Облік зовнішньоекономічної діяльності

Спеціальність: Облік і оподаткування
Код дисципліни: 6.071.01.E.045
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Обліку та аналізу
Лектор: к.е.н., доцент кафедри обліку та аналізу Литвиненко Наталія Олександрівна
Семестр: 7 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Метою вивчення дисципліни «Облік зовнішньоекономічної діяльності» є засвоєння здобувачами освіти знань з теорії та прикладних засад обліку та оподаткування операцій під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності та відображення результатів їх здійснення у звітності
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентність щодо (ІНТ) здатності розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми під час професійної діяльності у сфері обліку, аудиту та оподаткування або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів економічної науки і характеризується комплексністю й невизначеністю, а також такі загальні компетентності: 1) базові знання фундаментальних наук, в обсязі, необхідному для освоєння загально-професійних дисциплін; 2) базові знання в галузі управління та адміністрування, необхідні для освоєння професійно-орієнтованих дисциплін; 3) здатність до застосування знань на практиці; 4) знання іншої мови (мов); 5) уміння працювати як індивідуально, так і в команді; 6) навички використання інформаційних та комунікативних технологій; 7) підприємницький дух, ініціативність. фахові компетентності: 1) ФКС 1.3 вміти аналізувати і структурувати проблемні області у сфері зовнішньоекономічної діяльності підприємства; знаходити конструктивні рішення на основі спеціальних знань та бути здатним розв’язувати типові задачі й вирішувати практичні проблеми під час відображення господарських операцій у сфері ЗЕД у системі обліку і звітності (за її видами).
Результати навчання: у результаті вивчення модуля студент повинен: засвоїти теоретичні та прикладні засади фінансового обліку зовнішньоекономічних операцій для підприємств комерційного сектору економіки; уміти застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач спеціальності
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - пререквізит: «Бухгалтерський облік», «Податкова система»; - коререквізити: «Організація бухгалтерського обліку», «Управлінські інформаційні системи в обліку, аналізі та аудиті».
Короткий зміст навчальної програми: Загальна характеристика зовнішньоекономічної діяльності, основи організації та основні завдання бухгалтерського обліку. Базові методичні засади обліку господарських операцій у зовнішньоекономічній діяльності. Облік операцій в іноземній валюті. Облік готівкових грошових коштів та розрахунків з підзвітними особами в іноземній валюті. Контрольовані операції у зовнішньоекономічній діяльності. Облік операцій з імпорту. Облік операцій з експорту. Облік операцій з бартеру у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Облік операцій з переробки сировини в зовнішньоекономічній діяльності. Облік посередницьких операцій у зовнішньоекономічній діяльності. Облік інвестицій в зовнішньоекономічній діяльності.
Опис: Теоретичний матеріал навчальної дисципліни охоплює 11 тем, у яких розкрито загальну характеристику зовнішньоекономічної діяльності, основи побудови та завдання бухгалтерського обліку. Акцентовано на методиці обліку основних господарських операцій: руху валютних коштів на рахунках в банку; касових операцій та розрахунків з підзвітними особами в іноземній валюті; з імпорту та експорту товарів, робіт та послуг; товарообмінних взаємовідносин та операцій із переробки; посередницьких операцій. Наведено підходи до обліку інвестицій у зовнішньоекономічній діяльності. У процесі викладання лекційного матеріалу значну увагу звернуто на практичний досвід організації і методики обліку зовнішньоекономічних операцій, системне глибоке розуміння облікових засад різних об’єктів.
Методи та критерії оцінювання: - Поточний контроль (30%): усне опитування; - Підсумковий контроль (70%) - екзамен
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль (ПК) 30 Екзаменаційний контроль 70 (письмова 60, усна - 10 балів) Разом за дисципліну 100
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: стор. 7 Робочої програми навчальної дисципліни ВБ «Облік зовнішньоекономічної діяльності"
Рекомендована література: Облік зовнішньоекономічної діяльності : навчальний посібник /за заг. ред. С. О. Кузнецова. Х. : Видавництво Іванченко І. С., 2019. Ковальчук Т. Г. Облік і аналіз зовнішньоекономічної діяльності : навч. посіб. /Т. Г. Ковальчук. Київ : Видавництво Ліра-К, 2018. 216 с. http://lira-k.com.ua/preview/12411.pdf Чернишова Л. О. Зовнішньо-економічна діяльність підприємства : практикум : навч. посібник / Л. О. Чернишова, В. О. Козуб, Л. Л. Носач, К. Ю. Величко, О. І. Печенка. Х. : «Видавництво «Форт», 2017. 238 с Козак Ю.Г. Зовнішньоекономічна діяльність : навчальний посібник. /Козак Ю.Г., Савельєв Є.В., Shengelia T., Куриляк В.Е., Gribincea А., Уханова І.О., Сукач О.О., Сулим О.В., Єрмакова О.А., Захарченко О.В., Заєць М.А., Бурлаченко Д.М., Боденчук Л.Б., Момотенко Н.С., Швагірева В.С/Видання 6-те, перероб. та доп. / За ред. Козака Ю. Г. К.: «Центр учбової літератури», 2019. 292 с. – Облік зовнішньоекономічної діяльності: навч. посібник / Я.С. Карп’як, В.І. Воськало. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2012. – 300 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).