Право
9.081.00.00 Право
Кваліфікація: доктор філософії з галузі Право за спеціальністю 081 Право
Рік вступу: 2023
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 4 роки, з яких 2 роки – освітня складова
Інститут: Відділ докторантури та аспірантури
Кількість кредитів: 43 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Восьмий рівень НРК (третій цикл РК ЄПВО, восьмий рівень ЄРК)
Галузь знань: Право
Особливі умови вступу: Правилами прийому до аспірантури встановлюють вимоги до вступників, що враховують особливості ОНП. Вступники мають надати наукові праці тематика (зміст) яких відповідає особливостям ОНП. До цих праць правилами віднесено: наукові праці і патенти на винаходи (авторські свідоцтва про винаходи) / у разі відсутності наукових праць і патентів-реферат. Вступні іспити проводяться на основі програм вступних випробувань зміст яких враховує особливості ОНП. Ці програми оприлюднюються на веб-сайті університету за три тижні до початку вступної кампанії, щорічно переглядаються і за потреби оновлюються. Це здійснюється централізовано за наказом ректора перед вступною компанією Вступні іспити до аспірантури проводяться предметними комісіями (3-5 осіб), які затверджуються наказом Ректора. До складу цих комісій включають кандидатів наук (докторів філософії) та докторів наук, які здійснюють наукові дослідження за відповідною спеціальністю та відповідають за виконання ОНП підготовки докторів філософії.
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Аспіранти не менше, ніж два рази на рік звітують на засіданні кафедри про виконання індивідуального плану та науково-навчальної програми. Звіти заслуховуються на засіданнях (наукових семінарах) кафедр у травні — червні кожного навчального року (поетапний контроль). Результати виконання аспірантами планів роботи розглядаються на засідання вченої ради інституту. До 20 червня за результатами поетапного контролю аспіранти подають у відділ докторантури і аспірантури короткий звіт та витяги з протоколу засідання кафедри та вченої інституту про результати виконання розгорнутого плану роботи поточного року навчання. Щороку у травні- червні в інститутах проводиться атестація аспірантів. Кожний аспірант атестується науковим керівником та доповідає на засіданні (науковому семінарі) кафедри про результати виконання дисертаційних досліджень. Результати атестації розглядаються на засіданні вченої ради інституту та приймається рішення щодо переведення аспіранта на наступний рік навчання. Аспіранти, які не виконали план робо
Характеристика освітньої програми: Освітньо-наукова програма ґрунтується на фундаментальних аксіомах й концепціях права та результатах сучасних наукових досліджень. Цілеспрямована на розвиток теоретико-методологічних та методико-утилітарних основ права з акцентуванням на новітні тенденцій розвитку правої матерії, що поглиблює фаховий науковий світогляд і забезпечує підґрунтя для проведення наукових досліджень та подальшої професійно-наукової діяльності.
Програмні результати навчання: Знання (ЗН) ЗН 1. Показати фундаментальні знання, набуті у процесі навчання в межах обраної спеціалізації щодо теоретичних основ складових елементів права, їх правової природи, основ методології, функцій, принципів, структури, форм реалізації
ЗН 2. Відтворити глибокі знання в межах спеціалізації щодо еволюції думки про окремі елементи системи права з позначенням новацій і осучаснення.
ЗН 3. Визначити правову проблематику практичної ситуації, критично осмислити наявні умови, окреслити наявні кола правовідносин.
ЗН 4. Демонструвати знання професійних підходів, основ практичних прийомів правової роботи у межах обраної спеціалізації в праві.
ЗН 5. Описати знання про структурні елементи окремих складових права на міжнародному, державному, місцевому, локальному рівнях.
Уміння (УН) УН 1. Збирати, обробляти та аналізувати значний обсяг інформації про структурні елементи системи права у межах обраної спеціалізації
УН 2. Оцінювати та аналізувати практичні юридичні питання та практичні правові ситуації, пропонувати варіанти побудови аргументації.
УН 3. Організовувати та проводити розробку стратегій і тактик доведення та спростування обраних правових позицій суб’єктів
правовідносин.
УН 4. Володіння іноземною мовою (за фаховим спрямуванням) на достатньому рівні для можливості комплексного представлення правової проблеми у межах обраної спеціалізації
Комунікація (КОМ) КОМ 1. Взаємодіяти з фахівцями інших галузей при розробці та реалізації необхідних актів застосування права, правових, процесуальних документів.
КОМ 2. Організовувати та вести професійні дискусії у сфері окремих галузей права, їх складових елементів.
КОМ 3. Брати участь у фахових дискусіях із проблем окремих галузей права, законотворчості, правозастосування, поважати
опонентів і їхню точку зору.
КОМ 4. Доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з актуальних питань права.
КОМ 5. Уміння застосовувати сучасні інформаційно-комунікаційні інструменти і технології для забезпечення ефективних наукових та професійних комунікацій.
Автономія і відповідальність (АіВ) АіВ 1. Професійно захищати, представляти інтереси клієнтів у різних правових ситуаціях у судах, органах прокуратури, нотаріальних органах, поліції, органах державної влади, місцевого самоврядування, дипломатичних представництвах, перед фізичними, юридичними особами незалежно від організаційно-правової форми та підпорядкування.
АіВ 2. Демонструвати здатність до подальших наукових досліджень з високим рівнем автономності (формулювати власні авторські висновки, пропозиції та рекомендації.
АіВ 3. Здатність усвідомлювати та нести особисту відповідальність за одержані наукові результати дослідження
АіВ 4. Оцінювати результати власної професійної роботи й відповідати за особистий професійний розвиток.
АіВ 5. Приймати самостійно рішення на основі набутих фундаментальних знань у різних правових ситуаціях, формувати юридичні висновки, правову позицію, бути лідером, відповідати за командну роботу.
Академічна мобільність: У межах програми ЄС Еразмус+ на основі двосторонніх договорів між НУ «ЛП» та навчальними закладами країн-партнерів.
Практика/стажування: Педагогічна практика (3 кредити)
Керівник освітньої програми, контактна особа: Заступник директора з науково-педагогічної роботи: доктор юридичних наук, професор Гарасимів Тарас Зеновійович
Професійні профілі випускників: Робочі місця у державних та приватних закладах вищої освіти і наукових установах, що здійснюють дослідження в галузі права, на посадах викладачів та дослідників. Заміщення первинних та керівних посад в судових та правоохоронних органах: помічник судді, суддя, слідчий, прокурор, адвокат, нотаріус; органах державної влади та місцевого самоврядування: посади державної служби, посади службовців органів місцевого самоврядування; суб’єкти господарювання: юрисконсульт, керівні посади фахівців у галузях загальної та юридичної компетенції.
Інші особливості програми: Освітньо-наукова програма охоплює широкий спектр сучасних інноваційних векторів розвитку теорії і практики права, що формує теоретико-прикладну основу для проведення науково-правових досліджень на основі міждисциплінарного підходу, тому і розрахована на студентів з іншою фаховою (вищою) освітою.