Вища математика, частина 2
Спеціальність: Цифрові технології в точному землеробстві
Код дисципліни: 6.208.03.O.009
Кількість кредитів: 9.00
Кафедра: Картографія та геопросторове моделювання
Лектор: доктор технічних наук, професор Михайло Фис
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей:
загальних:
• ЗК7. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
фахових:
• ФК2. Здатність проектувати механізовані технологічні процеси сільськогосподарсь-кого виробництва, використовуючи основи природничих наук.
• ФК5. Здатність використовувати теоретичні основи та базові методи термодинаміки і гідравліки для визначення і вирішення інженерних завдань.
• ФК12. Здатність аналізувати та систематизувати науково-технічну інформацію для організації матеріально-технічного забезпечення аграрного виробництва.
Результати навчання: • ПРН9. Виявляти, узагальню-вати та вирішувати проблеми, що виникають у процесі професійної діяльності, та формувати у майбутнього фахівця почуття відповідаль-ності за виконувану роботу.
• ПРН 10. Демонструвати повагу до етичних принципів, своєю поведінкою впроваджувати етичні норми взаємовідносин в колективі, які сприяють досягненню виробничої мети. Проявляти самостійність і відповідаль-ність у роботі.
• КОМ 1. Навички взаємодії з іншими людьми, уміння роботи в групах
• КОМ 3. Здатність бути критичним та самокритичним для розуміння факторів, які мають позитивний чи негативний вплив на комунікацію, та здатність визначити і врахувати ці фактори в конкретних комунікаційних ситуаціях.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Програмування задач агроінженерії
• Фізика
• Деталі машин
• Основи агрометеорології
Короткий зміст навчальної програми:
Навчальна дисципліна “Вища математика” включає та передбачає вивчення основних принципів та інструментарію математичного апарату таких основних розділів математики, як лінійна алгебра та аналітична геометрія, диференціальне та інтегральне числення функцій однієї і декількох змінних, теорія числових та функціональних рядів, основи теорії звичайних диференціальних рівнянь, що використовуються в науці.
Опис: Невизначений та визначений інтеграли
Тема 1. Невизначений інтеграл.
Тема 2. Визначений інтеграл.
Невласні інтеграли. Ряди
Тема 3. Невласні інтеграли першого та другого роду.
Тема 4. Ряди.
Кратні та криволінійні інтеграли
Тема 5. Кратні інтеграли.
Тема 6. Криволінійні інтеграли.
Диференціальні рівняння
Тема 7. Диференціальні рівняння першого порядку та рівняння, які допускають пониження порядку.
Тема 8. Лінійні диференціальні рівняння та системи.
Методи та критерії оцінювання: Усне, індивідуальне, комбіноване і фронтальне опитування на практичних заняттях; перевірка проміжних письмових робіт; оцінка активності, внесених пропозицій, оригінальних рішень, уточнень і визначень; захист домашніх завдань; підсумкова тестова перевірка.
Критерії оцінювання результатів навчання: • Робота на практичних заняттях, усне, комбіноване та фронтальне опитування, контрольні роботи (30%).
• Підсумковий контроль (іспит): письмово-усна форма (70%).
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Юрків М.І., Бридун А.М., Фис М.М. Вища математика. Частина 2: Теорія та практика для студентів геодезичних спеціальностей. навч. посіб. / М.І. Юрків, А.М. Бридун, М.М. Фис – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2019. – 120c.
2. Бридун А.М., Юрків М.І., Фис М.М. Вища математика: курс лекцій для студентів спеціальностей 193 «Геодезія та землеустрій», 103 «Науки про Землю». Частина 2 / А.М. Бридун, М.І. Юрків, М.М. Фис – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2017. – 84c.
3. Шкіль М.І. Вища математика / М.І. Шкіль, Т.В. Колесник. – К. Вища школа, 1986.
4. Збірник задач з лінійної алгебри та аналітичної геометрії / За ред. проф. Ю.К. Рудавського. – Л.: Бескид Біт, 2002. – 256 с.
5. Збірник задач з математичного аналізу. Ч. 1 / За ред. проф. Ю.К. Рудавського. – Л.,2001. – 326 с.
6. Збірник задач з математичного аналізу. Ч. 2 / За ред. проф. Ю.К. Рудавського. –Л.,2003. – 232 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).