Медіація у міжнародних відносинах та суспільних комунікаціях

Спеціальність: Міжнародна інформація (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.291.02.O.013
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Міжнародна інформація
Лектор: Павлюх Марія Василівна
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ? аналізувати та оцінювати проблеми міжнародної та національної безпеки, міжнародні та інтернаціоналізовані конфлікти, підходи, способи та механізми забезпечення безпеки у міжнародному просторі та у зовнішній політиці держав. ? визначати, оцінювати та прогнозувати політичні, дипломатичні, безпекові, суспільні й інші ризики у сфері міжнародних відносин та глобального розвитку. ? оцінювати та аналізувати міжнародні та зовнішньополітичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. ? надавати консультації зацікавленим особам з приводу актуальних проблем міжнародних відносин та зовнішньої політики України, насамперед в інформаційній сфері. ? брати участь у професійні дискусії у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точки зору, доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Прикладні соціально-комунікативні технології
Короткий зміст навчальної програми: Медіація у міжнародних відносинах, суспільних комунікаціях та регіональних студіях – навчальна дисципліна, яка вивчається студентами спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» з метою набуття студентами вмінь проводити переговори, здійснювати превентивні заходи, стосовно конфліктів та вирішувати спори у різних сферах життя. У межах дисципліни основну увагу зосереджено на вивченні таких навчальних блоків: Завдання, мета, предмет та об’єкт медіації; Історія виникнення медіації: світовий та український досвід; Поняття, види та функції, структура конфліктів; Альтернативні способи вирішення конфліктів; Медіатор як фахівець: компетентність та техніка; Етапи проведення медіації; Медіація у сферах публічного життя; Міжнародна публічна медіація та ін.
Методи та критерії оцінювання: 1. Усне опитування. 2. Оцінювання відповідей на практичних заняттях. 3. Екзаменаційна контрольна робота.
Рекомендована література: 1. Альтернативні підходи до розв’язання конфліктів: теорія і практика застосування. Львів : ПАІС, 2007. 296 с. 2. Альтернативное разрешение споров в уголовном процессе : учеб.-метод. пособие. Минск : Изд. центр БГУ, 2015. 223 с. 3. Анікіна Г. В., Білоусов Ю. В., Бондаренко-Зелінська Н. Л. Вступ до альтернативного вирішення спорів : навч. Посіб. Хмельницький університет управління та права, 2017. 234 с. 4. Антонюк О. А. Міжнародна публічна медіація: у пошуках максимальної ефективності. Правова система України й міжнародне право, порівняльне правознавство. Часопис київського університету права. 2015. № 2. С. 348?354. 5. Бесемер Х. Медиация. Посредничество в конфликта. Москва: Духовное познание, 2005. 176 с. 6. Біцай А. Участь адвоката в медіації: монографія. Київ : Алерта, 2017. 260 с. 7. Герасіна Л. М., Требін М. П., Воднік В. Д. Конфліктологія : навч. посіб. Харків : Право, 2012. 128 с. 8. Землянська В. В., Ільковець Л. Б., Сегедін В. Б. Впровадження відновного правосуддя у кримінальне судочинство України : посібник. Київ : Видавець Захаренко В. О., 2008. 168 с. 9. Калашникова С. И. Медиация в сфере гражданской юрисдикции. Москва; Берлин: Инфотропик Медиа, 2011. 304 с. 10. Леко Б., Чуйко Г. Медіація: підручник. Чернівці: Книги – ХХІ, 2014. 520 с. 11. Мазаракі Н. А. Медіація в Україні: теорія та практика: монографія. Київ : Інститут законодавства ВР України, 2018. 276 с. 12. Медіація у професійній діяльності юриста : підручник. Одеса : Екологія, 2019. 456 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).