Підготовка наукових текстів, презентацій та усних доповідей

Спеціальність: Мікро- та наносистемна техніка (освітньо-наукова програма)
Код дисципліни: 7.176.00.O.010
Кількість кредитів: 7.00
Кафедра: Напівпровідникова електроніка
Лектор: д.ф.-м.н., проф. Убізський Сергій Борисович
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення навчальної дисципліни є оволодіння знаннями щодо видів науково-технічних/академічних текстів та їхніх особливостей, місці і ролі публікацій у наукових дослідженнях та розробках та освіті через дослідження; вимог до подання результатів дослідження чи розробки у публікаціях, принципів академічної доброчесності в оприлюдненні результатів досліджень та розробок, етапів життєвого циклу наукової публікації/патенту/кваліфікаційної роботи, технології підготовки науково-технічних публікацій, нормативних документів щодо формлення науково-технічних звітів, а також оволодіння навичками: пошуку та аналізу джерел науково-технічної та патентної літератури, підготовки результатів досліджень до оприлюднення, підготовки рукопису наукової статті/кваліфікаційної роботи, презентації та представлення усної доповіді.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у студентів компетентностей: Здатність розв’язувати складні задачі та проблеми під час професійної діяльності у сфері мікро- та наносистемної техніки або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується комплексністю та невизначеністю умов і вимог; Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; Здатність спілкуватися державною мовою як усно, так і письмово; Здатність проводити досліджень на відповідному рівні; Здатність до пошуку, оброблення та критично аналізувати інформацію з різних джерел; Здатність генерувати нові ідеї (креативність); Навички міжособистісної взаємодії; Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності); Здатність аргументувати вибір методів розв’язання складних задач і проблем мікро- та наносистемної техніки, критично оцінювати отримані результати та аргументувати прийняті рішення; Здатність користуватися сучасними системами пошуку та аналізу науково-технічної інформації, проводити патентний пошук і дослідження та здійснювати захист інтелектуальної власності; Здатність розробляти і реалізовувати наукові та/або інноваційні проекти у сфері мікро- та наносистемної техніки, а також дотичні до неї міждисциплінарні проекти; Здатність планувати і виконувати теоретичні та експериментальні наукові дослідження у сфері мікро- та наносистемної техніки та з дотичних міждисциплінарних наукових напрямів.
Результати навчання: Після вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: Р1. Формулювати і розв’язувати складні інженерні, виробничі та/або наукові задачі під час проектування, виготовлення і дослідження мікро- та наносистемної техніки, оцінки можливості доведення отриманих рішень до рівня конкурентоспроможних розробок, створення конкурентоспроможних розробок, втілення результатів у бізнес-проектах; Р4. Застосовувати спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки, а також критичне осмислення сучасних проблем у сфері мікро- та наноелектроніки, для розв’язування складних задач професійної діяльності; Р5. Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних проблем і результатів діяльності у сфері мікро- та наноелектроніки, презентації результатів досліджень та інноваційних проектів; Р8. Збирати необхідну інформацію, використовуючи науково-технічну літературу, бази даних та інші джерела, аналізувати і оцінювати її; Р11. Досліджувати процеси у мікро- та наноелектронних системах, приладах й компонентах з використанням сучасних експериментальних методів та обладнання, здійснювати статистичну обробку та аналіз результатів експериментів; Р15. Забезпечувати захист інтелектуальної власності, комерціалізацію результатів науково-дослідної, винахідницької та проектної діяльності; Р16. Планувати і виконувати наукові і прикладні дослідження у сфері мікро- та наноелектроніки, обирати ефективні методи досліджень, аргументувати висновки, презентувати результати досліджень фахівцям і нефахівцям; Р17. Вміти застосувати системний підхід до досліджень і розроблення матеріалів, технології та приладів і пристроїв на їхній основі для мікро- та наносистемної техніки.