Економіко-математичні методи і моделі в оцінці нерухомості
Спеціальність: Оцінка землі та нерухомого майна
Код дисципліни: 7.193.04.E.017
Кількість кредитів: 8.00
Кафедра: Кадастр територій
Лектор: к.е.н., доц. Калиніченко Юлія Вадимівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання:
• здатність продемонструвати глибокі знання та навики щодо проведення експериментів, збору даних, моделювання та аналізу отриманих результатів, системно мислити та застосовувати творчі здібності до формування принципово нових ідей у геодезії та землеустрої (ЗН1);
• здатність продемонструвати знання та розуміння методологій проектування, відповідних нормативних документів, чинних стандартів і технічних умов (ЗН4);
• використовувати інформаційні ресурси науковим чином, з використанням високих стандартів текстового аналізу (ЗН9);
• пошук та аналіз інформації з різних джерел і проведення дослідницької роботи (УМ5);
• поєднувати теорію і практику, а також приймати рішення та виробляти стратегію діяльності для вирішення завдань спеціальності (спеціалізації) з урахуванням загальнолюдських цінностей, суспільних, державних та виробничих інтересів (УМ8);
• здійснювати математико-статистичне опрацювання результатів науково-прикладної діяльності (УМ11);
• здатність використовування різноманітних методів, зокрема інформаційних технологій, для ефективно спілкування на професійному та соціальному рівнях (КОМ3);
• здатність бути цілеспрямованим та наполегливим, навчатись впродовж життя, усвідомлювати соціально-моральну відповідальність за одержане навчання та професійну діяльність (КОМ5).
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни:
Практичні питання оцінки майнових прав;
Землевпорядне проектування;
Геоматика та дистанційні методи дослідження території.
Супутні і наступні навчальні дисципліни:
Методологія оцінки нерухомості;
Планування та прогнозування розвитку ринку нерухомості;
Оцінка об’єктів у матеріальній формі.
Короткий зміст навчальної програми: Концептуальні засади математичного моделювання процесу ринкового ціноутворення. Подібність об’єктів нерухомості та порівнянні дані. Методи аналізу рівня цін та їх динаміки. Методи аналізу зв’язку між ціною та факторними ознаками. Статистичні моделі оцінювання. Побудова моделі вартості нерухомості при оцінюванні методом зіставлення цін продажів. Моделювання капіталізації доходів. Моделювання грошових потоків для нерухомості, що підлягає розвитку.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (ПК): 1. Захист лабораторних робіт згідно із призначеним викладачем терміном – 20 балів. 2. Усне опитування – 10 балів. 3. Активність, внесення пропозицій, оригінальних рішень, уточнень і визначень тощо – 10 балів. Разом за ПК: 40 балів.
Екзаменаційний контроль: письмова компонента – 50 балів, усна
компонента - 10 балів.
Рекомендована література: 1. Драпіковський О. Оцінка нерухомості / О.І. Драпіковський, І. Б. Іванова, Ю. В. Крумеліс. – К.: ТОВ «СІК ГРУП Україна», 2015. – 424 с.
2. Драпіковський О. І. Методи і моделі оцінювання нерухомого майна : навч. посіб. / О. І. Драпіковський, І. Б. Іванова, Н. О. Терещенко. – Київ : Віпол, 2016. – 512 с.
3. Економіко-математичне моделювання: навч. пос. / Р.В. Фещур [та ін.]; за ред. Р.В. Фещура; – Львів: Бухгалтерський центр «Ажур», 2010. – 340с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).