Актуальні питання теорії та практики у галузі кримінально-виконавчого права

Спеціальність: Право
Код дисципліни: 8.081.00.M.024
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Міжнародне та кримінальне право
Лектор: професор Гумін Олексій Михайлович
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: Інтегральна компетентність: Здатність продукувати інноваційні наукові ідеї, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, вирішувати комплексні проблеми в процесі інноваційно-дослідницької та професійної діяльності, проводити оригінальні наукові дослідження на міжнародному та національному рівнях загальні компетентності: ЗК1. Здатність методологічного осмислення і творчого пошуку шляхів вирішення актуальних світоглядних та прикладних проблем – юридичної науки і практики Спеціальні фахові компетентності: ФК1. Професійне розуміння правових механізмів забезпечення і захисту прав і свобод людини, світоглядних і методологічних проблем праворозуміння в контексті глобалізації та євроінтеграції. ФК2. Розуміння проблем формування національної правової системи України та її адаптації до європейського права; співвідношення й взаємодії національного та міжнародного права ФК 8. Здатність виробляти правові позиції для розв’язання правових проблем і практичних ситуацій. ФК 9. Здатність приймати участь у різноманітних практичних правових заходах, у тому числі міжнародного рівня, у фахових дискусіях із проблем окремих галузей права, законотворчості, правозастосування.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Кримінальне право Актуальні питання теорії та практики у галузі кримінального права
Короткий зміст навчальної програми: Вивчення навчальної дисципліни “Актуальні питання теорії та практики в галузі кримінально-виконавчого права” є складовою частиною загального завдання по підготовці висококваліфікованих фахівців-юристів. Навчальна дисципліна передбачає ознайомлення з предметом, методом, принципами, джерелами, системою норм кримінально-виконавчого права, поняттям кримінально-виконавчих правовідносин, питаннями виправлення і ресоціалізації засуджених, правовим статусом засуджених, системою органів і установ виконання покарань, а також вивчення порядку і умов виконання покарань не пов'язаних з позбавленням волі та пов'язаних з позбавленням волі, вивчення підстав та порядку звільнення від відбування покарання та соціальної адаптації осіб, звільнених від відбування покарання. Заняття навчальної дисципліни “Актуальні питання теорії та практики в галузі кримінально-виконавчого права” проводиться на основі раціонального поєднання активних форм і методів навчання з практичною спрямованістю занять. Завершується вивчення цієї навчальної дисципліни складанням іспиту.
Методи та критерії оцінювання: Засобами діагностики знань (успішності навчання, якісних та кількісних показників) виступають: проведення попереднього, поточного і підсумкового контролю знань здобувачів освіти. Попередній контроль являє собою діагностику вхідного рівня знань, який дає змогу визначити наявний рівень знань здобувачів освіти на початку вивчення дисципліни чи на початку вивчення конкретної теми. Формою попереднього контролю є вхідний контроль знань. Проводиться на першому семінарському занятті з метою оцінки залишкових знань здобувачів освіти, отриманих під час вивчення переквізитних дисциплін (циклу дисциплін на попередніх рівнях освіти). Попередній контроль у виді перевірки і оцінки залишкових знань проводиться також через деякий час на початку наступного семінарського заняття. Вхідний контроль знань проводиться у формі письмової роботи з визначення певних понять, категорій чи процесуально - правових явищ. Оцінка вхідного контролю знань здобувачів освіти зараховується до оцінки за семінарське чи практичне заняття. Оцінювання знань здобувачів освіти на основі даних поточного контролю, відбувається за допомогою моніторингу активності роботи під час вивчення програмного матеріалу дисципліни, включаючи відповіді на семінарських заняттях, підготовка доповідей, повідомлень та аналітичних матеріалів тощо. Самостійна та індивідуальна наукова дослідна робота здобувачів освіти передбачає цілеспрямований пошук ефективних способів вивчення дисципліни ««Актуальні питання теорії та практики у галузі кримінально-виконавчого права»», свідоме ставлення та послідовність в роботі, вміння використовувати наявну спеціальну літературу і нормативну базу, планувати власну наукову дослідну роботу. Самостійна робота здобувача освіти - робота за певним переліком тем (завдань), відведених на самостійне вивчення, забезпечених навчально-методичною літературою (НМК, навчально-методичними посібниками) та рекомендаціями, контрольована у виді тестових завдань, контрольних робіт, колоквіумів, рефератів, звітів. Підсумковий (семестровий) контроль – у формі екзамену: тестові завдання різних рівнів складності, казусні завдання (задачі), теоретичні питання (нормативного, проблемного, дискусійного спрямування). Поточний контроль 40 іспит 60 Підсумкова оцінка 100
Рекомендована література: 1. Деякі питання територіальних органів Міністерства юстиції:постанова Кабінету Міністрів України від 24.01.2020 № 20. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1252-2020-%D0%BF#Text 2. Європейська конвенція про нагляд за умовно засудженими або умовно звільненими правопорушниками. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_007#Text 3. Європейські пенітенціарні правила (Рекомендація № R (2006)2 Комітету Міністрів держав-учасниць). URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_032#Text. 4. Загальна Декларація прав людини. Документ ООНА/РЕ 2/7А. Прийнятий 10.12.1948р. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_015#Text 5. Інструкція про порядок здійснення міжнародного співробітництва з питань взаємної правової допомоги, видачі правопорушників (екстрадиції), передачі (прийняття) засуджених осіб, виконання вироків та інших питань міжнародного судового співробітництва у кримінальному провадженні під час судового провадження: наказ Міністерства юстиції України від 19.08.2019. № 2599/5. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0956-19. 6. Конвенція проти катувань та інших жорстоких нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження й покаранняURL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_085#Text. 7. Конституція України. Прийнята Верховною радою України 28 червня 1996 р. Відомості Верховної Ради України. 1996. №30. Ст. 141. 8. Кримінальний кодекс України: URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2341-14#Text. 9. Кримінальний процесуальний кодекс України. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17#Text. 10. Кримінально-виконавчий кодекс України: URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1129-15#Text 11. Міжнародний пакт про громадянські і політичні права. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_043#Text 12. Мінімальні стандартні правила поводження з в'язнями. URL:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/995_212#Text.