Принципи створення сплавів
Спеціальність: Матеріалознавство
Код дисципліни: 8.132.00.M.025
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Матеріалознавство та інженерія матеріалів
Лектор: Тепла Тетяна Леонідівна
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Вільно спілкуватися державною та англійською мовами усно і письмово для обговорення професійних проблем і результатів діяльності у сфері матеріалознавства та ширшого кола інженерних питань, презентації результатів досліджень та інноваційних ідей.
Приймати ефективні рішення в нових ситуаціях або непередбачених умовах з урахуванням їх можливих наслідків, оцінювати і порівнювати альтернативи, оцінювати технічні, економічні, екологічні та правові ризики.
Розробляти та реалізовувати ідеї у сфері матеріалознавства та з дотичних до матеріалознавства міждисциплінарних напрямів, визначати цілі та потрібні ресурси, планувати роботи, організовувати роботу колективу виконавців, здійснювати захист інтелектуальної власності. і впровадження.
Уміти застосовувати методи захисту об’єктів інтелектуальної власності, створених в ході професійної (науково-технічної) діяльності.
Здатність ефективно використовувати на практиці теоретичні концепції менеджменту та ділового адміністрування
Збирати необхідну інформацію, використовуючи науково-технічну літературу, бази даних та інші джерела, аналізувати і оцінювати їх
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Моделювання і деградація виробів, оптимізація їх властивостей
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна дає змогу ознайомитися із загальним уявленням про ефективність експлуатації матеріалу за заданих умов, з методологією та робочою концепцією систематичного та об’єктивного вибору матеріалів; здобути необхідні практичні навички раціонального вибору матеріалу задля оптимального поєднання експлуатаційних властивостей виробу; ознайомитися із підходом до вибору матеріалу для конкретних виробів, враховуючи їх властивості, умови експлуатації та оптимальну технологію виготовлення.
Методи та критерії оцінювання: Методи оцінювання
1. Опитування та допуск до виконання лабораторних робіт.
2. Захист лабораторних робіт, в тому числі виконаних за індивідуальними завданнями.
3. Екзаменаційний контроль з письмовою та усною компонентами.
Критерії оцінювання
Підготовка, виконання та захист звітів з лабораторних робіт:
2 бали за групову роботу;
3-4 бали за роботу, виконану за індивідуальним завданням.
Поточний контроль - 40 балів
Екземенаційний контроль - 60 балів
Рекомендована література: 1. Michael Ashby, Hugh Shercliff, David Cebon. Materials. Engineering, Science, Processing and Design. Elsevier; 2007. - 514 р.
2. Michael Ashby. Materials Selection in Mechanical Design. Elsevier; 2011. - 646 p.
Додаткова література
1. David R.H. Jones, Michael F. Ashby. Engineering materials 1. An Introduction to Properties, Applications and Design. Elsevier. - 2019. – 564 p.
2. Michael F. Ashby. Materials and Sustainable Development. Elsevier. - 2016. – 312 p.
3. Michael F. Ashby.Materials and Environment. Eco-informed material choice. Elsevier. - 2013. – 616 p.