Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи

Спеціальність: Прикладна економіка
Код дисципліни: 7.051.04.O.014
Кількість кредитів: 12.00
Кафедра: Зовнішньоекономічна та митна діяльність
Лектор: ст. викл. Григор’єв Олександр Юрійович
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Переддипломна практика має за мету підготувати студента до виконання магістерської кваліфікаційної роботи, сформувати необхідне інформаційне забезпечення відповідно до обраного об’єкта дослідження, апробації розроблених пропозицій та рекомендацій. Переддипломна практика є завершальним етапом підготовки студента до виконання дипломної роботи (магістерської роботи) та наступної самостійної діяльності з фаху.
Завдання: Відповідно до вимог освітньо-професійної програми за спеціальністю 073 «Менеджмент» та кваліфікаційних характеристик фахівця в результаті проходження практики студенти повинні набути таких компетентностей: • Загальні компетентності: - ЗК1. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні; - ЗК6. Здатність генерувати нові ідеї (креативність); - ЗК7. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу. • Фахові компетентності: - СК5. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління; - СК8. Здатність використовувати психологічні технології роботи з персоналом; - СК9. Здатність аналізувати й структурувати проблеми організації, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію.
Результати навчання: В результаті проходження практики студенти повинні отримати нові знання та уміння, які передбачені професійно-практичною складовою освітньо-професійної програми спеціальності «Менеджмент». • Програмні результати навчання: - ПРН2. Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення; - ПРН7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті; - ПРН8. Застосовувати спеціалізоване програмне забезпечення та інформаційні системи для вирішення задач управління організацією; - ПРН10. Демонструвати лідерські навички та вміння працювати у команді, взаємодіяти з людьми, впливати на їх поведінку для вирішення професійних задач; - ПРН11. Забезпечувати особистий професійний розвиток та планування власного часу.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, Стратегічний менеджмент, Виконання дипломної кваліфікаційної роботи
Короткий зміст навчальної програми: Загальна характеристика підприємства. Дослідження стратегічного показника діяльності підприємства (організація) в контексті аналізування теми роботи (тенденції, проблеми, недоліки тощо). Побудова структурно-логічної схеми досягнення значення стратегічного показника підприємства (організації, підрозділу). Розроблення та прийняття конкретних правильних управлінських рішень (формування заходів) щодо виявлення та вирішення проблем у сфері виробничо-господарської і зовнішньоекономічної діяльності об’єкта дослідження. Науково-інноваційна діяльність в організації. Висновки і пропозиції.
Опис: Загальна характеристика підприємства. Дослідження стратегічного показника діяльності підприємства (організація) в контексті аналізування теми роботи (тенденції, проблеми, недоліки тощо). Побудова структурно-логічної схеми досягнення значення стратегічного показника підприємства (організації, підрозділу). Розроблення та прийняття конкретних правильних управлінських рішень (формування заходів) щодо виявлення та вирішення проблем у сфері виробничо-господарської і зовнішньоекономічної діяльності об’єкта дослідження. Науково-інноваційна діяльність в організації. Висновки і пропозиції.
Методи та критерії оцінювання: Змістове наповнення роботи: 60%; Оформлення роботи: 20%; Усна компонента: 20%.
Критерії оцінювання результатів навчання: Семестровий контроль проводиться у формі диференційованого заліку, що передбачає письмову (захист звіту з переддипломної практики) та усну (відповіді на усні запитання) компоненти.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Програма практики за темою магістерської кваліфікаційної роботи для студентів освітніх програм «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», «Управління митною діяльністю» спеціальності 073 «Менеджмент» другого (магістерського) рівня вищої освіти всіх форм навчання.. 2. Козик В.В. Зовнішньоекономічні операції і контракти. Навч. посіб. - 3-тє вид., перероб. і доп. / Козик В.В., Панкова Л.А., Григор’єв О.Ю., Босак А.О., Карп’як Я.С.– Львів: «Магнолія 2006», 2014. – 512с. 3. Кузьмін О.Є., Мельник О.Г.Мукан О.В. Бюджетування зовнішньоекономічної діяльності організацій: Навч.посібник. - Львів: Видавництво «Растр-7», 2011. – 338с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).