Основи транспортування і зберігання вуглеводнів (курсова робота)

Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.00.O.020
Кількість кредитів: 2.00
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: Назар І.Б.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: необхідні теоретичні знання та практичні навички для надійного транспортування та зберігання вуглеводнів з використанням різних типів транспортування.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Вступ до фаху. Основи транспортування та зберігання вуглеводнів.
Короткий зміст навчальної програми: Викладено теоретичні знання і методики розрахунків залізничного та автомобільного транспортування вуглеводнів. Надані рекомендації, які полегшують вибір необхідного устаткування для транспорту, формують навички про його основні технічні показники, які забезпечують експлуатацію в конкретних виробничих умовах. Зроблено теоретичні викладки різних підходів для зберігання нафтопродуктів.
Методи та критерії оцінювання: підготовка курсової роботи (70%) захист курсової роботи (30%)
Рекомендована література: 1. Білецький В. С., Фик М. І. Основи транспорту природних вуглеводнів (посібник) / За ред. І. М. Фика. Харків: НТУ ХПІ, 2019. 274 с 2. Зберігання та дистрибуція нафти, нафтопродуктів і газу: Навчальний посібник / Л.Н. Ширін, О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв; НТУ – Д. : НТУ«ДП», 2019. – 306 с.

Основи транспортування і зберігання вуглеводнів

Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.00.O.019
Кількість кредитів: 5.50
Кафедра: Нафтогазова інженерія та зварювання
Лектор: Назар І.Б.
Семестр: 3 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: РН3. Аналізувати та розробляти елементи технологічних схем та технічних пристроїв систем буріння свердловин, видобування, транспортування та зберігання нафти і газу. РН5. Знаходити необхідну інформацію в науковій та довідковій літературі, базах даних, Інтернет та інших джерелах, оцінювати, інтерпретувати та застосовувати цю інформацію. РН6. Аналізувати геологічні процеси, базові закономірності формування та властивості гірських порід, у тому числі нафтогазових покладів. РН9. Застосовувати базові поняття та методи фундаментальних і прикладних наук для розв’язання спеціалізованих задач в нафтогазовій інженерії. РН12. Здійснювати розрахунки технологічних параметрів нафтогазових свердловин, систем підготовки нафти і газу, промислових та магістральних газонафтопроводів, газонафтосховищ із застосуванням відповідних математичних та інженерних методів. РН15. Обирати ефективні засоби контролю та автоматизації технологічних процесів у нафтогазовій галузі з урахуванням цілей та наявних обмежень. РН17. Доносити до фахівців і нефахівців інформацію, ідеї, проблеми, рішення, власний досвід та аргументацію з питань нафтогазової інженерії і дотичних проблем. Зн1. Концептуальні наукові та практичні знання, критичне осмислення теорій, принципів, методів і понять у сфері професійної діяльності та/або навчання Ум1. Поглиблені когнітивні та практичні уміння/навички, майстерність та інноваційність на рівні, необхідному для розв'язання складних спеціалізованих задач і практичних проблем у сфері професійної діяльності або навчання К1. Донесення до фахівців і нефахівців інформації, ідей, проблем, рішень, власного досвіду та аргументації. К2. бір, інтерпретація та застосування даних. АВ3. Формування суджень, що враховують соціальні, наукові та етичні аспекти АВ5. Здатність продовжувати навчання із значним ступенем автономії
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Вступ до фаху Основи проектування нафтогазових об’єктів Супутні і наступні навчальні дисципліни Сучасні трубопровідні матеріали та їх зварність Нафтогазове обладнання
Короткий зміст навчальної програми: Під час вивчення даної навчальної дисципліни студент набуває теоретичних знань та практичних навичок, які дозволяють технічно грамотно та відповідально здійснювати підготовку і надійне функціонування систем транспортування та зберігання нафти та нафтопродуктів. Студенти отримують необхідний багаж знань, щоб розуміти і здійснювати якісну підготовку та надійну і тривалу експлуатацію комплексу устаткування для зберігання нафти, нафтопродуктів і газу а також отримує вміння практично втілювати отримані теоретичні знання при виборі обладнання та устаткування для надійного транспортування і зберігання вуглеводнів.
Методи та критерії оцінювання: У процесі поточного та семестрового контролів використовуються наступні методи контролю результатів навчання здобувачів освіти: усне опитування; письмове опитування; практична перевірка; стандартизований контроль. Фронтальне усне опитування здійснюється на лабораторних заняттях. Індивідуальне усне опитування відбувається на лабораторних заняттях а також під час семестрового екзамену. Письмове опитування застосовується під час перевірки самостійної роботи здобувачів освіти, розрахункових робіт, домашніх завдань, семестрового екзамену. Практична перевірка знань здобувачів освіти відбувається під час виконання лабораторних робіт, в процесі виконання яких виявляється сформованість умінь працювати з приладами, проводити вимірювання, виконувати розрахунки, аналізувати отримані результати, робити висновки, оформляти звіт про виконану роботу. При стандартизованому контролі використовується тестова методика з альтернативним вибором відповідей. Тестові завдання використовуються у екзаменаційних білетах і при контролі самостійної роботи здобувачів освіти.
Рекомендована література: Базова 1. Білецький В. С., Фик М. І. Основи транспорту природних вуглеводнів (посібник) / За ред. І. М. Фика. Харків: НТУ ХПІ, 2019. 274 с 2. Зберігання та дистрибуція нафти, нафтопродуктів і газу: Навчальний посібник / Л.Н. Ширін, О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв; НТУ – Д. : НТУ«ДП», 2019. – 306 с. Допоміжна 1. Основи нафтогазової інженерії [Текст]: підруч. для студ. спец.185 «Нафтогазова інженерія та технології» / Білецький В. С., Орловський В. М., Вітрик В. Г.; НТУ «ХПІ», ХНУМГ ім. О. М. Бекетова. – Полтава: ТОВ “АСМІ”, 2018. – 415 с. 2. Транспортування нафти, нафтопродуктів і газу: навч. посіб. / Л.Н. Ширін, О.В. Денищенко, С.Є. Барташевський, Є.А. Коровяка, В.О. Расцвєтаєв ; М-во освіти і науки України, Нац. техн. ун-т «Дніпровська політехніка». – Дніпро: НТУ «ДП», 2019. – 203 с. 3. Проектування та експлуатація складів нафти і нафтопродуктів [Текст] : підруч. / Лісафін В.П.; В.П.Лісафін, Д.В.Лісафін. - Івано-Франківськ : Факел, 2006. - 597 с. 4. Типові розрахунки процесів приймання, зберігання та розподілу нафти і нафтопродуктів [Текст] : навч.посіб. / Лісафін В.П., Люта Н.В.; Лісафін В.П., Люта Н.В. - Івано-Франківськ : Факел, 2003. - 248 с. 5. Якимів Й.В. Типові технологічні розрахунки трубопровідного транспорту нафти і нафтопродуктів: [навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл.] / Й.В. Якимів. – Івано-Франківськ: Факел, 2006. – 366 с.