Основи інженерної геодезії

Спеціальність: Нафтогазова інженерія та технології
Код дисципліни: 6.185.00.O.067
Кількість кредитів: 3.00
Кафедра: Геодезія
Лектор: Сідоров І.С.
Семестр: 6 семестр
Форма навчання: денна
Результати навчання: У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач освіти повинен бути здатним продемонструвати такі програмні результати навчання: РН 12. Здійснювати розрахунки технологічних параметрів нафтогазових свердловин, систем підготовки нафти і газу, промислових та магістральних газонафтофтосховищ із застосуванням відповідних математичних та інженерних методів. КОМ2. Здатність використання різноманітних методів, зокрема, нафтогазових технологій та інженерії для спілкування на професійному та соціальному рівні. АіВ2. Здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань. АіВ3. Здатність відповідально ставитись до виконуваної роботи, самостійно приймати рішення, досягати поставленої мети з дотриманням вимог професійної етики.
Необхідні обов'язкові попередні та супутні навчальні дисципліни: Попередні навчальні дисципліни Лінійна алгебра, аналітична геометрія. Фізика, частина 1 Супутні і наступні навчальні дисципліни Математичний аналіз та диференціальні рівняння. Фізика, частина 2
Короткий зміст навчальної програми: Дисципліна «Основи інженерної геодезії» вивчає прикладні аспекти використання картографічних матеріалів, геодезичних приладів у нафтогазовій інженерії. Дана дисципліна тісно пов’язана з практичними потребами спеціалістів у нафтогазовій інженерії, а також має на меті формування у студентів практичних вмінь і навичок роботи з картографічними матеріалами; орієнтування на місцевості за допомогою карт. Після закінчення вивчення дисципліни студент повинен знати загальні відомості з інженерної геодезії, вміти читати карти, планувати проектування нафтопроводів та газопроводів на картах з врахуванням особливостей місцевості, вміти орієнтуватись на місцевості за допомогою спеціальних засобів. Згідно робочих навчальних планів, дисципліну студенти вивчають на лекційних заняттях, виконують практичні та лабораторні роботи.
Методи та критерії оцінювання: В навчальному процесі передбачено наступні методи контролю результатів навчання студентів: • усний індивідуальний, комбінований і фронтальний опити на початку кожного заняття; • поточний контроль за виконанням лабораторних робіт; • перевірка розрахунково-графічних робіт; • тестова перевірка і оцінка знань.
Рекомендована література: Базова 1. Умовні знаки для топографічних планів масштабів 1:5000 – 1:500. Київ, 2001. 2. Островський А.Л., Мороз О.І., Тартачинська З.Р., Гарасимчук І Ф. Геодезія (топографія) частина 1. – Львів: НУЛП, 2011. 3. П.І.Баран. Інженерна геодезія. – Київ, 2012 4. Літинський В. та ін. Геодезичні прилади в топографії. – Львів, 2012. 5. В.І.Ващенко, В.О.Літинський, С.С.Перій. Топографо-геодезичний практикум. – Львів, 2018 6. Могильний С.Г., Войтенко С.П. та ін. Геодезія. Частина перша. – Чернігів, 2002. Допоміжна 1. Баран П.І., Марущак М.П. Інженерна геодезія. – Київ, 2015 2. Ващенко В.І., Літинський В.О., Перій С.С. Геодезичні прилади та приладдя.– Львів, 2003. 3. Інструкція з топографічного знімання у масштабах 1:5000-1:500. – К, 1999. 4. Геодезичний енциклопедичний словник. – Львів, 2001. 9. Інформаційні ресурси 1. Державна геодезична мережа України, [електронний ресурс], режим доступу: https://dgm.gki.com.ua/ 2. Таблиці умовних знаків для топографічних карт та планів, [електронний ресурс], режим доступу: http://gki.com.ua/files/page/Um_znaki_5000-500_St360-413.pdf 3. Науково-дослідний інститут геодезії та картографії, [електронний ресурс], режим доступу: https://gki.com.ua/