Тенденції та проблеми розвитку державного фінансового контролю
Спеціальність: Фінанси, банківська справа та страхування
Код дисципліни: 8.072.00.M.030
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Фінанси
Лектор: доцент Піхоцька Ольга
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Здатність продукувати інноваційні наукові ідеї, оволодіти методологією наукової та педагогічної діяльності, вирішувати комплексні проблеми в процесі інноваційно-дослідницької та професійної діяльності, проводити оригінальні наукові дослідження у сфері фінансів, банківської справи та страхування на міжнародному та національному рівнях.
ФК2. Спеціалізовані уміння/навички і методи, необхідні для розв’язування значущих проблем у сфері фінансів, банківської справи і страхування, науки та /або інновацій, розширення та переоцінки вже існуючих знань і професійної практики.
Результати навчання: ПРН1. Демонструвати концептуальні та методологічні знання в галузі управління та адміністрування
ПРН4. Застосовувати спеціалізовані уміння/навички і методи, необхідні для розв’язування значущих проблем у сфері фінансів, банківської справи і страхування, науки та /або інновацій, розширення та переоцінки вже існуючих знань і професійної практики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Трансформація функцій регуляторів фінансового ринку
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна закладає наукові основи і навички фахово орієнтованої дослідницької діяльності здобувачів, формує комплекс знань про сучасний стан державного фінансового контролю в Україні, визначення проблем та обґрунтування напрямів, спрямованих на модернізацію системи державного фінансового контролю в Україні з урахуванням міжнародних стандартів.
Опис: 1. Теоретичні засади державного фінансового контролю в Україні. 2. Особливості реалізації механізму державного фінансового контролю. 3.Оцінка результатів діяльності суб’єктів державного фінансового контролю. 4.Проблеми нормативно-правового регулювання державного фінансового контролю в Україні. 5. Перспективи розвитку державного фінансового контролю в Україні з урахуванням міжнародних стандартів.
Методи та критерії оцінювання: 1.Поточний контроль:
Співбесіда з проблемних питань держаного фінансового контролю; усне опитування та тестування знань здобувачів з теоретичного матеріалу; виступи при обговоренні проблемних завдань, виконання ситуаційних вправ та завдань; оцінка активності під час роботи у малих групах, участі у дискусіях; обговорення матеріалів доповідей з проблемних питань та напрямів розвитку системи державного фінансового контролю в Україні з урахуванням міжнародних стандартів у формі наукової дискусії; підготовка і захист наукового реферату згідно варіанту завдання.
2. Підсумковий контроль: Складання екзамену (письмової та усної компонент)
Письмова компонента:
Завдання 1-го рівня – тести;
Завдання 2-го рівня – тести;
Завдання 3-го рівня – творчі теоретико-аналітичні завдання.
Критерії оцінювання результатів навчання: 1. Поточний контроль - 40 балів, у т.ч:
вибіркове усне опитування, виконання практичних завдань – 10 балів,
виконання і захист наукового реферату згідно варіанту завдання – 25 балів,
дискусії – 5 балів.
2. Екзаменаційний контроль - 60 балів, у т.ч.:
письмова компонент - 40 балів
усна компонента - 20 балів.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач;
87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач;
70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач;
49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач;
25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Бюджетний кодекс України від 08.07.2010 № 2456-VI в редакції станом на 11.01.2019/ [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/go/2456-17.
2. Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні: назва у редакції Закону України від 16.10.2012 р. N 5463-VI / [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://dkrs.kmu.gov.ua/kru/uk/publish/article?art_id=39878&cat_id
3. Гуцаленко Л.В. Державний фінансовий контроль: навчальний посібник / Л. В. Гуцаленко, В. А. Дерій, М. М. Коцупатрий. – 2-е видання. – К.: Центр учбової літератури, 2019. – 424 с.
4. Державний фінансовий контроль: навч. посібник / В.Ф. Піхоцький, О.М. Піхоцька. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2018. – 484 с.
5. Державний фінансовий контроль [Електронний ресурс]: навчальний посібник у схемах і таблицях / Л. В. Дікань, І. О. Шевченко, Є. В. Дейнеко, Д. В. Калінкін. – Харків: ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2019. – 275 с.
6. Імплементація міародих стандартів в систему державного фінансового аудиту. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: file:///D:/Desktop/%D0%A0%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%BA%20%D0%94%D0%A4%D0%9A%20(%D0%B4%D0%BB%D1%8F%20%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D1%81%D0%B0).pdf
7. Шевчук О. А. Державний фінансовий контроль: підручник / О. А. Шевчук; Університет ДФС України. – Ірпінь, 2020. – 432 с.
8. Хмельков А.В. Державний фінансовий контроль: Підручник / А.В. Хмельков. – Х.: ХНУ імені В. Н. Каразіна, 2017. –228 с.
9. Якимчук І. М. Державний фінансовий контроль в Україні та перспективні напрями його вдосконалення. Економіка та держава. 2021. № 7. С. 34–39. DOI: 10.32702/2306-6806.2021.7.34
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).