Фінанси

Спеціальність: Фінансовий інжиніринг
Код дисципліни: 6.113.03.O.049
Кількість кредитів: 5.00
Кафедра: Фінанси
Лектор: Доцент, к.е.н., Федевич Людмила Станіславівна
Семестр: 4 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: -Здатність учитися і оволодівати сучасними знаннями -Знати і розуміти теоретичні основи та принципи фінансової науки -Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності -Визначати особливості функціонування сучасних світових та національних фінансових систем та їх структури -Володіти методичним інструментарієм здійснення контрольних функцій у сфері фінансів, банківської справи та страхування Здатність до діагностики та прогнозування стану фінансових систем, обрання та застосування математичних методів для моделювання, аналізу, керування фінансовими системами в умовах невизначеності - Вміти застосовувати інноваційні підходи у сфері фінансів, банківської справи та страхування та управляти ними -Здатність розв’язувати професійні задачі за допомогою комп’ютерної техніки, комп’ютерних мереж та Інтернету, в середовищі сучасних операційних систем, з використанням стандартних офісних додатків - Генерувати, аргументувати нові ідеї, розв’язувати практичні завдання та змістовно інтерпретувати отримані результати на підставі набутих теоретичних знань -Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик фінансових систем, а також особливостей поведінки їх суб’єктів
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Макро- та мікроекономіка, фінансово-кредитне забезпечення власного бізнесу, страхування
Короткий зміст навчальної програми: Предмет фінансової науки. Сутність та функції фінансів. Фінансова система та фінансова політика держави. Фінансовий контроль. Податки. Податкова система. Податкова політика. Бюджет. Бюджетна система. Бюджетний процес. Бюджетний дефіцит та джерела його фінансування. Соціальні позабюджетні фонди. Джерела формування доходів та напрями використання коштів цільових фондів. Джерела формування фінансових ресурсів підприємств та напрями їх використання. Фінансові результати суб’єктів господарювання і фактори, що на них впливають. Фінанси бюджетних установ. Теоретичні основи фінансового менеджменту. Управління грошовими потоками, прибутком, активами, інвестиціями. Вартість та оптимізація структури капіталу. Страхування. Страховий ринок. Суб’єкти страхових відносин. Форми страхування. Страхові резерви та порядок їх формування. Фінансовий ринок. Структура фінансового ринку. Державне регулювання фінансового ринку. Міжнародні фінанси. Міжнародні фінансові інститути.
Методи та критерії оцінювання: - поточний контроль (експрес-опитування, тестування, письмові контрольні роботи); - підсумковий контроль (екзамен).
Рекомендована література: 1. Ярошевич Н.Б., Кондрат М.В., Ливдар І.Ю. Фінанси: Навч. посіб. Львів: ПростірМ, 2018. 298с. 2. Венгер В.В. Фінанси: навч. посіб. Київ : Центр учбової літератури, 2019. 432 с 3. Бюджетна система : підручник / І. В. Алєксєєв, Н. Б. Ярошевич, І. Ю. Кондрат, М. В. Ливдар. – Львів : Вид-во Львівської політехніки, 2019. – 399с. 4. Фінанси, гроші та кредит. Теорія та практика / Віталій Венгер, Дмитро. Коваленко. – К. : Центр навчальної літератури, 2019. – 578 с. 5. Фінанси, гроші та кредит: навч. посіб. для студентів ВНЗ / Тимохова Г. Б.: Нар. укр. акад. – Київ : Видавничий дім «Кондор», 2019. – 592 с.