Науково-технічний прогрес як феномен культури

Спеціальність: Музейна, пам'яткоохоронна діяльність і культурний туризм
Код дисципліни: 6.027.03.E.096
Кількість кредитів: 6.00
Кафедра: Історія, музеєзнавство і культурна спадщина
Лектор: Стасюк І. М., к.і.н., доц.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: в результаті вивчення дисципліни студент здатний: застосовувати набуті теоретичні знання на практиці у професійній діяльності; здійснювати всебічний та об’єктивний аналіз розвитку науки і техніки; професійно характеризувати якісні та кількісні науково-технічні перетворення, внесок конкретної особи у розвиток науки і техніки. Студент спроможний: аналізувати стан та шляхи вирішення науково-технічних проблем; критично оцінювати найважливіші науково-технічні досягнення та їх вплив на розвиток культури
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: історія української культури, історія та культура Європи, ч.1, 2.
Короткий зміст навчальної програми: науково-технічний прогрес і його вплив на розвиток культури; техніка в системі культури; наука як складова частина культури; формування елементів технічних і наукових знань; науково-технічна думка і практика античності; розвиток науки і техніки в добу Середньовіччя; наукова революція та технічні досягнення XVII століття; розвиток науки і техніки у XVIII столітті; промислова революція та її наслідки; новітня революція у природознавстві на рубежі ХІХ-ХХ століть; науково-технічний прогрес першої половини ХХ століття; науково-технічна революція та її влив на культурні процеси; проблема технізації культури ХХІ ст.; виникнення та розвиток техніки і науки на українських землях: від давнього часу до періоду Середньовіччя; науково-технічний прогрес та перетворення на теренах України у нову та новітню добу; сучасні проблеми розвитку української науки і техніки.
Методи та критерії оцінювання: рейтингове оцінювання за 100-бальною системою: поточний контроль – 40 балів (опитування. презентації, відповіді усні, письмові); підсумковий контроль – 60 балів (іспит)
Рекомендована література: Аллаби М. Энциклопедия изобретений и открытий / Майкл Аллаби, Эми-Джейн Бир, Джон Кларк / Перевод с английского А.Гришин, Е.Кац, М.Лукьянова. - М.: "Издательская группа "Азбука Аттикус", 2012. - 495 с.; Лобачева Е.Н. Научно-технический прогресс: учебное пособие для вузов / Е.Н. Лобачева. – М.: ЭКЗАМЕН, 2004. – 192 с.; Огурцов А. П. Історія світової науки і техніки : Навчальний посібник. – 2-е вид., перероблене / А. П. Огурцов, Л. М. Мамаєв, В. В. Заліщук, С. Х. Авраменко, В. А. Зінченко. – К., 2000. – 664 с.; Онопрієнко В. І. Історія української науки. Курс лекцій / В. Онопрієнко, В. Ткаченко. – К. : Варта, 2010. – 652 с.; Основи культурології: Навч. посіб. / За ред. Л.О. Сендюк та Н.В. Шубелки. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 400 с.; Поликарпов В. С. История науки и техники: Учебное пособие для студентов вузов / Поликарпов В. С. – Ростов-на-Дону : «Феникс», 1998. – 352 с.