Архітектура будівель і споруд
8.191.00.01 Архітектура будівель і споруд
Кваліфікація: Магістр архітектури та містобудування
Рік вступу: 2023
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 років
Інститут: Інститут архітектури та дизайну
Кількість кредитів: 90
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Архітектура та будівництво
Особливі умови вступу: фахове вступне випробування
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: повне виконання навчальної програми
Характеристика освітньої програми: Освітньо-професійна програма, практично-орієнтована, прикладна.
Орієнтація на розвиток системного мислення фахівця сфери архітектури та містобудування, розуміння сучасних наукових теорій та тенденцій архітектурної практики, суспільної ролі професії, формування здатності до науково-дослідницької роботи. Професійно-орієнтовані дисципліни забезпечують опанування сучасних методів архітектурного проектування складних поліфункційних будівель з урахуванням енергоощадних технологій, конструктивних інновацій, методик комплексного проектування архітектурних об’єктів, екстер’єрів та інтер’єрів житлових і громадських будівель.
Програмні результати навчання: РН01. Мати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері архітектури та містобудування і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень.
РН02. Мати спеціалізовані уміння/навички розв’язання проблем, необхідні для проведення досліджень та/або провадження інноваційної діяльності у сфері архітектури та містобудування з метою розвитку нових знань та процедур.
РН03. Здійснювати передпроєктний аналіз архітектурно-містобудівних об’єктів і територій.
РН04. Розуміти і застосовувати у практичній діяльності теоретичні і практичні засади проєктування інноваційних об’єктів містобудування, житлових, громадських, промислових будівель і споруд, реконструкції і реставрації архітектурних об’єктів, методи досягнення раціонального архітектурно-планувального, об’ємно-просторового, конструктивного рішення, забезпечення соціально-економічної ефективності, екологічності, енергоефективності.
РН05. Знати, розуміти та оцінювати характеристики сучасних будівельних матеріалів, виробів і технологій, враховувати їх особливості при розробці інноваційних проєктних рішень будівель і споруд, у проєктах інтер’єрів, проєктах благоустрою міських і ландшафтних територій, при реконструкції та реставрації пам’яток архітектури і містобудування.
РН06. Забезпечувати гармонізацію об’єктів архітектури і предметного середовища, зокрема із застосуванням принципів і методів теорії дизайну архітектурного середовища, екстер’єру та інтер’єру будівель
РН07. Здійснювати проєктне моделювання, обирати цифрові технології та програмні засоби для розв’язання задач дослідницького та інноваційного характеру, розробки і реалізації проєктів у сфері архітектури та містобудування, оформлення відповідної наукової та технічної документації, виготовлення макетів і наочних ілюстративних матеріалів.
РН08. Організовувати роботу над комплексними архітектурно-містобудівними проєктами, співпрацю з замовниками та громадськістю при розробці, узгодженні і публічному обговоренні архітектурних проєктів; зрозуміло доносити власні висновки та аргументацію до фахівців і нефахівців.
РН09. Застосовувати енергоефективні та інші інноваційні технології при проведенні наукових архітектурно-містобудівних досліджень та прийнятті комплексних архітектурно-містобудівних рішень.
РН10. Обговорювати результати професійної діяльності, досліджень та інноваційних проєктів у сфері архітектури та містобудування державною та іноземною мовами усно і письмово.
РН11. Приймати ефективні рішення у сфері архітектури та містобудування, розробляти і порівнювати альтернативи, враховувати обмеження, оцінювати можливі побічні наслідки та ризики.
РН12. Знати і застосовувати у практичній діяльності законодавство і нормативну базу щодо проведення досліджень та розробки архітектурно-містобудівних проєктів.
РН13. Обґрунтовувати безпекові, санітарно-гігієнічні, екологічні, інженерно-технічні і техніко-економічні рішення і показники у комплексному архітектурно-містобудівному проєктуванні.
РН14. Розуміти порядок здійснення авторського нагляду за реалізацією проєктів у сфері архітектури та містобудування.
РН15. Аналізувати міжнародний та вітчизняний досвід щодо проєктування об’єктів архітектури та містобудування
Академічна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та університетами України, закладами вищої освіти зарубіжних країн-партнерів
Практика/стажування: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи в умовах реального проектного виробництва
Керівник освітньої програми, контактна особа: доктор технічних наук, професор Габрель М.М.
Професійні профілі випускників: 214 Професіонал в галузі архітектури та інженерної справи;
2141 Професіонал в галузі архітектури та планування міст;
2141.1 Молодший науковий співробітник (архітектура, планування міст);
2141.2 Архітектор, інженер-проектувальник (планування міст);
1210.1 Керівники підприємств, установ та організацій. Директор (начальник) організації (конструкторської, проектної);
1223.1 Головні фахівці - керівники виробничих підрозділів у будівництві, начальник житлово-комунального господарства;
1229.1 Головний архітектор (органи державної влади), начальник управління;
1229.3 Головний фахівець-архітектор;
1237.1 Головний архітектор (архітектура та будівництво), головний архітектор проекту
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Програма враховує сучасні вітчизняні й світові тенденції розвитку спеціальності «Архітектура та містобудування», передбачає інтеграцію проектної, конструкторської, інженерно-технічної та загальнонаукової підготовки при систематичному впровадженні набутих знань у практику архітектурного проектування житлових і громадських будівель, архітектурно-містобудівних комплексів, зокрема, конкурсного, концептуального проектування, розроблення проектних пропозицій в умовах реконструкції історично сформованого середовища та недіючих промислових територій. Освітня програма дає можливість отримати досвід групової проектної роботи та співпраці з фахівцями архітектури, науково-практичні навички під час практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи, навчитись працювати з реальними містобудівними умовами.