Проєктний менеджмент
Спеціальність: Управління експортно-імпортною та митною діяльністю
Код дисципліни: 7.073.06.O.002
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Менеджмент організацій
Лектор: к.е.н., доцент Матвій І.Є.
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: .
Результати навчання: 1. Здатність донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень та власного досвіду в галузі професійної діяльності;
2. володіти вмінням ефективно формувати комунікаційну стратегію;
3. мати навички управління комплексними діями або проектами, відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах;
4. нести відповідальність за професійний розвиток окремих осіб та/або груп осіб, здатність до подальшого навчання з високим рівнем автономності
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: супутні: Стратегічний менеджмент; Фінансовий менеджмент
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна «Проектний менеджмент» орієнтована на підготовку фахівців у сфері управління проектами в сучасних умовах. В ході її вивчення розглядаються питання сутності проекту та процесного підходу до його управління, процеси планування змісту, строків, вартості, персоналу, закупівель і постачань, якості та ризиків проекту, контролю щодо його виконання й поняття аутсорсингу та офшорингу в проектному менеджменті.
Опис: .
Методи та критерії оцінювання: .
Критерії оцінювання результатів навчання: поточний контроль – виконання лабораторних завдань;
підсумковий контроль – письмовий контроль (письмова форма – тестування, задачі); усне опитування.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: Рекомендована література
1.Батенко Л.П., Загородніх О.А., Ліщинська В.В. Управління проектами: навч. посіб. К.: КНЕУ, 2003. 231 с.
2.Кожушко Л.Ф., Кропивко С.М. Управління проектами: навч. посіб. К.: Кондор-Видавництво, 2014. 388 с.
3. Матвій І.Є., Сорочак О.З. Проєктний менеджмент: прикладні аспекти: Навч. посіб. Львів: Растр-7, 2021. 332 с.
4.Ноздріна Л.В., Ящук В.І., Полотай О.І. Управління проектами: підручник. К.: Центр учбової літератури, 2010. 432 с.
5.Петрович Й.М., Новаківський І.І. Управління інноваційними проектами: навч. посіб. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. 316 с.
6.Тарасюк Г.М. Управління проектами : навч. посіб. К. : Каравела, 2004. 344 с.
7.Тян Р.Б., Холод Б.І., Ткаченко В.А. Управління проектами: підручник. К.: ЦНЛ, 2003. 224 с.
8. Управління змінами та проектами: навч. посіб. / І.Є. Матвій та ін. Львів: Видавництво «Центр Європи», 2017. 169 с.
9.Управління проектами: процеси планування проектних дій: підручник / І.В. Чумаченко та ін. К.: Університет економіки та права «КРОК», 2014. 673 с.
Навчально-методичне забезпечення
10.Електронний навчально-методичний комплекс «Проектний менеджмент».
11.Ділове адміністрування: управління проектами: конспект лекцій для студентів денної та заочної форм навчання спеціальностей 7.030601, 8.030601 „Менеджмент організацій і адміністрування” / І.Є. Матвій, І.Я. Кулиняк, І.І. Новаківський. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014.121 с.
12.Проектний менеджмент: Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт для студентів денної та заочної форми навчання спеціальності 8.073 «Менеджмент», частина 1 / Укл.: О.З. Сорочак, Ю.Г. Бондаренко. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. 34 с.
13.Проектний менеджмент. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт для студентів стаціонарної і заочної форми навчання спеціальностей 8.070003.00 Менеджмент, частина 2 / Укл.: О.З. Сорочак, І.Є. Матвій, Ю.Г. Бондаренко. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2016. 27 с.
Інформаційні ресурси
14. Інформаційний ресурс з описом інформаційної системи для управління проектами «MS Project». URL: www.pmprofy.ru/
15. Стандарти з управління проектами. URL: www.project.narod.ru/
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).