Методи 3D-друку в біоінженерії

Спеціальність: Біотехнічні та медичні апарати і системи (Інтернет речей)
Код дисципліни: 7.163.03.E.020
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Електронні засоби інформаційно-комп'ютерних технологій
Лектор: Лектор Вус Богдан Степанович, к.т.н., доцент
Семестр: 2 семестр
Форма навчання: денна
Мета вивчення дисципліни: Ознайомлення з сучасними методами 3D (об'ємного) друку. Основи використання 3D друку в біоінженерії. Проектування та моделювання імплантів, протезів тощо Методи 3D друку: сплавлюваного нарощування (FDM), Нарощування шарами (SLA), лазерного спікання (SLS), Спікання металу (DMLS), лазерного плавлення (SLM). Віртуальне моделювання для виготовлення деталей методом 3D друку з метою протезування. Програмне забезпечення для 3D друку. Програмування з використанням G-кодів.
Завдання: Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування у здобувачів освіти компетентностей: загальні компетентності: - ЗК 1. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях; - ЗК 2. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності. - ЗК 4. Навички використання інформаційних і комунікаційних технологій. -ЗК10.Здатність виконувати інженерне обслуговування медичних приладів і систем, до складу яких входять цифрові мікропроцесорні системи. -ЗК12. Здатність розробляти алгоритми та методи калібрування, вимірювань і обробки їх результатів для практичного використання в біомедичних системах.
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі результати навчання: РН3. Створювати і вдосконалювати засоби, методи та технології біомедичної інженерії для всебічного дослідження і розробки біоінженерних об’єктів та систем медико-технічного призначення РН7. Виявляти проблеми та оцінювати перспективи (прогнозувати) розвитку біомедичної інженерії.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: "Основи інформаційних технологій та електронної інженерії". "Основи матеріалознавства в біомедичній інженерії". "Експлуатація біомедичних апаратів". "Обчислювальні та мікропроцесорні засоби біомедичної апаратури". "Основи комп’ютерної графіки в біомедичній інженерії".
Короткий зміст навчальної програми: Використання 3D друку в біоінженерії. Методи 3D друку: сплавлюваного нарощування (FDM), Нарощування шарами (SLA), лазерного спікання (SLS), Спікання металу (DMLS), лазерного плавлення (SLM). Віртуальне моделювання для виготовлення деталей методом 3D друку з метою протезування. Програмне забезпечення для 3D друку. Програмування з використанням G-кодів.
Опис: В дисципліні «Методи 3D-друку в біомедичній інженерії» вивчаються методи кваліфікованого практичного використання фізичних та програмних засобів комп’ютерної графіки та засобів 3D-друку для задач біомедичної інженерії. Розглядаються мікропроцесорні засоби для візуалізації фізичних та біохімічних процесів у живих організма, графічна обробка діагностичної інформації, створення конструкторсько-технологічної документації, захист, зберігання та передавання візуальної інформації.
Методи та критерії оцінювання: Текучий контроль (оцінка результатів лабораторних робіт та усне опитування); контрольний захід (екзаменаційний контроль у вигляді письмових відповідей на екзаменаційні питання та усне опитування для оцінки загального рівня знань по дисципліні).
Критерії оцінювання результатів навчання: Поточний контроль: Виконання та захист практичних робіт Підсумковий контроль: екзамен. Розподіл балів у 100-бальній шкалі: Поточний контроль -30 балів, з них: Аудиторна робота (Виконання лабораторних робіт та оформлення звітів) -20 балів; Самостійна робота (Підготовка та захист практичних робіт) – 10 балів; Екзамен -70 балів, з них: Письмова частина -55 балів; Усна компонента -15 балів
Порядок та критерії виставляння балів та оцінок: 100–88 балів – («відмінно») виставляється за високий рівень знань (допускаються деякі неточності) навчального матеріалу компонента, що міститься в основних і додаткових рекомендованих літературних джерелах, вміння аналізувати явища, які вивчаються, у їхньому взаємозв’язку і роз витку, чітко, лаконічно, логічно, послідовно відповідати на поставлені запитання, вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 87–71 бал – («добре») виставляється за загалом правильне розуміння навчального матеріалу компонента, включаючи розрахунки , аргументовані відповіді на поставлені запитання, які, однак, містять певні (неістотні) недоліки, за вміння застосовувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 70 – 50 балів – («задовільно») виставляється за слабкі знання навчального матеріалу компонента, неточні або мало аргументовані відповіді, з порушенням послідовності викладення, за слабке застосування теоретичних положень під час розв’язання практичних задач; 49–26 балів – («не атестований» з можливістю повторного складання семестрового контролю) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння застосувати теоретичні положення під час розв’язання практичних задач; 25–00 балів – («незадовільно» з обов’язковим повторним вивченням) виставляється за незнання значної частини навчального матеріалу компонента, істотні помилки у відповідях на запитання, невміння орієнтуватися під час розв’язання практичних задач, незнання основних фундаментальних положень.
Рекомендована література: 1. Біофізичні основи інструментальної фізіотерапії : навч. посіб. [для студентів, аспірантів і медико-техн. спеціалістів] / Є. В. Сторчун, Ю. М. Романишин, Л. П. Іванов ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т "Львів. політехніка". – Львів : Растр-7, 2014. – 318 с. 3. М.Д. Матвійків, Б.С. Вус, О.М. Матвійків/ Елементи та компоненти електронних пристроїв: підручник. - Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015. – 496 с. 4. ДСТУ 3008-95. Документація у сфері науки та техніки . Структура і правила оформлення. - К.: Держстандарт України, 1995. – 3 5. Фізіотерапія / Федорів Я. М., Регеда М. С., Гайдучок І. Г., Філіпюк А. Л., Грицко Р. Ю., Регеда М. М. – Львів: Магнолія, 2011. – 558 с. 6. Інформаційні матеріали з електронних ресурсів
Уніфікований додаток: Національний університет «Львівська політехніка» забезпечує реалізацію права осіб з інвалідністю на здобуття вищої освіти. Інклюзивні освітні послуги надає Служба доступності до можливостей навчання «Без обмежень», метою діяльності якої є забезпечення постійного індивідуального супроводу навчального процесу студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Важливим інструментом імплементації інклюзивної освітньої політики в Університеті є Програма підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та навчально-допоміжного персоналу у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Звертатися за адресою: вул. Карпінського, 2/4, І-й н.к., кімн. 112 E-mail: nolimits@lpnu.ua Websites: https://lpnu.ua/nolimits https://lpnu.ua/integration
Академічна доброчесність: Політика щодо академічної доброчесності учасників освітнього процесу формується на основі дотримання принципів академічної доброчесності з урахуванням норм «Положення про академічну доброчесність у Національному університеті «Львівська політехніка» (затверджене вченою радою університету від 20.06.2017 р., протокол № 35).