Управління процесами перевезень на залізничному транспорті

8.275.02.05 Управління процесами перевезень на залізничному транспорті
Кваліфікація: Магістр з транспортних технологій на залізничному транспорті за освітньою програмою «Управління процесами перевезень на залізничному транспорті»
Рік вступу: 2024
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1,5 роки
Інститут: Інститут механічної інженерії та транспорту
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Транспорт
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання навчальної програми та захист магістерської кваліфікаційної роботи
Характеристика освітньої програми: Освітньо-професійна програма «Управління процесами перевезень на залізничному транспорті» базується на загальновідомих положеннях та результатах сучасних наукових досліджень з транспортних систем та технологій, організації та управління вантажними і пасажирськими потоками, управління ланцюгом постачань та орієнтує на актуальні спеціалізації, в рамках яких можлива подальша професійна та наукова кар’єра: управлінець в сфері транспорту, менеджер-експедитор. Формує план та вимоги до підготовки магістра у сфері організації та управління залізничними вантажними та пасажирськими перевезеннями у внутрішньодержавному та міжнародному сполученнях, організації транспортно-експедиторської діяльності, митного контролю на транспорті, а також управління ланцюгами постачань. Ключові слова: транспортні системи, транспортні технології, організація перевезень, транспортно-експедиторська діяльність, міжнародні перевезення, митні операції, управління на транспорті.
Програмні результати навчання: 1. Відшуковувати необхідну інформацію у науково-технічній літературі, базах даних, інших джерелах, аналізувати і об’єктивно оцінювати інформацію у сфері транспортних систем і технологій та з дотичних міжгалузевих проблем; 2. Вільно обговорювати державною та іноземною мовами питання професійної діяльності, проектів та досліджень у сфері транспортних систем і технологій усно і письмово; 3. Приймати ефективні рішення у сфері транспортних систем і технологій з урахуванням технічних, соціальних, економічних та правових аспектів, генерувати і порівнювати альтернативи, оцінювати потрібні ресурси і обмеження, аналізувати ризики; 4. Доносити свої знання, рішення і підґрунтя їх прийняття до фахівців і нефахівців в ясній і однозначній формі; 5. Забезпечувати безпеку людей і навколишнього середовища під час професійної діяльності та реалізації проектів у сфері транспортних систем і технологій; 6. Розробляти нові та удосконалювати існуючі транспортні системи та технології, визначати цілі розробки, наявні обмеження, критерії ефективності та сфери використання; 7. Розробляти та аналізувати графічні, математичні та комп’ютерні моделі транспортних систем та технологій; 8. Розробляти технології вантажних та пасажирських перевезень за видами транспорту на основі досліджень і релевантних даних; 9. Досліджувати вплив митних процедур на ефективність транспортних технологій; 10. Розробляти і застосовувати сучасні технології транспортно-експедиторського обслуговування; 11. Аналізувати та оцінювати ефективність ланцюгів поставок і логістичних центрів, здійснювати розрахунки відповідних показників; 12. Керувати складними технологічними та виробничими процесами транспортних систем та технологій, у тому числі непередбачуваними і такими, що потребують нових стратегічних підходів; 13. Організувати роботу персоналу, забезпечувати його професійний розвиток та об’єктивне оцінювання; 14. Використовувати спеціалізоване програмне забезпечення для аналізу, розробки та удосконалення транспортних систем та технологій.
Академічна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та закладами вищої освіти як України, так і зарубіжних країн-партнерів.
Практика/стажування: Програмою передбачена практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи 10,5 кредити ЄКТС
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня