Монтаж та налагодження систем автоматизації

Спеціальність: Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.151.00.M.21
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології
Лектор: доцент, к.т.н. Васильківський Ігор Степанович старший викладач Николин Григорій Андрійович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: - знати зміст і порядок виконання монтажних та налагоджувальних робіт при впровадженні систем автоматизації; - вміти організувати монтажні роботи систем автоматизації; - засади монтажу систем автоматизації; - вміти організувати налагоджувальніі роботи систем автоматизації; - вміти організувати передачу налагоджених систем автоматизації в експлуатацію.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити: - Електричні вимірювання, - Виконавчі механізми та регулюючі органи, - Електроніка та схемотехніка, - Електротехніка та електромеханіка, - Мікропроцесорна техніка, - Технологічні вимірювання та прилади, - Технічні засоби автоматизації, - Автоматизація технологічних процесів хімічних і харчових виробництв. - Проектування систем автоматизації.
Короткий зміст навчальної програми: Проект провадження монтажних робіт. Призначення і види типових монтажних креслень. Організація монтажних робіт. Обладнання, інструмент і монтажні вироби для виконання монтажних робіт. Індустріальні методи монтажу. Монтажні вироби і деталі. Монтаж щитів пультів і штативів. Занулювання і заземлення щитів, пультів і стативів. Монтаж електропроведень. Монтаж і налагодження приладів для вимірювання і регулювання температури. Монтаж і налагодження приладів для вимірювання тиску і розрідження. Монтаж та налагодження приладів для вимірювання витрати. Монтаж і налагодження приладів для вимірювання і регулювання рівня. Монтаж і налагодження засобів вимірювання складу і якості речовин. Організація та зміст налагоджувальних робт систем автоматизації; Організація та зміст передачі налагоджених систем автоматизації в експлуатацію.
Методи та критерії оцінювання: - письмовий підсумковий контроль.
Рекомендована література: 1. М.М.Дранчук «Проектування систем автоматизації технологічних процесів в нафтовій та газовій промисловості» Навчальний посібник, - Івано-Франківськ, 2003.-941с. 2. Проектування систем автоматизації: навч. посібник / М.С. Пушкар, С.М. Проценко – Д.: Національний гірничий університет, 2013. – 268 с. 3. Акимова Н.А., Котеленец Н.Ф., Сентюрихин Н.И. Монтаж, техническая эксплуатация и ремонт электрического и электромеханического оборудования. - М.: Издательский центр Академия, 2006. 4. Каминский М.Л., Каминский В.М. Монтаж приборов и систем автоматизации. - М.: Высшая школа, 2007.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).