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни: Загальноосвітні та професійно-орієнтовані дисципліни; Навчально-дослідницька практика. Супутні і наступні навчальні дисципліни: Основи наукових досліджень; Семінар за темою магістерської роботи; Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи; Виконання та захист магістерської кваліфікаційної роботи. Наноструктури Управління структурою і властивостями напівпровідникових матеріалів і приладів
Короткий зміст навчальної програми: Навчальна дисципліна присвячена опанування знаннями та навиками щодо підготовки різних видів наукових текстів – звітів про науково-дослідну діяльність, статей, тез доповідей, кваліфікаційних робіт, презентацій, усних доповідей, проєктних пропозицій тощо. Особлива увага приділяється мотивації опублікування результатів досліджень, розробок, інженерної практики, узагальнюючій та систематизуючій ролі наукових статей, аспектам захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності, принципам відкритої науки та академічної доброчесності, підходам до оброблення та представлення результатів дослідження у публікаціях та презентаціях усних доповідей, а також технології підготовки рукопису та етапам його опублікування. Дисципліна є однією з обов’язкових навчальних дисциплін освітньо-наукової програми магістерської підготовки. Вивчення дисципліни складається з 40 годин лекцій, 30 годин практичних занять і 140 годин самостійної роботи студентів. При вивченні дисципліни студенти повинні виконати індивідуальні завдання, які становлять окремі етапи підготовки різних видів наукових публікацій на основі їхнього власного дослідження і підготувати доповідь з мультимедійною презентацією для виступу на семінарі. Підсумкова атестація за дисципліною відбувається у формі диференційованого заліку.
Опис: Дисципліна охоплює такі теми: Види наукових текстів і публікацій; Мотивація та цілі опублікування результатів досліджень і розробок; Принципи відкритої науки і захист інтелектуальної власності; Робота з літературними джерелами: пошук, аналіз та використання літературних джерел; Принципи академічної доброчесності; Хижацькі видання та конференції; Структура наукового звіту, статті, проекту, усного виступу. Вимоги до розділів кваліфікаційної роботи.; Оброблення та представлення результатів експериментального дослідження, моделювання та розрахунків; Формулювання висновків, виявлення наукової новизни і практичного значення отриманих результатів; Підготовка ілюстрацій для публікації та презентації – рисунки, таблиці, схеми, світлини; Технологія підготовки наукових текстів, публікацій, доповідей; Усна доповідь і презентація; Пітчинг, доповідь, лекція.
Методи та критерії оцінювання: Діагностика засвоєння знань студентом та досягнення програмних результатів навчання за дисципліною здійснюється за 100-бальною шкалою у формі поточного контролю. Оцінки поточного контролю виставляються під час аудиторних (практичних) занять шляхом оцінювання виконання чотирьох обов’язкових індивідуальних робіт (ОІР) та представлення їх результатів, письмової контрольної роботи, а також фронтального та вибіркового опитування. Максимальна оцінка за якість виконання 4-х ОІР складає по 20 балів за кожну, у 20 балів оцінюється виконання письмової контрольної роботи. Семестровий контроль відбувається у формі диференційованого залізу із зарахуванням оцінки за поточний контроль.
