Аналіз і синтез мехатронних систем автомобілів

Спеціальність: Автомобільний транспорт
Код дисципліни: 7.274.01.E.022
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Автомобільний транспорт
Лектор: д.т.н., проф. Кіндрацький Богдан Ілліч
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: – знання з організації сервісного обслуговування та ремонту мехатронних діагностичних і контрольно-вимірювальних систем автомобіля за допомогою сучасних методів та технологій. – знання стандартів і протоколів передачі даних, алгоритмів діагностування та пошуку несправностей електронних систем керування агрегатами автомобіля. – знання сучасних систем комп’ютерного моделювання та автоматизованого проєктування технічних систем. – вміти застосовувати системні підходи, алгоритми і методи моделювання для аналізу та синтезу мехатронних систем автомобілів. – застосовувати набуті знання і розуміння для якісного сервісного обслуговування та ремонту мехатронних діагностичних і контрольно-вимірювальних систем автомобіля. – вміння спілкуватись, включаючи усну та письмову комунікацію українською та англійською мовами – здатність використовувати різноманітні методи, зокрема сучасні інформаційні технології, для ефективно спілкування на професійному та соціальному рівнях – здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення – здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань – здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставлену мету з дотриманням вимог професійної етики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Мехатроніка автомобілів; Теорія і практика наукових досліджень; Гібридні та електричні приводи автомобілів.
Короткий зміст навчальної програми: Методологія наукового пізнання. Фізичне, математичне та імітаційне моделювання. Основні етапи створення мехатронних систем. Багатокритеріальність задач проектування і методи їх розв’язування. Параметрична оптимізація і структурний синтез мехатронних систем. Сучасні програмні продукти для синтезу мехатронних систем автомобіля.
Методи та критерії оцінювання: поточний контроль (30%): усне опитування, захист розрахунково-графічної роботи, виконання практичних завдань; екзаменаційний контроль (70%): 60% – тестова компонента та 10% – усна компонента
Рекомендована література: 1. Кіндрацький Б. І. Основи раціонального проектування машинобудівних конструкцій: Навч. посібник. – Львів: КІНПАТРІ ЛТД, 2005. – 200 с. 2. Кіндрацький Б.І. Мехатроніка автомобілів: Посібник. – Львів: КІНПАТРІ ЛТД, 2018. – 168 с. 3. Дмитрів І.В. Автомобільний транспорт. Теорія і практика наукових досліджень : навч. посібн. – Львів: СПОЛОМ, 2019. – 316 с.

Аналіз і синтез мехатронних систем автомобілів (курсова робота)

Спеціальність: Автомобільний транспорт
Код дисципліни: 7.274.01.E.025
Кількість кредитів: 2.00
Кафедра: Автомобільний транспорт
Лектор: д.т.н., проф. Кіндрацький Богдан Ілліч
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: - знання з організації сервісного обслуговування та ремонту мехатронних діагностичних і контрольно-вимірювальних систем автомобіля за допомогою сучасних методів та технологій; - знання стандартів і протоколів передачі даних, алгоритмів діагностування та пошуку несправностей електронних систем керування агрегатами автомобіля. - знання сучасних систем комп’ютерного моделювання та автоматизованого проектування технічних систем; - вміти застосовувати системні підходи, алгоритми і методи моделювання для аналізу та синтезу мехатронних систем автомобілів; - вміти експлуатувати та обслуговувати гібридні та електричні приводи автомобілів, мехатронні діагностичні і контрольно-вимірювальні системи. - застосовувати набуті знання і розуміння для якісного сервісного обслуговування та ремонту мехатронних діагностичних і контрольно-вимірювальних систем автомобіля. - вміння спілкуватись, включаючи усну та письмову комунікацію українською та іноземною мовами (англійською, німецькою, італійською, французькою, іспанською); - здатність використовувати різноманітні методи, зокрема сучасні інформаційні технології, для ефективно спілкування на професійному та соціальному рівнях. - здатність адаптуватись до нових ситуацій та приймати відповідні рішення; - здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань; - здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставлену мету з дотриманням вимог професійної етики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: пререквізити: Мехатроніка автомобілів, Теорія і практика наукових досліджень кореквізити: Гібридні та електричні приводи автомобілів.
Короткий зміст навчальної програми: Вступ містить обґрунтування актуальності теми курсової роботи, мету, основні завдання і об’єкт дослідження, опис структури курсової роботи. Перший розділ передбачає огляд літератури за вибраною темою курсової роботи. Другий розділ присвячений параметричному синтезу стрічкового гальма. Третій розділ передбачає параметричний синтез багатодискової фрикційної муфти.Висновки містять стислу оцінку відповідності проведеного дослідження сформульованим у вступі курсової роботи завданням. Список використаних джерел включає опрацьовану спеціальну наукову і навчальну літературу, адреси електронних ресурсів інформації тощо. Додатки містять один аркуш графічної частини курсової роботи.
Методи та критерії оцінювання: Поточний контроль (60%): відповідність змісту курсової роботи завданню та вимогам методичних рекомендацій до його виконання; самостійність розв’язання поставленої задачі; коректність застосування методів розрахунку, обґрунтованість висновків, дотримання вимог щодо оформлення роботи. Підсумковий контроль (40%): диференційований залік (захист курсової роботи).
Рекомендована література: 1. Кіндрацький Б. І. Основи раціонального проектування машинобудівних конструкцій: Навч. посібник. – Львів: КІНПАТРІ ЛТД, 2005. – 200 с. 2. Яглінський В. П., Іоргачов Д. В. Моделювання динамічних процесів роботизованого виробництва: Монографія. — Одеса: Астропринт. — 2004. — 232 с. 3. Иглин С. П. Математические расчеты на базе MATLAB. — С-Пб.: БХВ-Петербург. — 2005. — 640 с.