Міжнародна інформація (освітньо-наукова програма)
3.291.00.02 Міжнародна інформація (освітньо-наукова програма)
Кваліфікація: Магістр з міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій за спеціалізацією міжнародної інформації
Рік вступу: 2023
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 2 роки
Інститут: Інститут прикладної математики та фундаментальних наук
Кількість кредитів: 120 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Міжнародні відносини
Особливі умови вступу: Відсутні
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Успішне виконання навчального плану ОКР «Магістр» відповідного року вступу. Повне виконання навчальної програми, проходження практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи та захист магістерської кваліфікаційної роботи.
Характеристика освітньої програми: Мета освітньо-наукової програми полягає в підготовці фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми професійної діяльності у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та міжнародних комунікацій, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов, передбачають проведення досліджень та/або запровадження інновацій.
Програмні результати навчання: - Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики.
- Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини.
- Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики.
- Аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав.
- Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики та зовнішньої політики держав.
- Визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку.
- Оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем.
- Здійснювати професійний усний та письмовий переклад з/на іноземну мову, зокрема, з фахової тематики міжнародного співробітництва, зовнішньої та світової політики.
- Формулювати задачі моделювання, створювати і досліджувати моделі об’єктів і процесів міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій.
- Планувати та здійснювати дослідження проблем міжнародних відносин, суспільних комунікацій та регіональних студій з використанням сучасних наукових методів, збирати та аналізувати необхідну інформацію, аргументувати висновки, презентувати результати.
- Оцінювати міжнародні події, процеси в сфері міжнародного співробітництва та міжнародної безпеки, стан взаємодії та конфлікту в міжнародних системах.
- Планувати і проводити навчальні заняття зі спеціальних дисциплін, розробляти їх методичне забезпечення.
Академічна мобільність: Немає, проте мобільність заохочується та визнається згідно із процедурами ЄКТС
Практика/стажування: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи полягає у вивченні досліджуваних у магістерській кваліфікаційній роботі питань на основі фактичного стану речей, який характерний для підприємств та організацій, що належать до баз практики, з врахуванням специфіки міжнародних інформаційних відносин.
Керівник освітньої програми, контактна особа: Д. політ. н., професор Гулай Василь Васильович, роб. тел.: +380322582476, e-mail: mi.dept@lpnu.ua
Професійні профілі випускників: Загалом є 2 професійні лінії.
Лінія 1. Прикладний аналіз інформації та прогнозування глобальних і регіональних процесів.
Програма розвиває компетентності, необхідні для прикладного системного аналізу інформації та прогнозування глобальних та регіональних процесів.
Лінія 2. Інформаційно-аналітичне забезпечення зовнішньої політики європейських держав.
Програма розвиває компетентності, необхідні для виконання завдань зовнішньої політики в іноземних державах.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня
Інші особливості програми: Передбачається вивчення окремих компонентів англійською мовою. Освітньо-професійна програма охоплює два напрями: прикладний аналіз інформації та прогнозування глобальних і регіональних процесів; інформаційно-аналітичне забезпечення зовнішньої політики європейських держав.
Лабораторні заняття проводяться у комп’ютерних класах з належним обладнанням, об’єднаним у локальні мережі з виходом до Інтернету, та сучасним програмним забезпеченням, що передбачає застосування комп’ютерних моделей для аналізу і прогнозування у міжнародних відносинах.