Критерії оцінювання результатів навчання: Виконання ОІР – 80 балів Письмова контрольна робота – 20 балів Поточний контроль за дисципліною оцінюється у 100 бальній шкалі. Під час навчання здобувач повинен продемонструвати активну навчальну діяльність протягом семестру і за результатами поточного контролю набрати не менше 50 балів за виконання обов’язкових індивідуальних робіт та письмової контрольної роботи. Активна участь у процесі навчання (задавання запитань під час лекцій, активна участь в усних фронтальних опитуваннях тощо) оцінюється максимально до 10 балів за семестр, які входять у максимальну оцінку за поточний контроль 100 балів. Вірною відповіддю вважається точна, повна та несуперечлива відповідь на поставлене запитання. За не вірні відповіді під час фронтального та вибіркового опитування бали не виставляються. Виконання завдань ОІР (Підготовка Звіту про пошук та первинний аналіз літературних джерел за темою магістерської роботи; Дослідження стану проблеми та підготовка огляду літератури за темою магістерської роботи; Підготовка методичного розділу магістерської роботи; Підготовка презентації та усної доповіді про стан дослідження за темою магістерської роботи) оцінюються максимально по 20 балів кожне, якщо воно виконане в межах семестру і представлений звіт повністю відповідає вимогам завдання. Не повне, не точне, не вірне виконання завдання ОІР чи контрольної роботи оцінюється зниженою оцінкою у залежності від характеру і кількості зауважень. Здобувачі після представлення результатів виконання ОІР і отримання попередньої оцінки можуть виправити свою роботу і повторно подати її для оцінювання. Остаточна оцінка виставляється наприкінці семестру. Письмова контрольна робота за дисципліною виконується в останній тиждень семестру. Необов’язкове усне індивідуальне опитування після виконання письмової контрольної роботи дозволяє здобувачам пояснити і аргументувати її виконання та виправити зауваження перед отриманням остаточної оцінки.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: Оцінка за поточний контроль виставляється до початку семестрового контролю і є оцінкою диференційованого заліку за оволодінням навчальною дисципліною. Стобальна оцінка переводиться в оцінку за національною шкалою згідно “Положення про рейтингове оцінювання досягнень студентів”, а саме: 88…100 балів – “відмінно”; 71…87 балів – “добре”; 50…70 балів – “задовільно”; 26…49 балів – “не атестований/на”; 00…25 балів – “не атестований – оцінка незадовільно”.
Рекомендована література: 1. Віртуальне навчальне середовище НУЛП. “Підготовка наукових текстів, презентацій та усних доповідей”. – Режим доступу: https://vns.lpnu.ua/course/view.php?id=11827. 2. Робоча програма навчальної дисципліни “Підготовка наукових текстів, презентацій та усних доповідей”. 3. Конспект лекцій з дисципліни та їхні презентації. 4. Питання для самоконтролю за кожною темою. 5. Сурмін Ю.П. Наукові тексти: специфіка, підготовка та презентація: навчально-методичний посібник. – К.: НАДУ, 2008. – 184 с. 6. Шліхта Н., Шліхта І. Методичні рекомендації та програма курсу «Основи академічного письма»; – Режим доступу: https://naqa.gov.ua/wp-content/uploads/2019/05/Academic_Writing_Course.pdf. 7. Вернигора Н. М. Написання сучасної наукової статті. Методичні рекомендації / Н. М. Вернигора ; Київ. ун-т ім. Бориса Грінченка, Гуманітарний ін-т. – Київ : Білий Тигр, 2015. – 28 с. 8. Інграффіа Т., Швальбе К.-Х., Інструкція з написання наукової статті, Морфологія, Т. VII, № 1 (2013) 96-100. 9. Наумовець А.Г., Ви віч-на-віч з аудиторією. Дещо про “технологію” підготовки наукових доповідей, популярних лекцій, дисертаційних промов і конкурсних проектів. К.: Наукова думка, 2003. – 56 с. 10. Yu. Gogotsi, How to Write a Great Research Paper and Get it Published, Lecture at Ukrainian Global Faculty; – Режим доступу: https://ugfacademy.mylearnworlds.com/path-player?courseid=how-to-write-a-great-research-paper-and-get-it-published&unit=640dc7f8c646c774010f2196Unit. 11. G.S. Patience, D.C. Boffito, P.A. Patience, Writing a Scientic Paper: From Clutter to Clarity, Препринт Elsevier, 2014, – 16 стор.; – Режим доступу: https://researcheracademy.elsevier.com/uploads/2017-11/2014-01-15-Manuscript-preparation.pdf. 12. Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України; – Режим доступу: https://www.elsevier.com/hubs/central-and-eastern-europe-customer-hub/ukraine. 13. Unlock your research potential, The Elsevier Researcher Academy; – Режим доступу: https://researcheracademy.elsevier.com. 14. Вступ до Web of Science https://www.youtube.com/watch?v=TPHiWifVbec. 15. How to Write a Research Proposal; – Режим доступу: https://www.grammarly.com/blog/academic-writing/how-to-write-a-research-proposal.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).