Історія державності та культури України

Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 6.072.00.O.003
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Економіки і маркетингу
Лектор: к.і.н., доц.Цубов.Л.В.
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: студент має знати: історичнийдосвід, культурні традиції України та наукового поступу в європейському контексті, що уможливлює формування цілісного уявлення про соціокультурну дійсність і місце у ній людини; зв’язки між віддаленими в часі історичними подіями й сучасними діями людини; динамічний досвід історико-культурних практик людини як способів її самореалізації; систему історико-культурних знань, який вмотивовує гуманістичну орієнтацію культури особистості; знати різні культурні і релігійні джерела людської різноманітності. вміти: критично аналізувати явища, факти, альтернативи суспільного розвитку та різноманітних джерел інформації, свободи вибору й оцінки минулих подій та осіб на основ ізагальнолюдських цінностей; уміння спілкуватися з іншими і вести діалог; навички конструктивного діалогу (робота в команді, кооперативне навчання, емпатійне спілкування, мирне розв’язання конфліктів, розвиток впевненості тощо); уміння досліджувати різні культурні практики, розглядати суперечливі питання; особиста рефлексія, залучення студентів до до свідуемоційно-ціннісного ставлення до світу і людини в ньому, що визначає характер формування ціннісних орієнтацій майбутніх спеціалістів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Шкільний курс з історії України
Короткий зміст навчальної програми: Територія, склад та ідентичність населення українських земель в історичній ретроспективі Ґенеза українського державотворення у Середньовіччі і Ранньомодерний час Суперечливі питання українського державотворення. Людина і спротив тоталітарним режимам у ХХ ст. Українські землі як частина європейськог полікультурного простору в Х-ХІХ ст. Культурні процеси на українських землях в новітнюдобу. Символічний простір міста та його культура. Історія науки і технічної освіти на українських землях.
Методи та критерії оцінювання: Рейтинг оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль – 40 балів (опитування. презентації, відповіді усні, включно із індивідуальною роботою) підсумковий контроль – 60 балів (екзамен)
Рекомендована література: 1. Бовуа Д. ТрикутникПравобережжя: царат, шляхта і народ. 1793-1914 рр. – К., 2020 2. Вербицька П.В та ін. ІсторіяУкраїни: суспільство, культура, державність. – Львів: ВидавництвоЛьвівськоїполітехніки, 2019. 3. Грицак Я. НарисісторіїУкраїни. Формуваннямодерноїукраїнськоїнації ХІХ-ХХ ст. – К., 2019. 4. Плохій С. Останняімперія. Занепад і крах Радянського Союзу. – К., 2019. 5. Шевчук В. Козацька держава як ідеявсистемісуспільно-політичногомислення XVI–XVIII століть. – К., 2019.