Сучасні технології створення картографічної продукції
Спеціальність: Геодезія та землеустрій
Код дисципліни: 8.193.00.M.046
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Картографія та геопросторове моделювання
Лектор: к.т.н., доцент Согор Андрій Романович
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток в аспірантів компетентностей:
загальних:
1. Глибинні знання в галузі геодезії, фотограмметрії, кадастру та землеустрою, картографії та дистанційного зондування.
фахових:
1. Здатність застосовувати професійно-профільовані знання й практичні навички для розв’язання типових задач спеціальності, а також вибору технічних засобів для їх виконання;
2. Здатність використовувати знання й уміння для розрахунку апріорної оцінки точності та вибору технологій проектування і виконання прикладних професійних завдань.
3. Застосування фахової термінології в усній та письмовій формах рідною чи іноземною мовами.
4. Вміння програмувати та володіння навичками роботи з комп'ютером для вирішення прикладних професійних задач, застосовувати сучасні ГІС для вирішення задач галузі.
5. Здатність використовувати та впроваджувати нові технології, брати участь в модернізації та реконструкції обладнання, пристроїв, систем та комплексів, зокрема з метою підвищення їх ефективності та точності.
Результати навчання: 1. Здатність продемонструвати глибинні знання вітчизняного і зарубіжного наукового доробку та теоретико-прикладних засад принаймні в одній з областей геодезії та землеустрою: геодезія; картографія; землеустрій та кадастр; оцінка землі та нерухомого майна; геоінформаційні системи і технології; фотограмметрія та дистанційне зондування.
2. Здатність продемонструвати знання новітніх технологій, формулювати та вдосконалювати важливу дослідницьку задачу, для її вирішення збирати необхідну інформацію та формулювати висновки, які можна захищати в науковому контексті.
3. Застосовувати одержані знання з різних предметних сфер геоматики для формулювання та обґрунтування нових теоретичних положень і практичних рекомендацій у конкретній області дослідження.
4. Обирати і застосовувати методологію та інструментарій наукового дослідження при здійсненні теоретичних й емпіричних досліджень у сфері геодезії та землеустрою.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Інфраструктура геопросторових даних
ГІС, банки і бази даних
Картографія
Короткий зміст навчальної програми: Сучасні технології створення картографічної продукції - це навчальна дисципліна та технічна галузь картографії, що вивчає і розробляє методи та технології створення традиційних і електронних картографічних творів на основі сучасних технічних рішень.
Опис: Тема 1. Розвиток технологій створення картографічної продукції.
1.1. Історичний огляд розвитку технологій створення картографічних творів.
1.2. Розвиток цифрових технологій в картографії
Тема 2. Графічні векторні програмні продукти для виконання картографічних робіт.
2.1. CorelDraw, Adobe FreeHand
2.2. Adobe Illustrator
Тема 3. Геоінформаційні програмні продукти
3.1. MapInfo, MicroStation
3.2. ArcGIS.
Тема 4. Видання та оприлюднення картографічних творів
4.1. Офсетний друк. Цифровий друк.
4.2. Друк на принтері та плотері.
4.3. Інтернет. Геопортал.
Методи та критерії оцінювання: • письмові звіти з лабораторних робіт, усне опитування (40%)
• підсумковий контроль (екзамен): письмово-усна форма (60%)
Критерії оцінювання результатів навчання: 1. Робота на практичних заняттях (max 20 балів).
2. Виконання індивідуального завдання (max 20 балів).
Разом за ПК - 40. Письмова компонента - 40. Усна компонента - 20.
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – «відмінно»;
87–71 бал – «добре»;
70 – 50 балів – «задовільно»;
49–26 балів – «не атестований»;
25–00 балів – «незадовільно».
Рекомендована література: 1. Берлянт А.М. Картография: учебник. - 3-є издание, дополненное. - М: КДУ, 2011. - 464 с.: табл., ил.
2. Божок А.П. Картографія: підручник / А.П. Божок, А.М. Молочко, В.І. Остроух; за ред. А.П. Божок. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2008. - 271 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).