Комп'ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв
8.186.00.01 Комп'ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв
Кваліфікація: Магістр з видавництва та поліграфії
Рік вступу: 2022
Форма навчання: денна
Тривалість програми: 1 рік 4 місяці
Інститут: Інститут комп'ютерних наук та інформаційних технологій
Кількість кредитів: 90 кредитів ЄКТС
Рівень кваліфікації відповідно до Національної рамки кваліфікацій, Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя: Cьомий рівень НРК (другий цикл РК ЄПВО, сьомий рівень ЄРК)
Галузь знань: Виробництво та технології
Особливі умови вступу: Наявність ступеня бакалавра. Зарахування здійснюється за конкурсом на основі вступних випробувань.
Конкретні механізми визнання попереднього навчання: За умови, що попередній рівень отримано в іншій країні, необхідна нострифікація, яка проводиться Львівською політехнікою.
Вимоги та правила щодо отримання кваліфікації, вимоги щодо виконання навчальної програми: Повне виконання навчальної програми, виконання та захист магістерської роботи.
Характеристика освітньої програми: Освітньо-професійна програма «Комп’ютерні технології та системи видавничо-поліграфічних виробництв» другий магістерський рівень вищої освіти.
Програмні результати навчання: РН 1. Нести відповідальність за розвиток професійного знання і практик, оцінювання стратегічного розвитку команди, формування ефективної кадрової політики.
РН 2. Оцінювати перспективи, створювати науково-технічно обґрунтовані прогнози, досліджувати й здійснювати концептуально-змістове моделювання тенденцій розвитку галузі.
РН 3. Приймати ефективні рішення з питань видавництва та поліграфії, у тому числі у складних і непередбачуваних умовах, прогнозувати їх розвиток та кон’юнктуру ринку, визначати фактори, що впливають на досягнення поставлених цілей, зокрема, вимоги споживачів, аналізувати і порівнювати альтернативи, оцінювати ризики та імовірні наслідки рішень.
РН 4. Вільно спілкуватись усно і письмово українською мовою та однією з іноземних мов (англійською, німецькою, італійською, французькою, іспанською) при обговоренні професійних питань, досліджень та інновацій в сфері видавництва і поліграфії та дотичних проблем.
РН 5. Розробляти та виконувати проекти видавничо-поліграфічного виробництв та систем їх інженерно-технічного забезпечення з врахуванням інженерних, правових, економічних, екологічних та соціальних аспектів, здійснювати їх інформаційне та методичне забезпечення.
РН 6. Здійснювати управління складною діяльністю у сфері видавництва та поліграфії, організовувати та вдосконалювати діяльність видавничо-поліграфічних виробництв, розробляти плани і заходи з їх реалізації, забезпечувати якість, та розраховувати техніко-економічну ефективність виробництва.
РН 7. Здійснювати комп'ютерне проектування окремих складових технологічного процесу.
РН 8. Розробляти і впроваджувати ефективні технології, розробляти інструкції та технологічні регламенти на випуск продукції видавництва та поліграфії.
РН 9. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань та створення нових технологій та продуктів в сфері видавництва і поліграфії та в ширших мультидисциплінарних контекстах.
РН 10. Будувати та досліджувати моделі технологічних процесів видавництва та поліграфії, оцінювати їх адекватність, визначати межі застосовності.
РН 11. Застосовувати сучасні експериментальні та математичні методи, інформаційні технології та спеціалізоване програмне забезпечення для досліджень і розробок у сфері видавництва та поліграфії.
РН 12. Відшуковувати необхідні дані в науковій літературі, базах даних та інших джерелах, аналізувати та оцінювати ці дані.
РН 13. Використовувати у практичній діяльності знання вітчизняного та міжнародного законодавства щодо захисту та збереження авторських прав при виготовленні друкованих та електронних видань, паковань, мультимедійних інформаційних продуктів та інших видів виробів видавництва й поліграфії.
Блок 01. Мультимедійні інформаційні системи.
РН 1.1. Знати і використовувати в практичній діяльності принципи побудови та функціонування інтегрованих систем інтелектуального аналізу даних та особливостей застосування їх компонентів в поліграфії.
РН 1.2. Проектувати і розробляти інтерактивні мультимедійні додатки та їх окремі елементи, опрацьовувати мультимедійний контент
РН 1.3. Вміти вирішувати задачі створення мультимедійних фрагментів та їх використання в Інтернеті, знати основні поняття мультимедіа та основи мультимедійних технологій, апаратно-програмне забезпечення мультимедійних систем.
РН 1.4. Отримання необхідних знань та навичок проектування та використання баз і сховищ даних та заснованих на них баз знань.
Академічна мобільність: На основі двосторонніх договорів між Національним університетом «Львівська політехніка» та університетами України та/або вищими навчальними закладами зарубіжних країн-партнерів.
Практика/стажування: Дослідницька практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи.
Керівник освітньої програми, контактна особа: Д.т.н. професор Ткаченко Роман Олексійович
Професійні профілі випускників: Професіонали на підприємствах різних форм власності, що займаються розробкою, впровадженням і супроводом інформаційних систем; ІТ-підприємствах і організаціях, які випускають продукти з елементами комп’ютерного дизайну або штучного інтелекту; друкарнях; видавництвах; підприємствах медіа індустрії; в науково-дослідних установах.
Доступ до подальшого навчання: Здобуття третього (освітньо-наукового /освітньо-творчого) рівня