Обліково-звітна система в архітектоніці сучасної економіки
Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 8.071.00.M.028
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: Професор Пилипенко Л.М.
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: - здатність продемонструвати глибинні знання вітчизняного і зарубіжного наукового доробку та практичного досвіду у сфері бухгалтерського обліку та звітності як системи інформаційного забезпечення управління економічними процесами на мікро- та макрорівні;
- здатність продемонструвати глибинні знання теоретико-прикладних засад широкого спектру різновидів та сфер обліку і звітності;
- здатність продемонструвати ґрунтовні знання і розуміння класичної та сучасної методологічно-методичної бази досліджень соціально-економічних явищ і процесів у різних сферах обліково-аналітичних парадигм та процесів управління;
- уміння інтегрувати та застосовувати одержані знання з різних міжпредметних сфер у процесі розв’язання теоретико-прикладних завдань у дослідженнях з побудови обліково-звітної системи в архітектоніці сучасної економіки;
- уміння обирати і застосовувати методологію та інструментарій наукового дослідження при здійсненні теоретичних й емпіричних досліджень у сфері обліку та звітності.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити:
- Методологія наукових досліджень в обліково-аналітичній сфері знань
- Новітні теорії в бухгалтерському обліку
Кореквізити:
- Сучасні концепції та технології стратегічного аналізу
- Моделювання інформаційних систем в обліку і оподаткуванні
Короткий зміст навчальної програми: В навчальній дисципліні «Обліково-звітна система в архітектоніці сучасної економіки» розглядаються теоретичні, методологічні та практичні аспекти формування обліково-звітної системи як основного джерела інформаційного забезпечення управління й регулювання економічних процесів на мікро- та макрорівні, розкриваються сутність і функціональне призначення обліково-звітної системи з урахуванням особливостей архітектоніки сучасної економіки.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль: усне опитування - 10 балів, захист індивідуального науково-дослідного завдання - 20 балів. Семестровий контроль: екзамен - 70 балів.
Рекомендована література: 1. Пилипенко Л.М. Розвиток концепцій побудови системи публічної звітності корпорацій в умовах постіндустріальної економіки : монографія / Л.М. Пилипенко. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. – 336 с.
2. Легенчук С.Ф. Багатоваріантність в бухгалтерському обліку: історико-теоретичні аспекти / С.Ф. Легенчук. – Житомир : ЖДТУ, 2017. – 204 с.
3. Плахтій Т.Ф. Розвиток теорії і методології бухгалтерського обліку на основі якісного підходу : монографія / Т.Ф. Плахтій. – Житомир: Вид. О.О. Євенюк, 2017. – 304 с.
4. Юхименко-Назарук І.А. Розвиток теорії і методології бухгалтерського обліку в контексті неоінституційної теорії : монографія / І.А. Юхименко-Назарук. – Житомир : Вид. О.О. Євенюк, 2017. – 300 с.
5. Трачова Д.М. Розвиток амортизаційної політики:обліково-інформаційний аспект : монографія / Д.М. Трачова. – Мелітополь : Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2018. – 357 с.