Гібридні та електричні приводи автомобілів

Спеціальність: Автомобільний транспорт
Код дисципліни: 7.274.01.E.023
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Автомобільний транспорт
Лектор: к.т.н., Пороховський Юрій Васильович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: – вміти аналізувати системи тягового електропривода автомобіля; – знати будову та базові принципи роботи тягових акумуляторних батарей автомобілів з гібридною силовою установкою та електромобілів; – вміти аналізувати системи автомобілів з гібридними силовими установками та їх характерні режими роботи; – вміти проводити синтез системи керування силової установки гібридного автомобіля як об'єкт керування; – знати будову та базові принципи роботи автомобілів на паливних елементах; – знати та аналізувати альтернативні джерела енергії автомобілів; – вміти моделювати та вибирати раціональні схеми силової установки для ефективного використання енергії силових установок автомобіля; – володіння достатніми знаннями в галузі автомобільного транспорту, що дасть можливість критично аналізувати ситуацію та визначати ключові тенденції розвитку галузі; – знати базові принципи та методологію комплектування силових агрегатів за видами та експлуатаційними характеристиками транспортного засобу; – знання сучасних систем комп’ютерного моделювання та автоматизованого проектування технічних систем; – визначати шляхи зменшення шкідливих викидів автомобілів за допомогою конструктивних і технологічних змін на всіх етапах життєвого циклу автомобіля; – розробляти заходи з підвищення експлуатаційної ефективності, паливної ощадливості та поліпшення екологічних показників засобів транспорту в умовах експлуатації; – вміти експлуатувати та обслуговувати гібридні та електричні приводи автомобілів, мехатронні діагностичні і контрольно-вимірювальні системи; – вміння спілкуватись, включаючи усну та письмову комунікацію українською та англійською мовами; – здатність використовувати різноманітні методи, зокрема сучасні інформаційні технології, для ефективно спілкування на професійному та соціальному рівнях; – здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення; – здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань; – здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставлену мету з дотриманням вимог професійної етики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: - Екологічна безпека автомобільного транспорту; - Силові агрегати автомобілів; - Мехатроніка автомобіля.
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення цієї навчальної дисципліни студент набуває теоретичних та практичних знань і навиків щодо визначення характеристик гібридних та електричних приводів автомобіля. Навчається проводити аналіз та синтез структурних принципів побудови силових установок та вибирати оптимальну в залежності від умов експлуатації автомобіля. Складати математичну модель автомобіля, за допомогою якої можна проводити порівняльні дослідження тягово-швидкісних характеристик автомобілів з різними силовими установками. Знати основні концепції створення екологічно чистих автотранспортних засобів.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (30 %): письмові звіти з практичних робіт (30%), усне опитування. - підсумковий контроль (70 %, контрольний захід, екзамен): письмовий екзамен (60 %) та усна форма (10%).
Рекомендована література: 1. Конверсія легкового автомобіля в гібридний / Бажинов О. В., Двадненко В. Я., Хакім М. - Харків: ХНАДУ, 2014. - 160 с. 2. Синергетичний автомобіль. Теорія і практика / Бажинов О. В., Смирнов О. П., Сєріков С. А., Двадненко В. Я. - Харків: ХНАДУ, 2011. - 236 с. 3. Бажинов О.В., Смирнов О.П., Сєріков С.А., Гнатов А.В., Колєсніков А.В. Гібридні автомобілі. - Харків, ХНАДУ, 2008. - 327 с.