Телеметрія на автомобільному транспорті

Спеціальність: Автомобільний транспорт
Код дисципліни: 7.274.01.O.008
Кількість кредитів: 4.00
Кафедра: Автомобільний транспорт
Лектор: к. т. н., доцент Бритковський Василь Михайлович
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: • Знання фізичних основ роботи телеметричних засобів та їх застосування у комунікаційних системах; • Знання основних видів сигналів, що використовуються в телекомунікаціях автомобільних транспортних засобів; • Знання особливостей проходження сигналів в приймальних та передавальних трактах телекомунікаційних системах автомобільної техніки та обслуговуючого устаткування; • Знання термінів, категорії, базових знань із сучасної теорії передачі сигналів; • Знання математичного апарату для опису основних фізичних процесів передавання сигналів і завад та методів забезпечення граничних характеристик систем зв'язку як за достовірністю, так і за швидкістю передачі інформації; • Знання принципи планування розвитку телеметричних систем транспортної мережі зв 'язку. • Вміння аналізувати основні телеметричні процеси в мехатронних системах автомобілів та засобах технічного обслуговування.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: • Алгоритми і методи комп'ютерного діагностування автомобілів • Організація та безпека руху автотранспортних засобів • Екологічна безпека автомобільного транспорту • Аналіз і синтез мехатронних систем автомобілів • Мехатронні діагностичні і контрольно-вимірювальні системи автомобілів • Інформаційні системи і технології
Короткий зміст навчальної програми: Способи телевимірювань. Кількісна оцінка телеметричної інформації. Адаптивні процедури. Телеметричні сенсори. Канали і лінії передавання. Оброблення та аналіз телеметричної інформації. Системи позиціонування. Системи зв’язку. Диспетчерські системи.
Методи та критерії оцінювання: • виконання практичних робіт, виконання контрольних робіт (30%) • підсумковий контроль (тести (60%), усне опитування (10%)): письмово-усна форма (70%)
Рекомендована література: Базова: 1. Алексієв В.О. А Мехатроніка, телематика, синергетика у транспортних додатках: навчально-методичний посібник / В.О. Алексієв, О.П. Алексієв, Ніконов О.Я. – Харків : ХНАДУ, 2011. – 212 с 2. Волков. В.П. Інформаційні технології в технічній експлуатації автомобілів [Текст]: навч. посіб. [для студентів автомоб.-дорож. вузів і ф-тів] / [В. П. Волков, В. П. Матейчик, П. Б. Комов та ін.; за заг. ред. В. П. Волкова]; Харків. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Харків: ХНАДУ, 2015. - 387 с. 3. Бєляєвський Л.С., Топольськов Є.О., Сердюк А.А. та інш. Глобальні супутникові системи навігації та зв’язку на транспорті. Навчальний посібник для ВУЗів транспортного профілю. – К.: В-во «ДажБог», 2009. – 216 с.
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).