Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи
Спеціальність: Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів
Код дисципліни: 7.161.05.O.018
Кількість кредитів: 12.00
Кафедра: Хімічна технологія переробки нафти та газу
Лектор: доцент, к.т.н. Топільницький Петро Іванович
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Завдання: Відповідно до вимог освітньо-професійної програми – Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів, в результаті проходження практики студенти повинні набути таких компетентностей.
Інтегральні:
Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі і проблеми хімічних технологій та інженерії або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій і характеризується невизначеністю умов і вимог.
Загальні:
- здатність застосовувати нові знання у практичних ситуаціях.
- здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
- здатність працювати самостійно і в команді.
- здатність до самоосвіти та підвищення рівня професійної кваліфікації.
Фахові компетентності спеціальності:
– здатність досліджувати, класифікувати і аналізувати показники якості хімічної продукції, технологічних процесів і обладнання хімічних виробництв.
– здатність організовувати і управляти хіміко-технологічними процесами в умовах промислового виробництва та в науково-дослідних лабораторіях з урахуванням соціальних, економічних та екологічних аспектів.
– здатність використовувати сучасне спеціальне наукове обладнання та програмне забезпечення при проведенні експериментальних досліджень і здійсненні дослідно-конструкторських розробок у сфері хімічних технологій та інженерії.
Результати навчання: Програмний результат навчання:
1. Критично осмислювати наукові концепції та сучасні теорії хімічних процесів та хімічної інженерії, застосовувати їх при проведенні наукових досліджень та створенні інновацій.
2. Здійснювати пошук необхідної інформації з хімічної технології, процесів і обладнання виробництв хімічних речовин та матеріалів на їх основі, систематизувати, аналізувати та оцінювати відповідну інформацію.
3. Організовувати свою роботу і роботу колективу в умовах промислового виробництва, проектних підрозділів, науково-дослідних лабораторій, визначати цілі і ефективні способи їх досягнення, мотивувати і навчати персонал.
4. Здійснювати у науково-технічній літературі, патентах, базах даних, інших джерелах пошук необхідної інформації з хімічної технології, процесів і обладнання виробництв хімічних речовин та матеріалів на їх основі, систематизувати, і аналізувати та оцінювати відповідну інформацію.
Комунікація:
Зрозуміле і недвозначне донесення власних знань, висновків та аргументації до фахівців і нефахівців, зокрема, до осіб, які навчаються.
Автономія і відповідальність:
Відповідальність за внесок до професійних знань і практики та/або оцінювання результатів діяльності команд та колективів.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Методологія наукових досліджень
Сучасні технологіїї переробки горючих копалин
Технологія додатків, реагентів і допоміжних продуктів
Сучасні технології виробництва базових олив і переробки газів
Виконання магістерської кваліфікаційної роботи
Короткий зміст навчальної програми: Практика за темою магістерської кваліфікаційної роботи (МКР) є завершальним етапом навчання, передує виконанню студентами кваліфікаційних робіт і передбачає збір матеріалів для виконання магістерської кваліфікаційної роботи, а також узагальнення й удосконалення здобутих студентами знань, практичних умінь і навичок, оволодіння професійним досвідом з метою їх підготовки до самостійної трудової діяльності.
Практика за темою МКР є продовженням навчального процесу, яка дає можливість студенту на практиці застосувати свої знання, закріпити вміння та навики зі спеціальності, ознайомитись з новими виробничими досягненнями.
Опис: До завдань практики можуть відноситися:
– ознайомлення з організацією підприємства або його окремої структурної одиниці;
– ознайомлення з конструкцією теплообмінних апаратів, ректифікаційного обладнання, печей, реакторів, регенераторів та іншого обладнання, яке є на технологічних установках;
– ознайомлення з правилами технічної експлуатації обладнання; властивостями та областю застосування одержуваних нафтопродуктів і матеріалів, які використовуються під час конструювання обладнання;
– ознайомлення з роботою контрольних служб і методами виявлення та вилучення бракованої продукції;
– набуття навиків застосування ДСТУ в оформленні технічної документації;
– вивчення питань організації праці, пожежної безпеки та цивільної безпеки;
– набуття практичних навиків роботи на одному з основних робочих місць;
– вивчення основ організаторської та виховної роботи в колективі;
– термодинамічні закономірності перетворення компонентів нафти і газу, хімізм, механізм і кінетичні закономірності перетворень компонентів нафти і газу;
- теоретичні основи каталітичних і термодинамічних перетворень компонентів нафти і газу.
Методи та критерії оцінювання: Усний захист звіту з проходження практики
Критерії оцінювання результатів навчання: Диференційований залік на основі захисту звіту з практики - 100 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. П. Топільницький, О. Гринишин, О. Мачинський. Технологія первинної переробки нафти і газу/ Підручник для студ. ВНЗ.–Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2014 – 460 с.
2. П.І. Топільницький, О.Б. Гринишин. Колонні апарати в нафтопереробці та нафтохімії. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2004–144с.
3. П.І. Топільницький Первинна переробка природних і нафтових газів та газоконденсатів. 2-ге видання Навч. посіб.– Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2008 -260 с.
4. Технологія переробки нафти та газу. Частина 1: методичні вказівки до практичних занять для студентів базового напрямку підготовки “Хімічна технологія та інженерія” за спеціальністю «Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів» уклад.: П.І. Топільницький, Л.В. Баб’як, В.В. Романчук, Т.Б. Цимбалста. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2018. – 80 с.
5. Топільницький П., Мачинський О. Гідрокрекінг. Монографія. Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2011. – 348 с.
6. Методичні рекомендації щодо складання програм практики для студентів другого магістерського рівня вищої освіти, які навчаються за освітньо-науковими програмами. / Гладун С.О., Логуш О.І. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2020 – 22 с.
7. Моторні палива: властивості та якість / Сергій Бойченко, Андрій Пушак, Петро Топільницький, Казимир Лейда. Підручник –К. :“Видавництво “Центр учбової літератури”, 2017. – 324 с.
8. Оливи. Моторні, турбінні, гідравлічні та трансмісійні: властивості та якість. / під ред Сергія Бойченка, Андрій Пушак, Петро Топільницький, Йосип Любінін, Казимир Лейда. Підручник – К.: «Центр учбової літератури», 2019. –323 с.
9. Пластичні мастила. Властивості та якість. / Вікторія Романчук, Сергій Бойченко, Андрій Пушак, Йосип Любінін, Ігор Трофімов, Оксана Мікосянчик. Підручник –К.: «Центр учбової літератури», 2021. –274 с.
10. Технології виробництва олив. Теорія та практика. Підручник / Тертишна О.В., Тертишний О.О., Топільницький П.І., Сухий К.М. – Дніпро: 2023. – 275 с.
11. Товарознавство паливно-мастильних матеріалів. Підручник. / Петро Топільницький Валентина Ткачук. – Луцьк.: Вежа-Друк. 2023. –372 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою:
вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112
E-mail: nolimits@lpnu.ua
Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).