Кліматичний менеджмент
Спеціальність: Екологія (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.101.02.E.034
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Екологія та збалансоване природокористування
Лектор: к.т.н., доцент Люта Оксана Володимирівна
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Програмні компетентності:
• Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі та проблеми у сфері екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування при здійсненні професійної діяльності або в процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій, та характеризуються комплексністю і невизначеністю умов та вимог.
• Оволодіти знаннями про наслідки зміни клімату та можливі шляхи адаптації суспільства шляхом ефективного державного управління.
Програмні результати навчання:
• Здатність визначати екологічні ризики, пов’язані зі зміною клімату на основі проведених моніторингових досліджень, та розробляти стратегії ефективного їх врегулювання.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Метеорологія та кліматологія;
• Стратегія адаптації до змін клімату
• Нормування та прогнозування емісій промислових забруднень
• Екологічний менеджмент та аудит;
• Законодавство України в галузі природокористування
•Аналіз антропогенних факторів кліматичних змін
Короткий зміст навчальної програми: Глобальні зміни клімату. Причини зміни клімату. Глобальні тренди зміни клімату. Сценарії зміни клімату до середини 21 століття. Наслідки зміни клімату для найбільш вразливих галузей економіки: сільське, лісове і водне господарство. Наслідки зміни клімату для енергетичного сектору. Наслідки зміни клімату для здоров’я населення. Міжнародний досвід адаптації до зміни клімату і можливості його застосування в Україні. Стратегія Європейського Союзу з адаптації до зміни клімату. Державна політика у сфері зміни клімату. Пріоритетні заходи з адаптації до зміни клімату. Загальні підходи до адаптації до змін клімату: загальнонаціональний, регіональний та місцевий рівень. Стандартизація діяльності з адаптації до глобальної зміни клімату. Інструменти адаптації до зміни клімату на міжнародному рівні.
Методи та критерії оцінювання: • Поточний контроль за практичні роботи - 30 балів
• Екзаменаційний контроль:
- письмова компонента - 60 балів
- усна компонента - 10 балів
Рекомендована література: 1. Проценко Г.Д. Метеорологія та кліматологія: Навчальний посібник. – К. 2007. – 265с.
2. Єременко І., Винярська М., Мельник Ю. Кліматична політика України:енергетична складова: К: Представництво Фонду ім. Г. Бьолля в Україні, 2019. – 43 с.
3. С. П. Іванюта, О. О. Коломієць, О. А. Малиновська, Л. М. Якушенко. Зміна клімату: наслідки та заходи адаптації: аналітична доповідь. К.: НІСД, 2020. – 110 с.
4. Л. В. Паламарчук, С. В. Краковська. Регіональні зміни клімату України: Методичні вказівки до навчального курсу для студентів географічного факультету спеціальності «Метеорологія та кліматологія». – К. : Прінт-Сервіс, 2018. – 90 с.
5. С. А. Балюка, В. В. Медведева, Б. С. Носка Адаптація агротехнологій до змін клімату: ґрунтово-агрохімічні аспекти. - Харків: 2018. – 363 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).