльності команд та колективів
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни:
1. Актуальні проблеми адміністративного права та процесу (судова практика)
Наступні навчальні дисципліни:
1. Електронне урядування в публічному управлінні;
2. Проблеми правового регулювання інформаційно-комунікаційної сфери
Короткий зміст навчальної програми: Поглиблення знань і набуття практичного досвіду з управління навчальним закладом на базі практики відбувається шляхом ознайомлення з:
1) нормативними актами, що визначають правовий статус підприємства, установи, організації - бази практики;
2) структурою бази практики;
3) основними правовими напрямами діяльності підприємства, установи, організації - бази практики;
4) основами діловодства та архівної справи, аналізу статистичних даних;
5) зразками окремих процесуальних документів (узагальнення досвіду);
4) плануванням роботи підприємства, установи, організації - бази практики;
5) формами та методами організаційної діяльності підприємства, установи, організації - бази практики;
6) основними формами взаємодії з громадськістю та іншими суб’єктами правовідносин;
7) основними видами документації: переліком обов'язкової ділової документації і термінами її зберігання.
Практична робота студента передбачає безпосередню участь в організації і проведенні досліджень в межах виданого завдання.
Завершальний тиждень практики повинен бути присвячений узагальненню одержаних результатів, написанню звіту з практики, підготовці ілюстративного матеріалу і підготовці до захисту.
Керівник від бази практики складає характеристику на студента-практиканта і затверджує її печаткою в установленому порядку
Методи та критерії оцінювання: Процес оцінювання знань студентів передбачає:
- перевірку керівниками практики звіту з практики та написання відгуку;
- захист звіту студентом.
Оцінка "відмінно" ставиться студенту за умови повного виконання програми практики та ґрунтовних відповідей на поставлені запитання, відмінної оцінки у характеристиці з місця практики.
Оцінка "добре" ставиться студенту за умови виконання програми практики та індивідуального завдання на 80% і чітких відповідей на поставлені запитання, відмінної або доброї оцінки у характеристиці з місця практики.
Оцінка "задовільно" ставиться студенту за умови виконання програми практики та індивідуального завдання на 60% і чітких відповідей на більшість поставлених запитань
Рекомендована література: 1. Про виконавче провадження : Закон України від 02 червня 2016 р. № 1404-VIII. Відомості Верховної Ради України. 2016. № 30. Ст. 542.
2. Про державну службу : Закон України від 10 грудня 2015 р. № 889-VIII. Відомості Верховної Ради України. 2016. № 4. Ст. 43.
3. Про Національну поліцію : Закон України від 02 липня 2015 р. № 580-VIII. Відомості Верховної Ради України. 2015. № 40-41 Ст. 379.
4. Про службу в органах місцевого самоврядування : Закон України від 07 червня 2001 p. № 2493-III. Відомості Верховної Ради України. 2001. № 33. Ст. 175.
5. Про судоустрій і статус суддів : Закон України від 2 червня 2016 р. № 1402-VIII. Відомості Верховної Ради України. 2010. № 41-42, 43. Ст. 529.
6. Ковальчук В. Б. Функціонування органів державної влади в умовах сучасного конституціоналізму : колективна монографія / В. Б. Ковальчук, С. М. Білостоцький, І. І. Забокрицький, Мартинюк Р.С., І. Д. Софінська. Львів : ФОП Свинарчук Роман Вікторович, 2020. 271 c.
7. Лелеченко А. П., Васильєва О. І., Куйбіда В. С., Ткачук А. Ф. Місцеве самоврядування в умовах децентралізації повноважень : навч. посіб. Київ: Інститут громадянського суспільства,2017.110 с.
8. Мельниченко Б. Б. Публічне управління в Україні в умовах євроінтеграції: адміністративно-правовий вимір : монографія. Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. 372 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).