Навчально-дослідницька практика
Спеціальність: Архітектура та містобудування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.191.00.O.037
Кількість кредитів: 7.50
Кафедра: Архітектурне проектування
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Навчально-дослідницька практика
Спеціальність: Архітектура та містобудування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.191.00.O.040
Кількість кредитів: 7.50
Кафедра: Дизайн архітектурного середовища
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Навчально-дослідницька практика
Спеціальність: Архітектура та містобудування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.191.00.O.041
Кількість кредитів: 7.50
Кафедра: Містобудування
Лектор: доц., д. арх., професор кафедри МБ Юлія Володимирівна Ідак
асистент кафедри МБ Олена Юріївна Білоус
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Завданням навчально-дослідницької практики є набуття та розвиток навичок науково-дослідної праці(теоретичні та емпіричні методи збору та узагальнення інформації) та формулювання висновків щодо застосування зібраної інформації у магістерській праці. Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати таких компетентностей:
Інтегральної:
ІК. Здатність розв'язувати задачі та/або інноваційного характеру у сфері архітектури та містобудування.
Загальних:
ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня( з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).
ЗК10. Здатність оцінювати правильність вибору наукового плану роботи та обгрунтовувати висновки та рекомендації.
Результати навчання: У результаті проходження практики здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання:
РН8. Організовувати роботу над комплексними архітектурно-містобудівними проектами, співпрацю із замовниками та громадськістю при розробці, узгодженні і і публічному обговоренні архітектурних проектів; зрозуміло доносити власні висновки та аргументацію до фахівців і нефахівців.
РН10. Обговорювати результати професійної діяльності, досліджень та інноваційних проектів у сфері архітектури та містобудування державною та іноземною мовами усно і письмово.
РН11. Приймати ефективні рішення у сфері архітектури та містобудування, розробляти і порівнювати альтернативи, враховувати обмеження, оцінювати можливі побічні наслідки та ризики.
РН14. Здійснювати авторський нагляд за реалізацією проектів у сфері архітектури та містобудування.
ЗН1. Спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері професійної діяльності або галузі знань і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень.
УМ3. Здатність розв'язувати проблеми у нових або незнайомих середовищах за наявності неповної або обмеженої інформації з урахуванням аспектів соціальної та етичної відповідальності.
К1. Зрозуміле і недвозначне донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема осіб, які навчаються.
АВ1. Управління робочими або навчальними процесами, які є складними, непередбачуваними та потребують нових стратегічних підходів.
АВ2. Відповідальність за внесок до професійних знань і практики та/або оцінювання результатів діяльності команд та колективів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Наукові дослідження та семінари за їх тематикою
Практикум з підготовки наукових публікацій, матеріалів конференцій та презентацій наукових доповідей
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна «Навчально-дослідницька практика» передбачає поглиблення та розширення теоретичних знань та практичних навичок, отриманих впродовж навчання на першому (бакалаврському) і другому (магістерському) рівнях. Студент має зібрати теоретичні і практичні відомості за темою магістерської праці, узагальнити інформацію та сформулювати висновки щодо її застосування у магістерській праці. У процесі проходження практики передбачається використання теоретичних і емпіричних методів дослідження містобудівних об’єктів та представлення результатів у текстовій і графічній формі.
Опис: 1. Опрацювання теоретичних основ – наукових, літературних, нормативних джерел згідно теми
2. Обгрунтування методики, формулювання принципів дослідження та визначення особливостей і закономірностей у досліджуваного об’єкту, грунтуючись на українському та закордонному досвіді (згідно завдання на проектування)
3. Розроблення концепту (згідно завдання на проектування)
4. Оформлення матеріалів практики і завантаження у ВНС
5. Підготовка презентації результатів роботи (Power Point)
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль здійснюється протягом усього періоду практики. До захисту звіту і отримання заліку студент допускається при умові виконання завдання у повному обсязі, при наявності відгуку керівника практики з боку підприємства.
Підсумковий контроль передбачає виконання індивідуального завдання, захист звіту, які необхідно подати на кафедру не пізніше, ніж через тиждень після закінчення практики.
Критерії оцінювання результатів навчання: 100 бальна система
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Петришин, Г. П., Посацький, Б. С., Ідак, Ю. В., ред., 2021. Містобудівне проектування. Частина І: Місто як об’єкт проектування. Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки.
Петришин, Г. П., Посацький, Б. С., Ідак, Ю. В., ред., 2022. Містобудівне проектування. Частина ІІ: Проектування структурних елементів міста. Підручник. Львів: Видавництво Львівської політехніки.
Петришин, Г. П., ред., 2006. Історичні архітектурно-містобудівні комплекси: наукові методи дослідження: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл., які навчаються за напрямом «Архітектура». Львів: Видавництво Національного ун-ту «Львівська політехніка».
Ідак, Ю. В. та Бойко Х. С., 2013. Студентська наукова робота: метод. вказівки для підгот., виконання наук. роботи та участі у СНТК для студентів баз. напряму «Архітектура», «Мистецтво», «Реставрація творів мистецтв» усіх спец. Ін-ту архітектури. Львів : Видавництво Львівської політехніки.
Curdes, G., 2015. Spatial organisation of towns at the level of the smallest urban unit.
Kostof, S., 2005. The City Assembled : the Elements of Urban Form Through History. Reprint Edition. London : Thames & Hudson Ltd.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).
Навчально-дослідницька практика
Спеціальність: Архітектура та містобудування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.191.00.O.038
Кількість кредитів: 7.50
Кафедра: Архітектурне проектування та інженерія
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Навчально-дослідницька практика
Спеціальність: Архітектура та містобудування (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.191.00.O.039
Кількість кредитів: 7.50
Кафедра: Архітектура та реставрація
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна