Методологія і методика наукових досліджень в соціальній роботі
Спеціальність: Соціальна робота
Код дисципліни: 7.231.01.O.003
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Соціологія та соціальна робота
Лектор: к.ек.н.,доцент Шаповалова Т.В.
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: • Збирати та здійснювати кількісний і якісний аналіз емпіричних даних.
• Застосовувати загальне та спеціалізоване програмне забезпечення для вирішення професійних задач та здійснення наукового дослідження.
• Аналізувати соціальний та індивідуальний контекст проблем особи, сім’ї, соціальної групи, громади, формулювати мету і завдання соціальної роботи, планувати втручання в складних і непередбачуваних обставинах відповідно до цінностей соціальної роботи.
• Визначати методологію прикладного наукового дослідження та застосовувати методи кількісного та якісного аналізу результатів, у тому числі методи математичної статистики.
• Розробляти критерії та показники ефективності професійної діяльності, застосовувати їх в оцінюванні виконаної роботи, пропонувати рекомендації щодо забезпечення якості соціальних послуг та управлінських рішень.
• Упроваджувати результати наукового пошуку в практичну діяльність.
• Організовувати спільну діяльність фахівців різних галузей і непрофесіоналів, здійснювати їх підготовку до виконання завдань соціальної роботи, ініціювати командоутворення та координувати командну роботу.
• Самостійно будувати та підтримувати цілеспрямовані, професійні взаємини з широким колом людей, представниками різних спільнот і організацій, аргументувати, переконувати, вести конструктивні переговори, результативні бесіди, дискусії, толерантно ставитися до альтернативних думок.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Експертиза практичної соціальної роботи
• Професійний супровід (супервізія) в соціальній роботі
• Консультативні техніки соціальної роботи у міжкультурному вимірі
• Особливості соціальної роботи з біхевіоральними залежностями
• Здоров'єзбережувальна діяльність в соціальній роботі
Короткий зміст навчальної програми: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент:
1. формує сутнісне уявлення про соціальну роботу як міждисциплінарну науку; опановує концептуально методологією наукового пізнання;
2. з’ясовує зміст та функціональне призначення загальнонаукових та конкретно-специфічних методів, принципів дослідження різноманітних явищ і процесів;
3. набуває досвіду логічного викладу та правильного оформлення результатів соціальних досліджень і магістерських робіт для прилюдного захисту.
Методи та критерії оцінювання: 1. Атестація студентів з дисципліни «Методологія і методика наукових досліджень в соціальній роботі» здійснюється за допомогою засобів об'єктивного контролю ступеня досягнення кінцевих цілей.
2. Атестація проводиться на підставі оцінки рівня досягнутих компетентностей та результатів навчання магістра зі спеціальності «Соціальна робота», з використанням методів комплексної діагностики: семестрове оцінювання (СО) знань студентів здійснюється за сумарною кількістю отриманих балів за результатами поточного контролю (ПК), виконання індивідуального наукового завдання (ІЗ) та участі в НДР.
3. Інформаційною базою, на підставі якої формуються засоби об'єктивного контролю ступеня досягнення кінцевих цілей освоєння дисципліни є його тематика, завдання до практичних та самостійних робіт, перелік літератури та методичних рекомендацій.
4. Атестація якості освоєння дисципліни здійснюється після виконання студентами робочої програми у повному обсязі .
Рекомендована література: As a result of studying the discipline the student:
1. forms an essential idea of social work as an interdisciplinary science; masters conceptually the methodology of scientific knowledge;
2. clarifies the content and functional purpose of general scientific and specific methods, principles of research of various phenomena and processes;
3. acquires experience of logical presentation and correct design of the results of social research and master's theses for public defense.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).