Експериментальні дослідження та сертифікація автотраспорних засобів

Спеціальність: Автомобільний інжиніринг
Код дисципліни: 7.133.07.E.018
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Проектування машин та автомобільного інжинірингу
Лектор: к.т.н., ст викл. Бур'ян Михайло Володимирович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою викладання дисципліни «Експериментальні дослідження та сертифікація автотранспортних засобів» є набуття студентами знань і практичних навиків з: • сучасних методів, конструкції апаратури і обладнання для проведення експериментальних досліджень; • планування, підготовка та проведення випробувань автомобілів і автобусів (АТЗ) та їхніх агрегатів і вузлів; • отримання, обробки та аналізу результатів випробувань.
Завдання: В результаті вивчення дисципліни фахівець повинен знати: • значення випробувань у процесі розробки, виробництва та експлуатації АТЗ та їхніх агрегатів і вузлів; • принципи, методи і обладнання, що застосовуються при випробуваннях АТЗ агрегатів і вузлів; • сучасні методи випробування АТЗ, їх окремих агрегатів, вузлів і систем, тенденції розвитку методів випробувань; • методи обробки результатів випробувань; • планування експерименту.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у галузевому машинобудуванні або у процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів машинознавства і характеризуються комплексністю та невизначеністю умов. УМ1.1. Володіти методикою проведення експериментальних досліджень та сертифікації автотранспортних засобів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Теорія ймовірності, математична статистика та математичне програмування. Теоретична механіка. Опір матеріалів. Випробування автотранспортних засобів
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретичних знань та практичних умінь планування та проведення експериментальних досліджень автотранспортних засобів.
Опис: 1. Нормативна база при проведенні випробуваньСертифікація автотранспорту в Україні, нормативні документи 2. Планування експерименту при випробуваннях АТЗ 3. Випробування АТЗ і агрегатів на надійність 4. Технологічна база випробувань 5. Випробування автомобіля на екологічну безпеку 6. Випробування агрегатів трансмісії АТЗ 7. Випробування систем керування 8. Випробування гальмівних систем 9. Випробування ходової частини автомобіля 10. Випробування несучих систем 11. Випробування на пасивну безпеку
Методи та критерії оцінювання: Оцінювання знань у студентів відбувається за такими методами: 1. Захист звітів до лабораторних робіт у письмовій формі шляхом проведення контрольного заходу за тематикою роботи. 2. Проведення екзамену за результатами вивчення дисципліни, який складається з теоретичних та практичних завдань. 4. Проведення усної компоненти за результатами написання екзамену.
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль (ПК) Захист звітів до практичних робіт за тематикою (20 балів) Екзаменаційний контроль письмова компонента 70 усна компонента 10 Загалом 100 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Коляса О.Л. Вступне заняття. Інструктаж з техніки безпеки. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни «Діагностика та сервісне обслуговування автомобілів». Львів: НУЛП, 2008. 2. Коляса О.Л., Горбай О.З. Діагностування кривошипно-шатунного і газорозподільного механізмів. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни «Діагностика та сервісне обслуговування автомобілів». Львів: НУЛП, 2008. 3. Коляса О.Л., Горбай О.З. Визначення кута замкнутого стану контактів, кута випередження запалювання, обертів двигуна і кута випередження впорску пального. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни «Діагностика та сервісне обслуговування автомобілів». Львів: НУЛП, 2008. 4. Коляса О.Л., Горбай О.З. Проведення діагностування двигуна за допомогою сканера. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни «Діагностика та сервісне обслуговування автомобілів». Львів: НУЛП, 2008. 5. Коляса О.Л., Горбай О.З. Визначення вмісту СО і СН в відпрацьованих газах. Методичні вказівки до виконання лабораторної роботи з дисципліни «Діагностика та сервісне обслуговування автомобілів». Львів: НУЛП, 2008. 6. Коляса О.Л. Засоби діагностики автомобілів. Методичні вказівки до виконання курсової роботи «Діагностичне обладнання» Львів: Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2015. – 20 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).

Експериментальні дослідження та сертифікація автотраспорних засобів (курсова робота)

Спеціальність: Автомобільний інжиніринг
Код дисципліни: 7.133.07.E.020
Кількість кредитів: 2.00
Кафедра: Проектування машин та автомобільного інжинірингу
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна