Анатомія і фізіологія людини
Спеціальність: Біомедична інженерія (інтернет речей)
Код дисципліни: 6.163.03.O.002
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Технологія біологічно-активних сполук, фармації та біотехнологія
Лектор: Професор кафедри ТБСФБ, д.б.н. Гавриляк Вікторія Василівна
Семестр: 1 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: Внаслідок вивчення навчальної дисципліни студент повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання:
• застосовувати фізичні, хімічні, біологічні та математичні методи в аналізі, моделюванні функціонування живих організмів та біотехнічних систем;
• проводити дослідження та спостереження щодо взаємодії біологічних, природних та штучних систем (протези, штучні органи та ін.);
• ідентифікувати, формулювати і вирішувати інженерні проблеми, пов’язані з взаємодією між живими і неживими системами;
• використовувати математичні методів для вирішення задач, пов’язаних з проектуванням біотехнічних та медичних апаратів
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити:
Хімія
Біофізика, Ч. 1, 2
Ко-реквізити:
Основи біохімії
Короткий зміст навчальної програми: Предмет і завдання анатомії і фізіології людини. Основи цитології, гістології і ембріології. Опорно-рухова система. Серцево-судинна система. Дихальна система. Система органів травлення. Ендокринна система. Сечо-статева система. Загальна фізіологія. Нервова система. Вища нервова діяльність. Сенсорні системи.
Методи та критерії оцінювання: Письмово-усний контроль, звіти з практичних робіт, контрольна робота – 50 балів;
• Підсумковий контроль (залік) – 50 балів.
Рекомендована література: 1. Кизименко Л.Д., Сняданко І.І. Основи анатомії і фізіології людини: теоретичний та практичний курс. Навч. посібник. – Львів: Вид-во НУ «Львівська політехніка», 2009.
2. Фізіологія з основами анатомії людини: Підруч. для студ. вищ. навч. закладів/ Л.М. Малоштан, О.К. Рядних, Г.П. Жегунова та ін. – Х.: Вид-во НФаУ: Золоті сторінки, 2003. – 432 с.
3. Довідник з біології/ За ред. ак. К. М.Ситника. - К.: Наукова думка, 1998. – 688 с.
4. Луцик О.Д., Іванова А.Й., Кабак К.С., Чайковський Ю.Б. Гістологія людини. – К.: Книга плюс, 2003. – 592 с.
5. Анатомія та фізіологія з патологією / за ред. Я.І. Федонюка, Л.С. Білика, Н.Х. Микули. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2002. – 680 с.
6. Коляденко Г.І. Анатомія людини. Підручник. – К.: Либідь, 2004.- 384с.
7. Гжегоцький М.Р., Філімонов В.І., Петришин Ю.С., Мисаковець О.Г. Фізіологія людини. – К.: Книга плюс, 2005. – 494с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).