Академічне письмо
Спеціальність: Соціологія
Код дисципліни: 8.054.00.M.008
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Соціологія та соціальна робота
Лектор: Савка Віктор Євгенович, кандидат соціологічних наук, доцент
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: ЗН-6. Здатність продемонструвати достатні знання іноземної мови, необхідні для усного та письмового представлення результатів наукових досліджень, ведення фахового наукового діалогу, повного розуміння іншомовних наукових текстів. .
УМ-1. Здійснювати пошук, аналізувати і критично оцінювати інформацію з різних джерел. .
УМ- 3. Досліджувати і моделювати явища та процеси в складних динамічних суспільних системах.
УМ-4.Застосовувати системний підхід, інтегруючи знання з інших дисциплін в процесі розв’язання теоретичних та прикладних задач обраної області наукових досліджень
КОМ-1. Уміння ефективно спілкуватись на професійному та громадському рівнях українською та іноземною мовами, в тому числі із використанням сучасних інформаційно-комунікативних інструментів та технологій.
КОМ-2. Уміння представляти та обговорювати отримані результати і здійснювати трансфер набутих знань.
АіВ 1.Здатність самостійно планувати та проводити наукові дослідження.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Пререквізити – Іноземна мова для академічних цілей; Філософія і методологія науки; Методологія і методи досліджень у якісній соціології
Кореквізити – Дослідницький семінар у галузі соціології та соціальної роботи; Наукова комунікація:методи оприлюднення результатів дослідження; Конструювання академічних текстів та академічна доброчесність.
Короткий зміст навчальної програми: Академічне письмо: мета, завдання, функції у системі підготовки науковців. Специфіка наукового дискурсу: жанри академічних текстів та їх особливості. Науково-дослідницька робота в галузі соціології: вибір проблеми та формулювання теми. Особливості текстів теоретико-методологічного та емпіричного характеру.
Логіка викладу матеріалу в науковому дослідженні (на прикладі дисертаційної роботи). Компоненти дисертаційної роботи та їх функції. Академічна чесність та плагіат. Презентація та захист результатів наукового дослідження (на прикладі дисертаційної роботи). Бібліографічний апарат у науковому дослідженні: особливості різних варіантів оформлення. Вітчизняна та зарубіжна соціологічна періодика: особливості різних видань та редакційні вимоги
Методи та критерії оцінювання: • усне опитування, участь в дискусіях, презентація проекту дослідження (40%)
• підсумковий контроль (контрольний захід, екзамен): письмово-усна форма (60%)
Рекомендована література: 1. Академічне письмо: навч. посібник / Уклад. Ревуцька С.К., Зінченко В.М. Кривий. Ріг : , 2019. 130с.
2. Колоїз Ж.Основи академічного письма:практикум.Кривий Ріг: ФОП Маринченко С.В., 2019.178 с.
3. Мацько Л.І., Денискіна Г.О. Українська наукова мова (теоріяі практика) : навч. посіб. Тернопіль : Підручники і посібники, 2011. 272с.
4. Михайлова О.Г., Сидоренко А.А., Сухопар В.Ф. Українське наукове мовлення : лексичні та граматичні особливості : навч. посіб. Харків, 2000. 97с.
5. Семеног О., Фаст О. Академічне письмо: лінгвокультурологічний підхід.-Суми, 2015.
6. Bailey S. Academic writing. A handbook for international students. Fifth edition. Taylor and Francis Group, London and New York, 2018.